Skocz do zawartości
Bartek Piórowski

P8 lite problem z ustawieniem motywu, rollback na 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio odebrałem swój telefon z salonu Play, odesłałem telefon na gwarancję, bo chciałem aby wymienili mi tylną klapę baterii i tak też się stało. Tylko, że oni dodatkowo wgrali mi najnowszego androida 6.0, wszystko fajnie, nic do tego nie mam. Problem pojawił się w tym, że gdy chce zmienić sobie jakiś inny motyw, ściągam go i daje "Zastosuj" to jakby coś blokowało i nic nie chce się zmienić, ani ikonki ani tapeta, dosłownie nic, denerwuje mnie to bardzo, bo chcę ustawić sobie inny motyw i teraz mam problem, czy miał ktoś taki problem? Wie ktoś jak temu zaradzić? A może lepiej rollback do 5.1? Tylko ja nie wiem co i jak, wersję komplikacji mam jakiegoś balongc52b311 i nie wiem jak powrócić do wersji 5.1. Proszę o pilną pomoc, odesłałbym telefon drugi raz na gwarancję, ale nie chcę czekać 3 tygodni, aż mi telefon odeślą. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w kompilacji masz C432?
    Balonga można usunąć, jest na to sposób na forum gdzieś. Poza tym fabryczne i motywy ruszą. ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem fabryczne, nic nie pomogło. Jak usunąć tego balonga?

Edytowane przez mobopx
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@Bartek Piórowski

To wygląda tak jakby Ci źle wgrali soft w serwisie...

Usunięcie balonga przy zablokowanym bootloaderze nie jest takie proste.. (o ile możliwe). A odblokowywać w Twoim przypadku nie ma sensu.

PS.A co było z tą klapą baterii swoją drogą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No szkło było zarysowane, nie mogłem zdjęcia zrobić i oddałem, zapłaciłem 60 zł, wymienili razem z wgranym nowym 6.0. Mi tam to nie przeszkadza, ale ja chcę zmienić ten je***y motyw, to coś mi blokuje.

Edytowane przez mobopx
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bartek Piórowski zrób screena jaknie próbujesz zmienic tensprawy  motyw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobię filmik i wstawię na yt 

dodana zawartość

Edytowane przez mobopx
    spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@Bartek Piórowski

Tu nie chodzi o to, że nie możesz zmienić motywu. Z jakiegoś powodu motywy w ogóle nie działają nawet ten domyślny. Tak wyglądają wyglądają ikony gdy wyłączy się motywy (hwthemes) w pliku systemowym local.prop.

Bez roota nie uzyskasz dostępu do tego pliku. Chociaż możesz spróbować go skopiować. Jest w /system/emui/base/prop. Polecam total commander.  Do tego podejrzewam, że to ma jakiś związek z tym balongiem w numerze kompilacji.

I jeszcze jedna sprawa. Piszesz o rollbacku do 5.1 ale u nas 5.1 to była tylko beta i do 6.0 przeszliśmy z 5.0.1. To zwykły błąd z Twojej strony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No 5.0.1. "Chociaż możesz spróbować go skopiować. Jest w /system/emui/base/prop. Polecam total commander" Mógłbyś więcej wytłumaczyć i jakoś mi pomóc?

dodana zawartość

A tego Balonga da się ominąć? :/

dodana zawartość

Mam nadzieje, że ktoś ten temat podepnie aby był na górze zawsze ponieważ boryka się z tym problem kazdy kto debranduje telefon do wersji B170. 

Masz Balonga? Nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Nie zakładaj kolejnego tematu, poradź się mną ^^.

Ja też miałem problem z Balongiem, także wiem o co wam chodzi :)

Tajemnica Balonga polega na pominieciu jednego pliku w podstawowej wersji instalacyjnej i usuwamy go banalnie prostym sposobem.

1. Pobieramy plik http://www78.zippyshare.com/v/1blXU4px/file.htmli rozpakowywujemy

2. Wrzucamy plik do folderu dload

3. Aktualizujemy lokalnie w ustwieniach

4. Instalacja trwa 2 minuty, nie wymaga Reset Factory

5. Usuwamy plik update.app z folderu dload

6. Cieszymy się telefonem bez balonga

Nie ogarniam tego

Edytowane przez mobopx
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@up@Bartek Piórkowski

W Play pojawiła się kompilacja systemu w wersji 6.0?

Telefon brałeś w salonie Play'a ?
    Reklamuj telefon - jako niesprawny po wgraniu przez serwis nowego oprogramowania ? Jaki serwis naprawiał?
    Przy składaniu reklamacji możesz wystąpić o telefon zastępczy (prawdopodobnie).

Jeżeli nie czujesz się na siłach aby bawić się w serwisanta to nie baw się w naprawę -- reklamuj wadliwy produkt.

Wysłane z ALE-21C432 B574sokkoban/kangvipB564luki922 bez wipe przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi