Skocz do zawartości
kunek

Problem z ciąglę rosnącym rozmiarem aplikacji Usługi Google Play.

Rekomendowane odpowiedzi

melis

Kolego a próbowałeś wyłączać aktualizacje google? W ustawieniach sklepu, ale też i samego google? Ja mam w moim tel 8GB pamięci, a pamięci wolne 4. Tak więc te rzeczy potrafią zająć pamięć. Poza tym, jesli bardzo Cię to denerwuje, to możesz "zamrozić" kilka usług od google, a w chwili potrzeby skorzystania, "rozmrozić". Ja tak robię i chwalę sobie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Po pierwsze aktualizację mam wyłączone.

Po drugie  Co mam przez to rozumieć zamrozić.? Czyli zatrzymać.?

Tu nie chodzi o aplikację Google bo one nie zajmują jeszcze tak dużo. Tu chodzi o jedną aplikację której rozmiar wciąż rośnie stopniowo a pamięć wewnętrzna powoli spada tą aplikacją są usługi Google Play w tej chwili łączny rozmiar aplikacji to 400 MB. I co ta aplikacja nie długo dobiję do 1 GB według was to jest normalne? A pamięć telefonu sama się skończy.?

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    10 minut temu, kunek napisał:

400 MB

U mnie po czyszczeniu danych 2 dni temu rozmiar to 186 mega.

Ja osobiście mam wyłączone aplikacje google takie jak: dysk, filmy gp, hangouts, kalendarz, muzyka gp, zdjęcia.

Szczerze napiszę, dziwna sprawa z tym rozmiarem po 400 mega i drastycznym rozrostem usług gp. Były przypadki, że dana kompilacja usług gp z daną kompilacją systemu + nakładką producenta mniej lub bardziej sobie wzajemnie szkodziły, ale nie słyszałem o takim rozroście.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Tak jest łączny rozmiar aplikacji usługi Google Play to 395 MB zauważyłem też że w tej aplikacji dane wyszukiwania to 200 MB ale nie wiem co to jest. Jutro wyczyszczę pierwszy raz dane i zobaczę co będzie dalej czy będzie od nowa rosła. Tydzień po Hard resecie aplikacja ważyła 160 MB w tym dane to 80 MB i to by się zgadzało dopiero od kilku dni jej rozmiar zaczął samoistnie rosnąć a przy tym za każdym razem gdy zaglądałem to powoli pamięci ubywało w tej chwili pamięć zmniejszyła się o 300 MB w porównaniu do stanu przed zaistniałą sytuacją.

Dodam jeszcze że w sklepie pod tą aplikacją są komentarze potwierdzające fakt iż innym ludziom też rozmiar aplikacji osiąga 300 MB.

Ja akurat korzystam z aplikacji Dysk czy hangouts, i zdjęcia.

Dodam że odkąd pamiętam to pierwsza taka sytuacja mi się zdarzyła. Jeżeli czyszczenie nie pomoże to rozważę ponowny Hard reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@kunek

https://myaccount.google.com/activitycontrols

Otwórz tą stronę w przeglądarce na komputerze. Zaloguj się na swoje konto Gmail. Tam jest wszystko co google gromadzi na twój temat.

Możesz wyłączyć gromadzenie tych danych przez Google i możesz też tam wykasować te dane. Jeśli dane wyszukiwania zajmują aż tyle miejsca to musi to być związane z twoją aktywnością.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    5 godzin temu, kunek napisał:

Tu chodzi o jedną aplikację której rozmiar wciąż rośnie stopniowo a pamięć wewnętrzna powoli spada tą aplikacją są usługi Google Play

Z powodzeniem aplikacja ta, daje się zamrozić. Co prawda uniemożliwia to wtedy korzystanie ze sklepu, ale na pewno nie ogranicza funkcjonalności. Fakt faktem, że lepiej znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Aktualizacje w ustawieniach google, też wyłączone? Aplikacje do aktualizacji, wykluczone?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Rozumiem. Spróbuję może sobie poradzę jestem użytkownikiem nie doświadczonym w dziedzinie Androida.

A czy zamrożenie nie spowoduję wystąpienia jakiś błędów? Mój telefon jest szczególnie uczulony na błędy aplikacji a konkretniej błędy o zatrzymanych aplikacjach.

Nie wiem o jakie ci chodzi aktualizacje w ustawieniach Google, ?

Auto aktualizacja w sklepie również wyłączona.

Otwarłem tą stronę pojawiły się informację o poszczególnych aktywnościach jest opcja wyłączenia danej aktywności możliwość usunięcia. Lecz nigdzie nie widzę ile miejsca zajmuję dana aktywność.?

Wyczyściłem dane aplikacji i teraz obserwuję. Pamięć wróciła do poziomu z przed problemu czyli 2,96 GB Łączna waga usług Google Play na razie wynosi 112 MB w tym dane 30,34 MB. Obserwuję dalej czy powróci znów do tego olbrzymiego rozmiaru.

dodana zawartość

Na razie po wyczyszczeniu danych aplikacji jej rozmiar od 3 godzin nie rośnie. Aktualnie łączny rozmiar aplikacji wynosi 123 MB w tym 40,98 MB danych czyli jest tak jak powinno być, tak jak było do chwili wystąpienia problemu. Zobaczę co będzie dalej.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Ale niektórzy tu herezje wypisują. Usługi Google nic nie mają wspólnego z synchronizacją ani tym bardziej ze zdjęciami czy innymi danymi użytkownika. Usługi Google dostarczają tylko api, między innymi do obsługi reklam w aplikacjach, osadzania map google w aplikacji abo cloud messaging - aplikacja nie musi chodzić w tle, żeby odbierać powiadomienia, inaczej musiałaby utrzymywać telefon w stanie aktywności i drenować baterie. To tylko niektóre rzeczy, jest ich więcej.

Wracając do pytania. Aplikacja Usługi Google, jak każda inna, wykorzystuje pamięć, aby zapisywać dane na swoje potrzeby. Nie pytaj jakie to dane ani po co są zapisywane i do czego dokładnie są wykorzystywane, bo analiza tego wymagałaby analizy kodu źródłowego aplikacji. Aplikacja może też usuwać swoje dane, gdy nie są już potrzebne aby np zwolnić miejsce dlatego nie dziw się że ilość zapisanych danych może wzrosnąć albo zmaleć. Nie jesteś w stanie określić ile danych aplikacja zechce zapisać, kiedy i po co.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Rozumiem. Czyli według kolegi wzrost jej danych to normalna rzecz.? W tym przypadku aż do 400 MB. Jak już pisałem na poprzedniej stronie to chyba było bodajże we środę w minioną gdy aplikacja  osiągnęła 300 MB danych nagle jej rozmiar spadł do poziomu 140 MB na dzień a potem znów dane zaczęły rosnąć aż do poziomu 400 MB wartości całej aplikacji. Właśnie byłem zaskoczony skąd taki nagły spadek jej danych. Teraz już wiem bo kolega wyżej mi wyjaśnił za co mu dziękuję. Lecz nurtują mnie 2 pytania.

1. Czy to normalne że aplikacja osiągnęła w ciągu kilku dni aż 400 MB.?

2. Co będzie gdy aplikacja osiągnie jeszcze wyższą wartość a tym samym obciąży pamięć telefonu zbyt mocno.?

Te pytania kieruję do kolegi który mi odpowiedział nad tym postem.?

Teraz po wyczyszczeniu jej danych aplikacja łącznie waży 130 MB a jej dane to 47,44 MB czyli jest chyba ok. Mam nadzieję że szybko już nie osiągnie tej granicy 400 MB. I pamięć telefonu wróciła do swojego stanu 2,94 MB.

Rozmiar aplikacji wzrósł i wynosi łącznie 140MB a dane to 57,75 MB. mam nadzieję że nie osiągnie lub przekroczy znów granicę 400 MB.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Na to nikt ci nie odpowie dokładnie, bo aplikacja sobie sama zarządza swoimi danymi. Jeśli okaze się, że ilość zajętego miejsca rośnie bez końca, to będzie oznaczać albo błąd w aplikacji, albo w systemie na twoim telefonie. Nikt nie wie wg jakiego schematu aplikacja Usługi Google zarządza swoimi danymi, bo aby to sprawdzić, tak jak wcześniej pisałem, specjalista musiałby przeanalizować kod źródłowy aplikacji, który nie jest dostępny.

Mając niskobudżetowy telefon z małą ilością pamięci, trzeba zwracać uwagę na to ile wolnego miejsca pozostało, więc nie dziwię ci się zbytnio, ale tak naprawdę niewiele możesz zrobić, ewentualnie od czasu do czasu czyścić cache aplikacji (wszystkich) aby chwilowo odzyskać nieco miejsca no i nie instalować za dużo aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi