Skocz do zawartości
pablo+

Oficjalny Android 6.0.1 - pytania/problemy z nim związane.

Rekomendowane odpowiedzi

punk

Nie robiłem z początku bo szkoda mi było danych, ale już takiej >ciach< z tym telefonem dostawałem że w końcu chciałem z tym że wgrać na czysto 6.0. O dziwo wgral się niby na czysto, ale dane zostaly. Działa już normalnie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Bo tak jak pisałem, rom wieloplikowy byś musiał wgrać. Wtedy full wipe się z automatu robi, i po wgraniu masz telefon jak z pudełka wyjęty. Po wgraniu 1 plikowca nie są dane kasowane, dlatego Ci zostały. Nie jestem pewny ale chyba przy 1 plikowcu full wipe w odinie też można zrobić, tylko coś by chyba trza inaczej poustawiać. Ale dawno odina nie otwierałem, to nie dam se za to głowy uciąć.
    Mi zaraz po aktualizacji nic się nie cięło. Mógłbym nawet odpuścić te ustawienia fabryczne bo wsio ok było, ale po kilku dniach od aktualizacji tak dla zasady je zrobiłem.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwaga! Na xda użytkownicy odnoszą się  krytycznie do aktualizacji mm na model j500fn. Prawdopodobnie jest niezoptymalizowany i działa wolno.

Co wy na to? Jak jest u was?

Edytowane przez Muszczu
    Łączę Twój wątek z innym, który jest ogólnym zbiorem informacji nt. Androida 6.0 dla modelu SM-J500FN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woos

Nie analizowałem dokładnie ale nie popadło mi jakieś zauważalne spowolnienie.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie nawet lepiej i szybciej działa niż na 5.1.1 ;) Niektórzy nawet nie wiedzą, że po aktualizacji przez OTA zalecane jest zrobić ustawienia fabryczne telefonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak przywróciłem ustawienia fabryczne, spowolnienie nie ustąpiło i było zauważalne, to co?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woos

Nie zawsze ustawienia fabryczne po aktualizacji mają wpływ na szybkość. Ja zaktualizowałem bez fabryki ale potem czytając posty przywróciłem fabryczne. W rezultacie szybkość działania J5 nie zmieniła się ale Smart Menedżer pokazał o chyba 5% mniej zajętej pamięci wiec i tak korzyść była.

dodana zawartość

@chalcedon
    A nie powoduje to jakaś aplikacja nie systemowa? Masz zainstalowane dokładnie te same jak przed aktualizacją?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, woos napisał:

Nie analizowi em dokładnie ale nie popadło mi jakieś zauważalne spowolnienie.

Mam nadzieję że nie popełniłeś błędu bo ja chciałem zwrócić uwagę na model dokładnie J500FN i tylko ten jest brany pod uwagę a ty piszesz z A500FU. Chyba że masz też J500FN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    57 minut temu, woos napisał:

A nie powoduje to jakaś aplikacja nie systemowa? Masz zainstalowane dokładnie te same jak przed aktualizacją?

Powiem tak: na 5.1.1 działał szybciej, na 6.0.1 spowolnił żeby znowu przyspieszyć po powrocie do 5.1.1.  Nic nie doinstalowane. A jeśli to spowolnienie powoduje jakaś aplikacja systemowa, to o kant .... potłuc taką aktualizację.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woos
    10 godzin temu, karolikowy napisał:

Mam nadzieję że nie popełniłeś błędu bo ja chciałem zwrócić uwagę na model dokładnie J500FN i tylko ten jest brany pod uwagę a ty piszesz z A500FU. Chyba że masz też J500FN.

Mam tez J500FN tylko że na codzień używam A5 a J5 dostał syn co sprowadza się do tego że i tak często ja w nim grzebię ;) 

Edytowane przez woos
    korekta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi