Skocz do zawartości
kunek

Problem z ciąglę rosnącym rozmiarem aplikacji Usługi Google Play.

Rekomendowane odpowiedzi

kunek

Rozumiem.Każdemu urządzeniu nawet temu najdroższemu braknie kiedyś pamięci. I co wtedy? Pozostaję kupno nowego. Mnie akurat nie stać w chwili obecnej na wymianę telefonu na nowy. Dlatego cieszę się tym co mam. Mój telefon mi odpowiada gdyby nie niska pamięć. Dlatego raz na kilka miesięcy robię Hard reset by go trochę odświeżyć. A nie każdego jest stać wydawać co roku na nowe urządzenie a tym bardziej na Flagowca po 3000 tyś zł Przy Polskich zarobkach. To powinno być chyba oczywiste.?

Czyszczę co jakiś czas pamięć cache za pomocą aplikacji Smart Menadżer. Nie ja jak już coś to tylko kilka aplikacji mam z Google Play.

A mam do kolegi który mi odpisał nad tym postem jeszcze jedno pytanie dotyczące usług Google Play.

Jak dostać się po Hard resecie do tej aplikacji aby ją zaktualizować na świeżo.? Zawsze gdy aktualizowałem aplikację od Google zaraz po Hard resecie to wyskakiwał błąd aplikacji usług Google Play? że aplikacje takie jak muzyka Google Play czy hangouts do poprawnego działania wymagają zaktualizowania aplikacji usługi Google Play. I nie wiem w jaki sposób mam ją zaktualizować jako pierwszą przed aktualizacjami innych aplikacji Po Hard resecie.?

W tej chwili aplikacja Usługi Google Play stanęły na wadzę i ważą 150 MB i danych 57,79 MB. A i dodam że nigdy wcześniej nie było takiego zjawiska aby aplikacja osiągała rozmiar 400 MB A telefon użytkuję już ponad rok nigdy wcześniej nie było takiego problemu. To więc dlaczego by to miała być wina systemu.

Bardzo proszę o odpowiedz.?

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxprzemo

@kunek

W tym momencie zaczynasz histeryzować.

Nikt nie każe ci od razu kupować nowego telefonu.

Masz około 3GB wolnej pamięci i jest to mnóstwo miejsca na gry i aplikacje.

Dopiero przy zapełnieniu na poziomie 90% system zacznie prosić o zwolnienie pamięci i przestanie instalować nowe aplikacje.

Zdjęcia, filmy, muzykę i inne pliki można trzymać na karcie SD a pamięć wewnętrzną zostaw sobie tylko na aplikacje.

Zainstaluj sobie małą aplikację Play Services Info z jej poziomu klikasz "PLAY STORE' i jesteś szybko przenoszony do sklepu Play do aplikacji "Usługi Google Play" gdzie możesz ją szybko zaktualizować.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kunek

Nie histeryzuję tylko przykro mi że nie mam tej pamięci zbyt wiele a na telefon nowy mnie nie stać w tej chwili. A ten obecny jest dla mnie wystarczający I tym się cieszę mimo że nie mam świeżej wersji systemu Android.

Rozumiem. Dziękuje za miłe słowa. :)  Zawsze porównywałem mój telefon z flagowcami że ja mam tylko 3GB wolnej przestrzeni a flagowce posiadają tej pamięci dostępnej ponad 20 GB I zawsze czułem się tak nisko z moim poziomem pamięci jakim są 3 GB zawsze mi się wydawało że to nie wiele. A dużej liczby aplikacji nie potrzebuję do zainstalowania tylko kilka i to jeszcze te najpotrzebniejsze moim zdaniem.

Rozumiem. Zdjęcia, filmy, muzykę i inne pliki mam na karcie pamięci nowej którą kupiłem w lipcu jej pojemność to 32 GB.

Tak racja pamięć telefonu powinna być przeznaczona tylko na aplikację.

Dziękuje za link. Dobrze wiedzieć że taka aplikacja istnieję.

Pozdrawiam.

Dodam jeszcze że w tej chwili aplikacja usługi Google Play jej łączny rozmiar się podniósł i wynosi 192 MB a dane to 114 MB..

I mam takie pytanie ile u was ta aplikacja waży? I czy jej rozmiar się szybko podnosi.?

Bardzo proszę o odpowiedz?.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na chwilę obecną to tak wygląda:

Spoiler

9f09f9334ef1537688e93f702a112921.jpg

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Edytowane przez skolsiwo
Filmy i grafikę wstawiamy w obowiązkowy tag SPOILER. (poprawiono spoiler - skolsiwo)
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kunek

U mnie na godzinę 13 rozmiar aplikacji wynosił 198 MB.

Mam ostatnie pytanie.?

1. Ostatnio gdy wykonywałem Hard reset telefonu to po zakończeniu aktualizacji aplikacji wyskoczył komunikat przeglądarka Google chrome została zatrzymana.

2. Czy to normalne że taki komunikat się pojawił już po Hard resecie po aktualizacji aplikacji.?

3. Czy to może być wina samej aplikacji w której był błąd ? Czy wina głównej aplikacji jaką są usługi Google Play.?

3. Czy jest sens zawracać sobie tym głowę że te błędy w przyszłości się nasilą.?

4. Mogą takie błędy coś narobić złego w systemie lub urządzeniu.?

Bardzo proszę znawców o pomoc i odpowiedz na nurtujące mnie pytanie.?

dodana zawartość

Jeżeli ktoś by mógł odpowiedzieć na moje powyższe pytania to bardzo bym prosił o odpowiedz.? Będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kunek

Wczoraj zrobiłem Hard reset telefonu i aplikacja Usługi Google Play od nowa stopniowo przybiera na wadzę nawet bez połączenia z siecią w tej chwili waży już 233 MB a zaraz po Hard resecie ważyła ok 100 MB. Wystarczy poczytać komentarze w Google Play pod tą aplikacją nie tylko ja mam problem z gigantycznym rozmiarem aplikacji sporo grono użytkowników narzeka na to samo. Moim zdaniem zepsuli coś w aktualizacji aplikacji. Ludzie piszą że co chwilę coś aktualizują lecz u mnie w sklepie pod aplikacją piszę że zaktualizowano bodajże 15 września. A na przeglądarce na PC w sklepie piszę że zaktualizowano tą aplikację 27 września 27 września. Dziwne.?

dodana zawartość

Chyba że mogę czyścić raz do dwóch razy na tydzień dane tej aplikacji aby zwolnić na jakiś czas trochę MB o ile to w niczym nie zaszkodzi systemowi lub urządzeniu?. I nie spowoduję to wystąpienia błędu tej lub innej aplikacji.?

Bardzo proszę o odpowiedz.? Będę niezmiernie wdzięczny. Jeżeli użytkownik który nie zna się na ingerowaniu w system i nie ma takiego doświadczenia w dziedzinie Androida. Tak jak ja czy może liczyć na waszą pomoc.? Czy pomagacie i odpowiadacie tylko doświadczonym użytkownikom.?

Pozdrawiam. I czekam na pomoc?.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kunek

Witam ponownie po kliku dniach mojej nie obecności.

Problem wydaję się być rozwiązany rozmiar aplikacji usługi Google Play wrócił do normalnego stanu i już nie rośnie obecnie wynosi on 134 MB. A dane to 51.88 MB. wyczyściłem tylko 2 razy jej dane i rozmiar już nie rośnie. Nie wiem może jakaś zwiecha była aplikacji.

Nie wiem czy to miało jakieś znaczenie ale w ustawieniach wi fi wyłączyłem opcję zawsze zezwalaj na skanowanie i połączyłem się z drugą siecią po w domu mam dwie i po tym rozmiar aplikacji przestał rosnąć.

Pozdrawiam.:-)

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kunek

Witam ponownie w tym temacie mam jedno pytanie.?

Czy usunięcie danych usług Google Play od czasu do czasu może spowodować jakieś negatywne skutki, Błędy aplikacji z nią powiązanych lub błąd samej aplikacji.?

Pytam ponieważ aplikacja waży obecnie blisko 400 MB a chciałbym choć na jakiś czas zwolnić trochę miejsca w pamięci telefonu.?

Bardzo proszę o szybką odpowiedz.? Czy może to w czymś zaszkodzić.?

Pozdrawiam.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie. Czasami usuwałem jak uznałem, że trochę tego już za dużo, i jakoś nic się nie stało.

Tapatalk + LG L7 II (P710)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ch3mn3y

Prawda. Nie wiem, co ona tam trzyma, ale nie wydaje się ,żeby było to coś ważne - kopie wysyłane są od razu w świat, od kont Google są inne aplikacje.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi