Skocz do zawartości
dawid653

Czy się opłaca wymienić ekran?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2miesieczną komórkę w której mi się rozsypał ekran. Jest tak rozwaliny, że jest dziura. Opłaca się będzie naprawa w autoryzowanym serwisie? Wie ktoś jakie są ceny w takim serwisie samsunga i takim zwykłym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Chyba rzadko kiedy wymiana wyświetlacza jest opłacalna. Musisz popytać u siebie w komisach gsm, czy też napisać email do serwisu Samsunga jakie są koszty. Natomiast z tego co sam rozglądnąłem się po internecie, to taki wyświetlacz z ekranem dotykowym to koszt ok. 200 zł. Na allegro można bez problemu znaleźć i droższe oferty w granicach ok. 300- 350 zł. Do tego trzeba na pewno doliczyć jeszcze koszt montażu, wysyłki, także wyniesie to pewnie około połowę kwoty nowego telefonu. Dla mnie to jest raczej nieopłacalna "zabawa" i wolałbym w takiej sytuacji dołożyć pozostałą kwotę do nowego telefonu (oczywiście już wtedy kupiłbym sobie jakiś inny model) :).

Tutaj masz przykładową ofertę jednego z komisów gsm, gdzie wymieniają wyświetlacz: http://www.olx.pl/oferta/wymiana-naprawa-serwis-wyswietlacz-lcd-szybka-samsung-galaxy-j5-j500fn-CID619-IDfcYcR.html

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Również mam do wymiany LCD (J500FN), w serwisie niezbyt opłacalne (300PLN), więc rozważam montaż własnoręczny (takie trochę ryzyk-fizyk). Ekrany na Ali od 20$ (TFT kicz), ale raczej mierzyłbym w opcje z regulacją jasności ($30+)

https://pl.aliexpress.com/item/Dla-Galaxy-J5-J500-Ekran-LCD-Ekran-Dotykowy-Panel-LCD-wy-wietlacz-LCD-Z-Digitizerem-Dla/32833365295.html - brak info o wersji - czy 5008, 500F, 500FN są kompatybilne?

albo to:

https://pl.aliexpress.com/item/For-Samsung-for-GALAXY-J5-J500-J500F-J500FN-J500M-J500H-2015-LCD-Display-With-Touch-Screen/32826153961.html

Co sądzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubulwg

Co do wymiany ekranu, ja się tym zajmuję jako hobby, napisałem pw

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dzięki ... i ja trochę majsterkuję, choć ekranu to jeszcze nie wymieniałem, no ale najwyższy czas coś zepsuć! :) Piszę, gdyż pomyślałem, że warto wiedzieć coś od bardziej doświadczonych użytkowników ponad informacje ogólnie z sieci, choćby kwestia, czy wyświetlacz F będzie pasował do FN? ba, na niektórych aukcjach jest tylko zdawkowa informacja J500.

Edytowane przez TytusKruza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie ponownie.

Nowy ekran dotarł, więc wziąłem się za wymianę. Działa, ale mam pewien problem, mianowicie oryginał przyklejony był po całości do metalowej płytki, a nowy wyświetlacz klej ma tylko na ramkach (może to co próbuję odklejać jest jakimś zabezpieczeniem i pod spodem jest klej?). Druga sprawa - wygląda mi na niespasowany - przycisk home  lata do tego stopnia, że chowa się lekko pod szybkę. 

Zamówiony z tej aukcji: https://pl.aliexpress.com/item/Dla-Galaxy-J5-J500-Ekran-LCD-Ekran-Dotykowy-Panel-LCD-wy-wietlacz-Digitizer-Dla-Galaxy-J5/32833365295.html

PS. Szybka zamiennika jest plastikowa, cienka i giętka, jednym słowem szajs, tak więc nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi