Skocz do zawartości
pablo+

Oficjalny Android 6.0.1 - pytania/problemy z nim związane.

Rekomendowane odpowiedzi

xperiagosc

Dać się pewnie da, ino trza by root mieć, może xposed, ewentualnie coś ala foldermount, link2sd czy jak to tam się zwie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@AngryBirdsPL

To zależy od aplikacji - niektóre można, innych nie. Ale tak samo było przecież w 5.1...
    Co więcej - jak jest jakaś aktualizacja to aplikacja znowu ląduje w pamięci telefonu i trzeba pamiętać, żeby ją z powrotem przenieść na kartę.
    Niestety pamięć w tym telefonie szybko się kończy...
    (telefon bez roota)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prius

Czyli w kwestii instalowania aplikacji nic się nie zmieniło? Nie można przenieść aplikacji w całości na kartę pamięci? Jest tak jak na Lollipop?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Samsung zablokował łączenie pamięci wewnętrznej z kartą sd w jedną pamięć, jeśli o to chodzi.

SM-J500FN + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla testu zainstalowałem ponownie MM bo niby jakaś tam aktualizacja wyszła. Na pierwszy rzut oka nadal wydaje się wolniejszy niż LP, a przynajmniej wizualnie - otwieranie ustawień itp.

Baterie przetestuje w weekend to się zobaczy, ale wydaje mi się, że jednak będzie gorzej niż na LP. A co do baterii to jeszcze zauważyłem, że ładuje się o wiele wolniej niż na LP :censored:. Sprawdzając apką Ampere to na LP ładowało ponad 800 może 900 mA, tutaj ładuje max 590 mA.

Edytowane przez Sielanski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Pierwsze słyszę o takiej sytuacji z baterią. Według mnie czasy ładowania baterii, są takie same zarówno na wersji androida 5.1 jak i 6.0.1. Zawsze ładuje telefon do "pełna", kiedy ma ok. 17 - 20 %. Czas ładowania to ok. 2 godz. 45 minut. 

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania o końcówce BQG1 (nie jest jeszcze dostępna dla Naszego kraju), ale patrząc po tym ile już innych państw ją otrzymało, pewnie i do Nas zawita w ciągu najbliższych dni: http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-J500FN

Swoją drogą zaskakujące jak Samsung dba o aktualizacje dla tego "budżetowego" modelu :). Inna sprawa, że te aktualizacje nie wnoszą nic nowego, nie widać w ogólnym działaniu telefonu, żeby się coś zmieniło na "plus", więc może planowo go "postarzają", tak żeby już wymienić go na nowszy model J5 (2017) :) .  W końcu minęły już 2 lata od czasu pojawienia się na rynku J5 (2015).

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

A tak a propo aktualizacji. Macie jakieś problemy z zasięgiem? Mnie już szczerze mówiąc, szlag trafia pomału. Od czerwca gdzieś u mnie z zasięgiem coś nie bangla, ale ostatnio to już cuda na kiju. Czas bez zasięgu potrafi i do 70% dojść. Nie to, żeby kiedykolwiek było idealnie, ale teraz to już gruba przesada. Gdzie bym telefonu w pokoju nie położył, to nawet jak jest zasięg, to i tak za jakiś czas są już "tylko alarmowe". Co ciekawe, na zewnątrz jest ok. W związku z tym, tsk myślę, co jest kuźwa grane? Dzwoniłem z tydzień temu do plusa, konsultant napisał prośbę o sprawdzenie nadajników, ale dotąd z ich strony cisza. Więc nie wiem, czy to może po aktualizacji coś się popieprzyło, czy to nie ma z nią nic wspólnego.

SM-J500FN + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 14.07.2017 o 21:41, Sielanski napisał:

Dla testu zainstalowałem ponownie MM bo niby jakaś tam aktualizacja wyszła. Na pierwszy rzut oka nadal wydaje się wolniejszy niż LP, a przynajmniej wizualnie - otwieranie ustawień itp.

Baterie przetestuje w weekend to się zobaczy, ale wydaje mi się, że jednak będzie gorzej niż na LP. A co do baterii to jeszcze zauważyłem, że ładuje się o wiele wolniej niż na LP :censored:. Sprawdzając apką Ampere to na LP ładowało ponad 800 może 900 mA, tutaj ładuje max 590 mA.

No i oczywiście wróciłem do LP. Bateria trzyma około 30 minut krócej. Sam system zżera zbyt dużo ramu, gdy odpali się jakąś mocno wymagającą gierkę to potrafi się sama wyłączać prawdopodobnie za mało ramu dostępne jest dla aplikacji. Apki w tle powyłączane, co mogłem powyłączałem package disablerem. Na LP oczywiście tak się nie dzieje plus oczywiście 5.1 chodzi płynniej, a przynajmniej sprawia takie wrażenie.

Więc... ja zostaje przy LP, nugata nawet nie będę instalował bo to bez sensu na takim telefonie, każdy android ma co raz większe wymagania. Chociaż nie wiem jak tam z custom romami, możliwe że taki customowy marshmallow chodzi o wiele lepiej niż stockowy lp. Nie testowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest:
    - na LP przycisk POWER chodzi tak, że musze 2 razy wciśnąć by odblokować/zablokować ekran
    - na stockowym MM przycisk POWER wogóle nie działa, trzeba było mocno bardzo wciskać
    -na Custom MM A5UX rom przycisk power działa normalnie
    jak narazie polecam ten rom, ładnie wygląda, płynność porównywalna ze stockowym MM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi