Skocz do zawartości
Czapa13

"Powiększanie" pamięci wewnętrznej. Jak to zrobić? Galaxy trend plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Słyszałem o możliwości "powiększenia" pamięci wewnętrznej na aplikacje używając karty pamięci i tworząc nową partycje na niej. Pytanie jak to zrobić? Jakaś apka czy coś? Telefonik mam na cyanogenmodzie cm.12.1 model GT-S7580.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Root i sdfix(opcjonalnie, sklep), następnie "link2sd plus" (działa do androida 5.1).
    http://forum.android.com.pl/topic/58839-tutorial-link2sd-czyli-jak-zaoszczędzić-miejsce-w-pamięci-telefonu-przenosząc-aplikacje-na-sd/page-19
    Str 19 #185; s. 20 #194; s. 27 #263.
    Apps2sd (zamiennik)
    https://play.google.com/store/apps/details?id=in.co.pricealert.apps2sd&hl=pl

Na cm możliwe, że trzeba będzie przekonwertować link2sd na systemową(np system app mover).@Czapa13

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już sprawdzam app2sd. Korzystając z okazji chce zapytać - Czy normalne jest po przeniesieniu aplikacji na karte sd w informacjach o aplikacji przenosi się tak naprawde tylko część tej aplikacji? i Czy ta apka (apps2sd) rozwiąże ten problem? @dzidexx

Edytowane przez Czapa13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Czapa13

Możesz też spróbować tego:

Albo CM 13 i tam przy pierwszym użyciu możesz ustawić kartę sd jako pamięć wewnętrzną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Albert001

Jak nie uda mi się zrobić przez apps2sd pewnie skorzystam.

@dzidexx
    Ta apka jest świetna tylko nie ogarniam jej w całości... Jak zrobić tak żeby druga partycje połączyć z wewnętrzną tak żeby widział ją system w podglądzie pamięci? Całkowita pojemność wynosi 2.18 chciałbym żeby pokazywało mi 3 GB, bo ta apka to chyba potrafi. Zrobiłem druga partycje 1.1 GB. Podczas przenoszenia przez "łącz aplikacje z karta SD" np. gmaila wyskakuję błąd: "pkg: /data/app/com.google.andoid.gm-1/base.apk Failure [INSTALL_FAILED_INVALID_INSTALL_LOCATION]" Czy po prostu aplikacji systemowych takich jak gmail nie można przenosić? Podczas przenoszenia Instagramu ściągniętego z google play wyskakuje błąd: "Timeout exception" . Apps2sd przemianowana na aplikacje systemową. W informacjach o pamięci widzi wszystkie partycje. Czy może być tak, że informacje nośnika widzą tą 2 partycje lecz jest ona nie zamontowana? Kiedy chce zamontować 2 partycje daje nazwe "apps" Source folder: /data/sdext2 (ext 1.1 GB) Destination Folder: storage/emulated/0 Podczas bindowania/ create symlink wyskakuje błąd: "Nie jestes uprawniony by powiązać folder z /storage/emulated/0"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie używałem apps2sd, czytałem o błędach z obb i danymi gier.

Używaj wbudowanego w nią foldermount.

1.1 gb - b.mało.

Systemowych nie przenosi i nie ma to sensu - są w partycji system a nie data.

Data/sdext2 - 2ga partycja k.sd. docelowy ewent.

Emulated/0=sdcard0= p.wewn. źródłowy.

Obby itp można też linkować na 1szą partycję k.sd.

Dobrze pokazuje obszary, nie da się połączyć data z 2gą partycją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi