Skocz do zawartości
pablo+

Oficjalny Android 6.0.1 - pytania/problemy z nim związane.

Rekomendowane odpowiedzi

artpl

Już było dobrze z klawiaturą po przywróceniu ustawień fabrycznych, nie pojawiała się przy blokadzie telefonu a teraz z powrotem się pojawia i jest aktywna :( Może to wina jakiegoś softu? Mam doinstalowanego do standardowo zainstalowanych apek jeszcze SMS Backup & Restore, mBank, TuneIn Radio, Clean Master, Eset Mobile Security, Deezera, Aimpa, i Shazam czy któryś z tych programów może powodować takie problemy z tą klawiaturą?

dodana zawartość

Ha to jest prawie na pewno wina Iswipe instalowanego z Clean Masterm tylko jak wyłączyć tą klawiaturę na blokadzie bez wyłączania Iswipe?

Edytowane przez artpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Wywal clean mastera, to szajs.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artpl

a co zamiast CM polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ja używam systemowego smart managera. Używałem kiedyś clean mastera, ale jak zmienił się właściciel apki to wyraźnie się popsuła.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@artpl

Myślę, że taką funkcję całkiem nieźle może przecież pełnić wbudowany Smart Manager w telefonie. Dodatkowo możesz też zainstalować chwalony przez ludzi program SDMain (wersja płatna kosztuje 7,78 zł): https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&hl=pl

Co prawda program najlepiej działa w połączeniu z rootem, ale bez niego też czyści telefon. Najprawdopodobniej w wersji płatnej usuwa śmieci z aplikacji zainstalowanych na telefonie, ponieważ w wersji darmowej pokazuje tylko, że może je usunąć, natomiast fizycznie tego nie robi.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woos

Jaką aplikację do nagrywania rozmów polecacie? Dotychczas przeze mnie używana na andku 5 po aktualizacji do andka 6 straciła rację bytu (kiepsko słyszalny rozmówca).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Ze swojej strony mogę powiedzieć jakiej aplikacji nie warto instalować :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meihillman.callrecorder&hl=pl

Niby jest prosta, bez zbędnych bajerów, natomiast pojawiał się ten sam problem, co chyba w większości tego typu programów, czyli mój głos był wyraźny, natomiast drugiej osoby o wiele bardziej cichszy, w dodatku często było słychać jakiś "pogłos" itp.

Po aktualizacji telefonu do wersji androida 6.0, pewnego dnia coś nagle "odbiło" jej i nastąpił drain baterii. Przez kilka godzin w stanie czuwania z jej powodu ubyło 33 % ! :). Po tej akcji dałem sobie z nią spokój i odinstalowałem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

To chyba nie ma sensu, jeśli w kernelu nie ma odblokowanej funkcji nsgrywania rozmów. Kiedyś coś o tym czytałem, że z powodu różnych regulacji prawnych (w Polsce np. nie wolno nagrywać rozmów przez osoby prywatne) taka opcja jest domyślnie zablokowana. Można ją albo po roocie odblokować, albo wgrywając custom kernel z odblokowaną opcją nagrywania rozmów.

Tapatalk + LG L7 II (P710)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woos

Od kilku dni testuję różne aplikacje z GP i okazuje się że potrafią one działać różnie pomimo że każda z nich natrafia na te same warunki w moim telefonie, w tym brak roota.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam . Ja do nagrywania rozmów używam programu  ACR (od NLL)  ze sklepu Google. Wcześniej  używałem go na systemie bez roota,  aktualnie z rotem.  Żeby dobrze działał należy wejść w ustawienia,  zakładka pt. problemy z nagrywaniem i kliknąć na android 6(ustawi w ten sposób odpowiednie  źródło nagrywania i format zapisu)  . U mnie działa wyśmienicie . Wcześniej miałem telefon  Galaxy S4 i tam  również  sprawował się  dobrze . Sprawdźcie u siebie . 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi