Skocz do zawartości
kunek

Problem z ciąglę rosnącym rozmiarem aplikacji Usługi Google Play.

Rekomendowane odpowiedzi

kunek

Witam na wstępie proszę administratora tego działu w razie nie odpowiedniego miejsca dla tego pytania o przeniesienie je we właściwe miejsce. A w przypadku nie poprawnego tematu o jego poprawienie. Otóż.

Kilka dni temu z poziomu telefonu wykonałem Hard reset telefonu i zauważyłem że rozmiar aplikacji usługi Google Play początkowo wynosił 79 MB a dane wynosiły 30 MB teraz rozmiar aplikacji wynosi 218 MB w tym sama aplikacja waży 82,23 MB a dane aplikacji wynoszą 135 MB. A zatem przejdę do pytań.

1. Czy jest to normalne? Tak powinno być i nie zawracać sobie tym głowy.?

2. Czy ktoś też tak ma.?

3. Czy można temu faktu coś zaradzić aby rozmiar aplikacji nie rósł.?

4. Czy to może być jakiś bug po aktualizacji aplikacji która miała miejsce 15 września.?

Dodam że wersja aplikacji usługi Google play to 9.6.83.

Pytam ponieważ pamięć telefonu mi spadła z poziomu 3,05 GB do poziomu 2,90 GB. A tej pamięci nie mam wiele. Można temu jakoś zaradzić w prosty sposób.?

Bardzo proszę o szybką pomoc i odpowiedz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@kunek

Ja również mam wersję 9.6.83.

U mnie Aplikacja ma 143 mega a dane mają 87,9 mega, co daje łącznie 231 mega zajętej powierzchni.

Usługi Google Play zawsze zabierały sporo miejsca i nie widzę w tym niczego dziwnego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

No tak rozumiem. Tylko zastanawiałem się gdzie mi zniknęło 150 MB pamięci. I zwróciło moją uwagę że usługi Google Play ważą 218 MB.

No widzi kolega U mnie dane to 145 MB a aplikacja waży 82,23. MB. I co sprawdzę to jej rozmiar rośnie. A pamięci ubywa.

Czy rozmiar tej aplikacji będzie rósł tak w nieskończoność w tak szybkim czasie.?

Czy jest na to jakiś sposób.? Problem w tym że dane aplikacji wciąż rosną.? Teraz aplikacja waży 227 MB.?

Czy może usunąć jej dane.?

Mam tylko nie spełna 3 GB wolnej przestrzeni.

W końcu zabraknie pamięci telefonu jak będą tak stale rosły na wadze.?

Czy może te dane się obniżą.?

Na razie aplikacja łącznie stanęła na 227 MB.

Jak to możliwe że dane aplikacji usługi Google Play same się zmniejszyły z poziomu 145 MB do 67.17 Zapewniam że nie kasowałem jej danych. doładowywałem telefon i jak sprawdziłem to byłem pozytywnie zaskoczony zdziwiony. Ktoś mi wyjaśni jak to jest możliwe.? I czy jest jakiś powód do obaw? że się tak stało.?

A pamięć telewfonu znów wróciła do swojego stanu 2, 96 GB.

Bardzo proszę o szybką pomoc i odpowiedz

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    5 godzin temu, kunek napisał:

Czy rozmiar tej aplikacji będzie rósł tak w nieskończoność w tak szybkim czasie.?

U mnie ma wspomniany rozmiar po bodajże 4 miesiącach użytkowania.

Pewnie, możesz wyczyścić dane. Sprawdź jeszcze pamięć podręczną aplikacji, być może to ona jest winna zabrania pamięci.

Co do tego, czy rozmiar będzie wzrastał...nie mam pojęcia, ja w zasadzie nigdy nie zwracałem na to uwagi a i usługi google play niestety są konieczne do prawidłowego funkcjonowania telefonu - w końcu system od google. Niestety nie znajduję wyjaśnienia dla skurczenia się usług z 145 do 67 ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

No u mnie taki rozmiar osiągnął po ponad tygodniu po Hard resecie.?

1.Czy to normalne? I tak ma być.?

2.A czy wyczyszczenie danych nie spowoduję wystąpienia jakiegoś błędu tej lub innej aplikacji.? Dodam że cyklicznie wyskakują mi komunikaty o zatrzymanych aplikacjach.?

3.Czy usuniecie jej danych nie spowoduję usunięcia danych lub ustawień innych aplikacji od niej zależnych.? Gdy nacisnę wyczyść wszystkie dane to piszę że wszystkie dane tej aplikacji zostaną trwale usunięte. Dotyczy to wszystkich plików ustawień kont i baz danych itd.

Czy są to ważne dane i ustawienia.?

4.A jak sprawdzić pamięć podręczną aplikacji.? I jak ją usunąć.?

5.Tak jak mówiłem nie kasowałem żadnych danych ładowałem telefon po odłączeniu nagle dane usługi zmalały dziwne?

6.Ale chyba nic się takiego nie stało czym mógłbym się martwić przez ten spadek danych aplikacji Oraz tak szybkiego rosnącego rozmiaru aplikacji.?

7.Sprawdzałem pamięć podręczną i pamięć cache tej aplikacji zajmują 0 MB. To dane aplikacji zajmują ponad 200 MB.?

8.A czy nadal tak jest jak czyściłem dane tej aplikacji w przeszłości to na krótko ekran się przygasza? Dlaczego tak się dzieję?

Bardzo proszę o szybką pomoc i odpowiedz.?

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Czy jest tu ktoś kto mógł by mi pomóc i odpowiedzieć.? Bardzo bym o to prosił.?

Czasem się zastanawiam jaki sens mają fora skoro nikt nie chcę pomóc i odpowiedzieć mało obeznanemu w świecie Androida zwykłemu użytkownikowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    16 godzin temu, kunek napisał:

Czasem się zastanawiam jaki sens mają fora skoro nikt nie chcę pomóc

"Usługi Google Play" są tak ogromną aplikacją i zajmuje się tyloma procesami że naprawdę trudno określić bez dostępu do telefonu co zajmuje w tej aplikacji tyle danych. Sama nazwa aplikacji jest mylna bo sugeruje powiązanie tylko ze sklepem Play a tak naprawdę odpowiada ona za praktycznie wszystkie usługi Google na telefonie. Czyli za synchronizację kontaktów, synchronizację kalendarza, synchronizację Map Google, synchronizacja w przeglądarce Chrome, synchronizacja poczty w Gmail, synchronizacja Dysku Google, kopie zapasowe danych konta itd.

Mało tego z Usług Google Play korzystają też inne aplikacje (czytaj nie od Google) ze sklepu Play które też mogą generować rozrastanie się danych aplikacji.

Dane aplikacji "Usługi Google Play" możesz usunąć bez żadnych konsekwencji ponieważ jest to tylko "pośrednik" i usuną się dane lokalnie na telefonie a nie w chmurze ze serwerów google. Sam napisałeś że po ustawieniach fabrycznych dane aplikacji szybko wracają do swojego poziomu.

Dzieje się tak bo aplikacja ponownie pobiera sobie potrzebne dane z serwerów i nic z tym nie zrobisz. Możesz jedynie wyłączyć całkowicie synchronizację w telefonie lub szukać po kolei która aplikacja wymusza na Usługach Google Play pobieranie takiej ilości danych (może to być suma kilkunastu lub kilkudziesięciu aplikacji i to nie koniecznie tych od Google).

Myślę że dopóki Usługi Google Play nie drenują ci baterii to nie warto z tą aplikacją walczyć bo to taka walka z wiatrakami ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

No tak baterii nie drenuję ta aplikacja Lecz zjada mi pamięć wewnętrzną telefonu nie dość że telefon ma tylko 8 GB pamięci wbudowanej to do użytku po aktualizacji systemu Android dostępnej pojemności jest tylko nie co ponad 3 GB. Teraz gdy usługi Google Play zajmują łącznie 353 MB pamięć zjechała do poziomu 2, 70 GB. I jak ma mi starczyć na cokolwiek abym mógł sobie pobrać coś ze sklepu Google Play.?

A tak dla porównania moja siostra ma ten sam telefon co ja tylko nowszą wersję u niej usługi Google Play mają w sobie danych zaledwie 70 MB a telefon użytkuje już rok. A więc skąd ta różnica? Czy może to jakiś bug po aktualizacji usług.?

1. Rozumiem. Czyli usunięcie jej danych nie spowoduję wystąpienia jakiekolwiek błędu związanego z pakietem jej usług.?

2. A czy po usunięciu jej danych te dane wciąż będą powracać do tego samego rozmiaru czyli 250 MB.? Całe wakacje aplikacja nie zbierała więcej danych niż 80 MB.

Szybki wzrost danych nastąpił dopiero tydzień po wykonaniu Hard resetu do tego czasu aplikacja miała w sobie ok 70 MB danych.

3. A czy nadal tak jest jak czyściłem dane tej aplikacji w przeszłości to na krótko ekran się przygasza? Dlaczego tak się dzieję?

Dodam jeszcze że synchronizację mam wyłączoną. Poza wbudowanymi aplikacjami od Google pobrałem tylko odtwarzacz muzyki aimp i edytor zdjęć. Poza tym nic więcej nie mam poza jeszcze kilkoma aplikacjami od operatora z których korzystam na co dzień.

4. A jak szukać która aplikacja wymusza na Usługach Google Play pobieranie takiej ilości danych .?

5. To dlaczego na tym samym telefonie mojej siostry tylko nie co nowszym dane usług Google Play zajmują tylko 80 MB a u mnie aż 250 MB co łącznie daję wartość 353 MB.?

6. Może ponowny Hard reset telefonu naprawi problem.? Sam już nie wiem. W moim przypadku każdy MB jest bezcenny.?

Sądząc po opiniach w Google Play użytkownicy też narzekają na rozmiar aplikacji że osiąga ponad 300 MB a można się łatwo domyślić że chodzi o dane więc problem nie tylko u mnie występuję. Tym samym słabsze urządzenia z małą ilością pamięci a jest takich wiele są niestety pogrążone przez spadają pamięć telefonu.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@kunek

Ale to są twoje dane. Masz zdjęcia/pliki w jakiejś chmurze ? Grasz w jakąś grę on-line ? Widget pogody? Synchronizacja on-line czegokolwiek?

U mnie Usługi zajmują dokładnie 350 MB i nie zamierzam nic z tym robić.

Spoiler

2i20l8l.jpg

2zibwwy.jpg

Po skasowaniu danych i restarcie telefonu od razu wróciło 37MB więc jak pisałem wcześniej walka z wiatrakami :)

Spoiler

30k4q9s.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

A skąd mam wiedzieć co to są za dane Tak zdjęcia mam na dysku Google bo chyba od tego jest ale tylko zdjęcia które dodawałem do dysku w przeciągu ostatnich 3 lat.

W żadne gry nigdy nie grałem na telefonie jestem w takim wieku gdzie gry mnie nie cieszą.

Kolega morzę nie zamierza bo ma może telefon z 32 GB pamięci i się nie przejmuję Nie wiem nie wnikam. A co ja mam powiedzieć 3 GB wolnej przestrzeni mam patrzeć bezradnie jak ta aplikacja się rozrasta aż system zawoła o braku pamięci i co wtedy.? To jest bez sensu.

Nigdy wcześniej usługi nie rozrastały się aż do takiego rozmiaru i w takim szybkim tępię a telefon mam ponad rok.

Najlepiej winę zwalić na użytkownika a samo Google jak zawsze bez winy bo tworzy nowe wersję systemu a ludzie się tym jarają bez urazy oczywiście.  

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi