Skocz do zawartości
pablo+

Oficjalny Android 6.0.1 - pytania/problemy z nim związane.

Rekomendowane odpowiedzi

@punk teraz w czasie słoty i ciemnoty na dworze bateria będzie trzymać w nieskończoność :D:clap:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy źle patrzę, czy teraz w 6.0.1 nie da się ograniczyć użycia danych w tle?
    Na razie to nie są jakieś kosmiczne wartości, ale zawsze wolałem mieć możliwość ustawienia tego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

W ustawieniach telefonu w opcji "licznik danych" (czy jakoś tak, nie mam akurat telefonu przy sobie) jak się kliknie na jakąś z aplikacji, które tam są, to można przecież zaznaczyć "ogranicz dane w tle". Sam ostatnio to robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w 5.1 na pewno było, bo korzystałem z tego. Teraz mam np. coś takiego:

Spoiler

Screenshot_20161013-134750.png

"Wyświetl ustawienia aplikacji" oczywiście jest nieaktywne w tym miejscu...

Edytowane przez patoldy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Dziwne. U mnie jest:

Spoiler

22e2ad6d128c36b90603f0e05c29a395.jpg

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Edytowane przez Muszczu
    Zdjęcia oraz filmy zamieszamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie zablokowałem jakieś uprawnienia :/
    Edit:
    Ani "Resetowanie ustawień sieciowych" (chyba w ogóle nic się nie zmieniło) ani "Zerowanie ustawień" nie pomogło :(

Nie chcę bez sensu przywracać ustawień fabrycznych:crybaby:

POMOCY!

Edytowane przez patoldy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Jestem po pierwszym pełnym ładowaniu baterii po aktualizacji do androida 6.0.1. Czas pracy na włączonym ekranie jest lepszy, natomiast czas pracy w stanie czuwania, to PORAŻKA.

Przy moim użytkowaniu telefonu (jest to zastępczy telefon) na androidzie 5.1.1 czas czuwania, to zawsze było te 9 dni, SOT był na poziomie 5:15, 5:20. Na androidzie 6.0.1 czas czuwania, to 7 dni !, SOT 5:45 minut. Telefon był tak samo użytkowany, na takich samych ustawieniach itd.

A teraz na "deser", mój "ulubiony" temat, czyli procentowy odczyt baterii przez system.

Prosty przykład: stan początkowy baterii to 37 %. Po 12 godzinach czuwania zostaje 36 %, po kolejnych 12 godzinach 34 % i teraz się zaczyna :). Następne 11 godzin czuwania zostaje 29 % !, później korzystałem z telefonu do stanu 24 % i teraz mój "rekord" w ciągu kolejnych 4 godzin czuwania zostaje 20 % !, przy okazji zaraz po włączeniu ekranu spada do 19 % ! :). To jest DRAMAT i PORAŻKA. Jest jeszcze gorzej z tym odczytem baterii przez system, niż było w 5.1.1. Już mam naprawdę dość tego telefonu przez tą baterię. To jest nienormalne, żeby to tak pokazywało. Dodam, że kiedy się korzysta z telefonu, to procenty wtedy o dziwo lecą "normalnie", przy niskim stanie naładowana.

Wniosek: telefon, który po aktualizacji do 6.0 miał działać lepiej w stanie czuwania, u mnie działa jeszcze gorzej, natomiast poprawiły się czasy działania na włączony ekranie. PARODIA. Nie będę robił po raz drugi resetu do ustawień fabrycznych, bo pewnie to i tak nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Muszczu

@electro69

Kolego, czy Ty naprawdę co kilka godzin sprawdzasz ile Ci zostało baterii? Może akurat telefon złapał gorszy zasięg i przełączał się między antenami, może coś synchronizował, może złapał jakiegoś draina(to w końcu Android), a może po prostu ten model tak ma? (Mój S5 od 100% do 92 leci znacznie szybciej, a potem już trzyma normalnie i tak jest na każdym sofcie, każdej baterii itp.)

Nie ma co sobie zaprzątać głowy takimi pierdołami, że przez 12 godzin spadł tylko 1%, a przez następne 12 spadło tych procentów 5.

Edytowane przez Muszczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

To jakieś zboczenie. Straszne - 9 czy 7 dni, chyba znajdziesz 2h na naładowanie telefonu... Rozumiem jakby jeszcze ta bateria spadała w 2h na zabawie telefonem cała. Uspokójcie się ludzie. To nie jest NOKIA 3310. :P Ja używam telefonu bardzo dużo przez cały dzień i dla mnie to jest normą, że jak kładę się spać to podłączam go do ładowania i jak się przebudzę w nocy to odłączę albo z rana przed wyjściem akurat aż się naładuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc
    13 godzin temu, patoldy napisał:
    Pewnie zablokowałem jakieś uprawnienia :/

Edit:

Ani "Resetowanie ustawień sieciowych" (chyba w ogóle nic się nie zmieniło) ani "Zerowanie ustawień" nie pomogło

Nie chcę bez sensu przywracać ustawień fabrycznych:crybaby:

POMOCY!

A zobacz, czy masz włączoną tą opcję co na ss:

Spoiler

9e32e6bdbe0ef61cdbf874295eb5c9b9.jpg

Chodzi mi.o.pierwszą opcję, jak tapniesz na więcej w prawym rogu ekranu. Ja jak mam tak jak na ss to też po wejściu w poszczególne aplikacje nie mam tego suwaka do ograniczenia danych w tle. Choć dziwi mnie, że Ci nie wyskoczył trójkąt w rogu ekranu, bo u mnie po włączeniu ograniczenia danych w tle się pojawia.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Edytowane przez Muszczu
    Zdjęcia oraz filmy zamieszamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi