Skocz do zawartości
kgit777

Pytanie dla doświadczonych koderów

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mam problem/pytanie ... Mam sobie aplikację (wiele activity..) w jednym z activity, po kliknięcie w button w przypadku braku połączenia internetowego, metoda która ma zostać wykonana jest opakowana w obiekt interfejsu Callable:

Callable<Void> callable = new Callable<Void>() {
        public Void call() {
            isHierarchyValid(itemList);
            return null;
        }
    };
    NoNetworkTool.get().addInvoke(callable);

Nestępnie wychodzę z tego activity do innego/innych.

Klasa NoNetworkTool trzyma w liście obiekty klasy Callable, klasa ta jest singletonem. W przypadku odzyskania internetu , dla wszystkich obiektów z listy jest wołana metoda call() .

Generalnie rozwiązanie to działa. Jednakże obawiam się problemów.. wiem że android potrafi zniszczyć activity (nie aktywne) w razie potrzeby.. może mnie ktoś oświecić jak bardzo nie dobre jest to rozwiązanie...

lub (w co wątpię) że powinno działać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

Singleton i trzymanie danych do synchronizacji w aktywnościach jest bardzo słabym pomysłem. Powinieneś pomyśleć o broadcast receiver który chwyci moment ponownego połączenia z internetem, sprawdzi czy są dane do synchronizacji, uruchomi serwis i zacznie synchronizować. Jeśli chcesz się bawić samodzielnie, to możesz pisać bazę danych z której będziesz brać dane do serialozowanych klas i pchać na serwer kiedy jest połączenie. Serwisu system nie ubije, baza będzie cały czas. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

Ale już wykorzystuje Broadcast Receivera do tego celu.. na innym forum dobrze mi doradzili bym w metodzie onDestroy Activity czyścił referencję i po sprawie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jeśli chodzi ci tylko o synchronizację danych z serwerem, to wynajdujesz koło na nowo. Do tego jest sync adapter. Dane trzymasz w ContentProvider - twoje activity mogą sobie keszować dane, rejestrujesz tylko obserwatora i gdy dane ulegną zmianie, sync adapter automatycznie wyzwala synchronizację - gdy nie ma netu, sam kolejkuje zadanie i czeka aż pojawi się połączenie żeby wykonać synchronizację

Lub na odwrót, to serwer wysyła push message do klientów przez FCM i wymusza na nich synchronizację wtedy kiedy chce - jeśli urządzenie jest akurat offline, dostanie żądanie synchronizacji od razu gdy połączy się z siecią.

Twój pierwszy sposób rzeczywiście jest złym pomysłem 

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi