Skocz do zawartości
pablo+

Oficjalny Android 6.0.1 - pytania/problemy z nim związane.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, podsumowując, nie warto instalować?

EDIT: Za późno - zainstalowałem. Czy mieliście problem z przywróceniem ustawień fabrycznych? U mnie po kliknięciu "usuń wszystko" nic się nie dzieje...

Edytowane przez patoldy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko ładnie się usuneło

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Fenek
    Cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@patoldy

Ja swoje ustawienia fabryczne zrobiłem zaraz po aktualizacji do 6.0.1. Wszystko się udało, natomiast trochę to trwało czasu i w pewnym momencie się już zaniepokoiłem, ponieważ dość długo ekran był cały czarny i wyświetlał tylko logo Samsunga. Już myślałem, że coś poszło nie tak i się zawiesił.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

@up, też tak miałem, i nawet se pomyślałem "o kurde, chyba coś poszło nie tak, i uwaliem telefon..." No ale w końcu się włączył. Co ciekawe, jak chciałem zrobić ustawienia fabryczne, to musiałem dane do konta Samsung wpisać. Też tak mieliście?

A co do działania, ja nie narzekam póki co. Bateria ok, ogólnie też jakichś lagów nie widzę. Jedynie jak tapnę ustawienia, to ciut dłużej się otwierają. Ale z tym się da żyć. Z plusów to możliwość konfiguracji powiadomień na ekranie blokady, co imo nie do końca na lizaku działało tak jak bym chciał. Ogólnie jest wg mnie ok. Wiadomo, są pewne niedociągnięcia, ale może to jeszcze poprawią.
    A, jeszcze jedno. Tu ktoś o Adobe reader pisał. U mnie tego nie ma, za to jakaś inna apka do pdf się doinstalowała, ale już jej nazwy nie pamiętam, bo ją usunąłem.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pytałam o Adobe nie mogę go znaleźć po wejściu we wszystkie aplikacje. Dlatego do czytania książek pobrałam aplikację ze sklepu. 

Edytowane przez Fenek
    Cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

A nie zainstalował Ci się ta apka, z taką zieloną ikoną, ino kurde nie mogę nazwy ze przypomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak o nazwie Legumi ale ją trzeba zainstalować a i tak ta wersja jest tylko na 3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

O, o to mi chodziło. No ja nawet nie wiedziałem, że to ino na 3 miechy, i że trza ją doinstalować. Wywaliłem to od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punk

Mały update.

Chciałem powrócić do wersji 5.1 ale nigdzie nie mogłem znaleźć tego romu. To znaczy mogłem ale wszędzie linki z których pobieralo po max 100kb/s. Darowalem sobie. Za to znalazlem 6.0 i pomyslalem, wgram na czysto i zobaczę czy to coś da. Telefon zaczął już się ciąć niemiłosiernie więc musiałem coś z tym zrobić.

Wgralem, telefon znacząco przyspieszyl, zdziwiło mnie to (wgrywalem za pomocą odina) że żadne dane z telefonu mi się nie usunely, wszystko wyglądało tak samo jak przed wgraniem.
    Telefonu w końcu dało się używać ale to jeszcze nie było to co na 5.1

Kolega doradził mi żebym usunął aplikacje facebook bo ona pochłania dużo zasobow telefonu. Tak też zrobilem, zainstalowalem sobie wersje Facebook lite z marketu tylko po to żeby mieć powiadomienia a normalnie korzystam z fejsa w przegladarce. Warto wspomnieć że ta aplikacja wazy 1.30mb a normalna apka fejsa z danymi ważyła ponad 500mb. To samo zrobilem z mesendzerem ale to dlatego że wkurzala mnie ta nowa wersja. Za dużo niepotrzebnych dodatkow. Wgralem więc mesendzer lite.

W telefonie nie dość że zrobilem 1.1gb wolnego miejsca w pamięci telegonu usuwając tylko te dwie aplikacje to telefon <ciach> jak głupi nawet na tym 6.0.

Ponad to wkurzalo mnie dłuższe wczytywanie się ustawień i niektórych aplikacji więc w opcjach programistycznych włączyłem sobie animacje 1x. Teraz nie widać dłuższego wczytywania tych aplikacji i telefon w końcu przyspieszyl.

Jeszcze trzeba wymyślić coś z tymi uprawnieniami bo nie raz wkurzaja i blokują niektóre funkcje telefonu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Muszczu
    Słownictwo użytkownika.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

@punk, a to nie robiłeś ustawień fabrycznych po aktualizacji OTA? Co do usunięcia danych w odinie, to jak 1 plikowy soft wgrywasz, to dane zostają. Dopiero po wgraniu wieloplikowca się usuwają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi