Skocz do zawartości
VanQuisch

Idol 4, J7, J5, S5 Neo vs M9, M5

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z końcem miesiąca przechodzę na abonament do Play i ładna pani zza biureczka dała mi listę telefonów do wyboru. Po Przeanalizowaniu cen i bebechów w dostępnych telefonach wpadły mi w oko następujące modele: Alcatel Idol 4, Samsung J710F Galaxy J7 (2016), Samsung A510F Galaxy A5 (2016) i Samsung G903F Galaxy S5 Neo.

Rozważyłem też w liście urządzenia za wyższą cenę. A mianowicie chodzi mi o Sony Xperia M5 oraz HTC OneM9.

Co do HTC to czytałem, że lubi się grzać a M5 używa brat i jak na razie nie narzeka. HTC jak widzicie posiada ochronę wyświetlacza, szybkie ładowanie i 2x większą pamięć wbudowaną co byłoby bardzo miłym plusem.

Zdjęć właściwie nie robię a urządzenie pewnie będę używał głównie do apek i gier.

Jestem swego rodzaju audioflem. Słucham bardzo dużo muzyki.

Jak minie okres gwarancji to zamierzam ingerować w system jak na obecnym Samsungu ponieważ liczę na nowe Androidy.

W umowie mam minimum te 2 lata więc szukam urządzenia które wytrzyma bieg czasu i nie stanie się prędko przestarzałe.

Główne pytania:

Czy wybrane telefony są trwałe? Jakie są wasze opinie?

Czy procesor jest ważniejszy od różnic pamięci i bajerów typu szybkie ładowanie?

Na obecne czasy ile RAMu jest standardem? Bo na ogół widzę 2GB ale czy patrząc na rozwój warto doinwestować by mieć te 3GB?

Dziękuję za rady i przepraszam moda za wszelakie błędy :V

Edytowane przez VanQuisch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3k2

Do Twoich wymagań bardzo fajnie pasuje Idol 4. To dobry wybór dla wielbicieli muzyki. Pograć też się da.

3GB ramu w tym telefonie to ewidentny plus względem konkurentów. Żaden z nich nie odtworzy muzyki tak dobrze jak ten Alcatel, a i wydajnościowo stoją niżej.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tom3k2 Długo się zastanawiałem nad tym Alcatelem ale czy te 16GB (10 GB dla użytkownika) to nie za mało? HTC ma wbudowane 32 GB. Zastanawia mnie też czy procesor 1500 MHz się prędko nie zestarzeje. Ogólnie to S5 Neo i Idol 4 były moimi pierwszymi wytypowanymi smartfonami z listy ale w benchmarkach S5 Neo dostał baty a Alcatel to niezbyt znana w Polsce firma a nieznane potrafi szybko zawieść. Bez wahania wybrałbym HTC ale podobno bardzo lubi się grzać i szybko się psuje a chciałbym normalnie używać tego sprzętu przez chociaż te 2 lata umowy + jakiś rok lub dwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3k2

No tak, nie wziąłem pod uwagę, że jeszcze wspomniałeś o Sony M5 i HTC M9.

Dużą byś miał tą dopłatę do M9? Bo to świetny telefon, szczególnie do gier, czy muzyki. Grzeje się, to fakt.

16GB to nie tak mało. Idol 4 czy M9 mają Androida 6.0, a dzięki niemu można przenieść dane aplikacje na kartę pamięci.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lista dopłat do w.wy. telefonów:

Alcatel Idol 4 - 99zł

Samsung Galaxy J7 (2016) - 159zł

Samsung Galaxy A5 (2016) - 199zł

Samsung Galaxy S5 Neo - 259zł

Sony Xperia M5 - 329zł

HTC One M9 - 339zł

Ps.: Umowę podpisuję jutro albo w piątek. Najprawdopodobniej wybiorę Alcatela :)

Edytowane przez VanQuisch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi