Skocz do zawartości
huberts77

Po podłączeniu do komputera nie wykrywa lub rozłącza urządzenie, telefon nie chce się uruchomić, nie włącza sie - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Prz3m4s

Sprawa wygląda następująco. Po zainstalowaniu program się uruchomi i wtedy szuka aktualizacji, żeby mu to uniemożliwić to przed uruchomieniem odłącz internet. Jak już program się uruchomi to pomiń to co wyskoczy na ekranie potem kliknij pierwszą opcję: sekcja support zone. Teraz kliknij uaktualnienie oprogramowania telefonu, następnie napraw telefon. Teraz już tylko dalej i dalej i pamiętaj żeby telefon był wyłączony. Ten numer co opisałem zadziała tylko raz bo program znowu zawoła o aktualizacje i trzeba go będzie odinstalować i powtórzyć całą procedurę od nowa. Mam nadzieję że trochę pomogłem i mój sposób zadziała. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da się bo jest że aktualizacja nie powiodła się i program się wyłącza 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prz3m4s

No to lipa. Może tym nowym xperia companion się uda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez flashtool wgraj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyłem opcji napraw w  xperia companion a wraz jest ten samo problem czy to znaczy że telefon do wyrzucenia ? 

Edytowane przez zuczek16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prz3m4s

Sprawdź flashtoolem. Wrzuć tu logi z tej operacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Otóż kupiłem nowy telefon Xperia Z3 model D6603 importowany z Chin.
    Już na starcie natknąłem się na problem. Podczas ładowania przez USB, pojawia się ekran ładowania + świeci czerwona dioda, a po 5 sekundach telefon wyłącza się i cały cykl jest zapętlony. Efekt jest taki, że telefon nie ładuje się. Nie mogę go uruchomić, nie działa Recovery.  Po podłączeniu do komputera, brak reakcji. 

Dopiero we Flashtool po zainstalowaniu sterowników wyświetla tryby. Mogę wejść w fastboot tryb, przy przytrzymaniu przycisku włączania wchodzi w flashboot.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy podejrzewać uszkodzenie któregoś podzespołu? 

Odblokowałem bootloader i wgrałem rom [ciach] Z3_D6603_7.0_NPC91K_NPreview2 przez flash mode. Efekt ten sam.

Kolejno wgrałem Kernel v5 - Z3 D6603 23.0.A.2.105, potem znowu rom i to samo.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć?

Edytowane przez mattaj86
    Usunąłem nazwę konkurencyjnego portalu, pliki graficzne i video umieszczamy w tagu spoiler, Połączyłem Twój temat z identycznym już istniejącym. Przed założeniem tematu warto użyć wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mattaj86

Podstawowa zasada. Nie kupuję się sprzętów importowanych z Chin. Przecież to podróbki...

We flasftoolu jest programik xperifirm pobierz tam czysty soft central europe 1 i instaluj.

A poza tym skoro to nowy telefon, i dopiero co go kupiłeś to dzwoń do sprzedawcy i niech wymienia na działający. 

Bo co do serwisu...  To nie jestem pewny czy w-support ci przyjmie. 

Edytowane przez mattaj86
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję mattaj86 za uporządkowanie mojego wpisu na forum. Wracając do tematu.

Odesłanie go do Chin wiąże się z brakiem telefonu/pieniędzy przez 2-3 miesiące, dlatego staram się sam zlokalizować wadę i jeśli będzie w miarę tania to ją usunę.
    Spróbuję wgrać czysty soft.

Czy jeśli swobodnie wchodzę w fastboot, flash mode to głównym podejrzanym jest bateria?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Adrian Dobrzyński

Możesz go w ogóle uruchomić, działa? Działał?

Do pc jak podłączasz to się ładuje?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi