Skocz do zawartości
pablo+

Oficjalny Android 6.0.1 - pytania/problemy z nim związane.

Rekomendowane odpowiedzi

xperiagosc

Też nie zauważyłem jakiegoś znacznego spowolnienia. Może problem opisywany na xda tkwi w brandzie operatoròw za granicą? Lub w braku roota albo chociaż package disablera i powyłączaniu różnych pierdół?

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli mówicie o XEO to dziwne, że aktualizacja jeszcze bardziej popsuła wam telefony (bo spowolniał, coś nie działa). Bardziej postawiłbym na oprogramowanie operatora, tam jest bardziej syf :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja mam niebrandowany telefon i na 6.0.1 działał wolniej niż na 5.1.1

Edytowane przez chalcedon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wczoraj się nad tym zastanawiałem i można podejrzewać, że aktualizacja jest po to aby duża grupa użytkowników zaczęła "grzebać" w sofcie (np. instalować cyanogenmod) i lub wracać do poprzedniego i tracić gwarancję lub olać i kupić nowy. 

Czy planowane postarzanie to fakt?

"Inny przypadek to spowolnienie telefonu po aktualizacji. ..."

"Drugie wyjaśnienie to gorsza niż w pierwotnej wersji Androida optymalizacja pod dane urządzenie, czyli zaniedbanie producenta. "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Też mam niebrandowany telefon i w niektórych sytuacjach zauważam wolniejsze działanie telefonu. W dodatku zamiast bateria dłużej "trzymać" w stanie czuwania (co miało być plusem androida 6.0), to u mnie działa jak na razie krócej na jednym ładowaniu. Mam zwiększone zużycie  baterii przez "system android" w porównaniu do wersji 5.1.1. Nie naprawili problemu złego odczytywania procentów przez system.

Czytając fora internetowe dotyczące telefonów różnych producentów z reguły większość osób po aktualizacji systemu do wyższej wersji raczej narzekała, niż była zadowolona z jego działa względem starszej wersji.

Za dużo lat na tym świecie żyję, żeby nie wierzyć w to, że takie "udane" aktualizacje systemu mają na celu "zachęcić" użytkownika do zakupu nowego modelu, bo przecież ten już "muli", bateria słabiej działa, telefon jest już "stary", bo przecież jest ponad rok na rynku itd.

Tylko niech o jednym pamiętają, że Ja po takich doświadczeniach oczywiście wymienię telefon na nowy, ale na pewno nie będzie to już Samsung.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@electro69  no ale inni robią dokładnie to samo. Wcześniej miałem moto e i po aktualizacji momentalnie zainstalowałem cyjana bo sys od motoroli moim zdaniem był o dużo gorszy od oryginalnego wcześniejszego.    

Trzeba skończyć z nakręcaniem się na nowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punk
    4 godziny temu, karolikowy napisał:
    Właśnie wczoraj się nad tym zastanawiałem i można podejrzewać, że aktualizacja jest po to aby duża grupa użytkowników zaczęła "grzebać" w sofcie (np. instalować cyanogenmod) i lub wracać do poprzedniego i tracić gwarancję lub olać i kupić nowy. 

Czy planowane postarzanie to fakt?

"Inny przypadek to spowolnienie telefonu po aktualizacji. ..."

"Drugie wyjaśnienie to gorsza niż w pierwotnej wersji Androida optymalizacja pod dane urządzenie, czyli zaniedbanie producenta. "

A ja uważam że nie o to chodzi. Po pierwsze wracając na oryginalny 5.1 nie tracisz gwarancji.

Po drugie to dopiero pierwsza wersja tego systemu. Trzeba trochę poczekać aż będzie spoko chociaż po wyczyczeniu tego telefonu to i 6.0 chodzi fajnie i szybko. Niedługo powychodza łatki czy jakieś większe aktualizacje tego systemu i będzie spoko. A co do przejścia na cm to i tak nad to kiedys czeka. W końcu wsparcie się skończy i albo będziemy siedzieć na tym 6.0 bo o 7.0 możemy już teraz zapomnieć albo wgrywamy CM no albo zmieniamy telefon na inny.

Zainstalujcie jeszcze raz na czysto 6.0 xeo za pomocą odina i telefon będzie >ciach<. Wiem bo sam myślałem tak jak wy.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Muszczu
    Słownictwo użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, punk napisał:

Zainstalujcie jeszcze raz na czysto 6.0 xeo za pomocą odina i telefon będzie >ciach<. Wiem bo sam myślałem tak jak wy.

Instalacja za pomocą ODIN-a ma jakąś wyższość nad OTA?

I jeszcze jakby komuś miało to się to przydać informacja o aktualizacji

Spoiler

24154126323301355869.png

Edytowane przez Muszczu
    Dodaję cenzurę w cytacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ja to se dokładnie przestudiowałem, ale do głowy nie przyszło by jakiś screen ku powinności zrobić.
    U mnie wsio ok. Ostatnio miałem prawie 3 dni na 1 ładowaniu, co już od jakiegoś czasu na LP było trudne do osiągnięcia (przeważnie koło 2 dni było). Na chwilę obecną system Android 7%, jądro systemu 3%, po 2 dniach od odłączenia ładowarki. Baterii 35% zostało jeszcze. Więc nie jest źle.
    A btw, jak Ci się@chalcedon taki długi zrzut ekranu udało zrobić, montowałeś z kilku?

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punk

Nie wiem czy ma jakąs wyzszosc, ale jak zainstalowalem przez ota to telefon z początku działał wolno a potem w ogóle nie dało się go uxywac. Wgralem jeszcze raz rom za pomocą odina, zrobilem kilka trików typu wywalenie Facebooka i messengera i zainstalowanie wersji lite i telefon całkiem inny. Póki co nie mam ochoty wracać na 5.1. Trzeba czekać teraz na kolejne poprawki i będzie dobry system.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi