Skocz do zawartości
pablo+

Oficjalny Android 6.0.1 - pytania/problemy z nim związane.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to już działam szkoda tylko zainstalowanych apek bo przepadną

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artpl

Chcę po upgrejdzie do najnowszego Androida zrobić reset telefonu do ustawień fabrycznych, rozumiem że stracę kontakty ale już je zapisałem na koncie google w celu późniejszego ich odzyskania, a co z SMSami // MMSami i innymi moimi osobistymi danymi, jak je zabezpieczyć? Fotki / Muzykę i filmy zgram na kartę SD a co z resztą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przywrócenie ustawień fabrycznych może przyspieszy działanie, ale raczej nie przywróci tego co zabrali. Nie ma pogody na ekranie blokady, za to jest w terminarzu (sic!). Nie ma efektów odblokowania ekranu, w tym mojego ulubionego - kropli wody. Nie działa alarm na wyłączonym telefonie. W S5 bliskiej mi osoby, która aktualizowała swoją "słuchawkę"  do 6.0.1 jest pogoda na ekranie blokady, ma efekty odblokowania ekranu, działa alarm przy wyłączonym telefonie. Pewnie takich "było, a nie jest" jest więcej. Ciekawe tylko co przeważa, "nie było, a jest" czy "było i nie ma" :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artpl
    5 godzin temu, majka420 napisał:

U mnie po nowej aktualizacji do M 6.0.1 szybciej na pewno odblokowuje się ekran ale mam wrażenie, że szybciej mi pożera baterię no i lekko jakby przycina przechodzenie w menu.

Mam takie samo wrażenie z tym przycinaniem, jak już zrobisz reset do ustawień fabrycznych to możesz powiedzieć czy coś się poprawiło w tej kwestii? Z "nowości" jakie zauważyłem to alarm już nie ma drzemki ograniczonej tylko do 3 razy co 5 minut, można wybierać czas drzemki "do woli", i pojawiło mi się na ekranie blokady "Przeciągnij ekran aby odblokować" dopiero jak przeciągnę mogę użyć  mojego symbolu do odblokowania. Da radę to jakoś wyłączyć to "Przeciągnij ekran aby odblokować", i zostawić tylko symbol?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety po przywróceniu ustawień nadal lekko się przycinać

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@artpl

Nie ma możliwości, żeby była tylko blokada ekranu z PIN, tak jak to było w 5.1.1. Dla mnie też jest to totalne nieporozumienie. To nie jest wina Samsunga, tylko wymysł Google.

@majka420

Jeśli reset nie pomógł to może coś jest nie tak z tą wersją oprogramowania i trzeba będzie czekać może to poprawią w następnej aktualizacji.

Ja dzisiaj jeszcze będę aktualizował do 6.0.1, tak więc napiszę później, czy u mnie też coś takiego występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artpl

Hmm z tego co widzę kolejną nowością jest aktywna klawiatura na ekranie blokady jeśli ekran zablokuje się po jakimś czasie nieużytkowania telefonu a będziemy właśnie w oknie pisania wiadomości, nie bardzo mi się to podoba :( Jak to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

Z plusów to:
    - możliwość regulacji czasu drzemki
    - po wyłączeniu danych komórkowych nie trzeba tego już potwierdzać 2gi raz

Z minusów:
    - ten podwójny ekran do odblokowania (niby wymysł Google ale wprowadzony juz w 5.1 i jakoś Samsung mógł to zmienić, a np. w s5 po aktualizacji do 6.0.1 nadal nie ma tego "udogodnienia")
    - rozmiar trzcionki w SMS nie jest pamiętany, jak pomniejszę to pisząc nowy SMS znów mam domyślny rozmiar jak w całym systemie

SM-J500FN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzenia otwierania aplikacji lub zezwalanie jest dobijające. Chciałam otworzyć książkę w pdf to pyta o wybór aplikacji (to rozumiem) ale jak chcę otworzyć innej niż systemowa to przekierowuje mnie do ustawień i dalej nie wiem co robić?

Jak otworzyłam pdf w Adobe systemowym to nie mogę teraz otworzyć w innej, chciałam znaleźć adobe w aplikacjach żeby wyczyścić dane ale nigdzie nie mogę znaleźć. Istny koszmar:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi