Skocz do zawartości
Kurtt

Note 3 vs Xiaomi Note 3 pro lub coś innego [700zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Kurtt

Hejka,

Planuje zakup samsunga note 3 (używanego). Czy dzisiaj ten telefon daje radę? Najbardziej zależy mi na wielozadaniowości smartfonu i optymalnym, płynnym działaniem urządzenia. Czy zamontowany tam procesor jest w wypadku używki ok, czy jeżeli właściciel go katował to może być kiepsko. I czy jest na rynku wersja z LTE, która "nie ma podciętych skrzydeł"? Ewentualnie waham się nad nowym xiaomi note 3 pro, w wersji 2/16 - testy na youtubie wyglądają ok, teraz xaiomi wszedł z gwarancją na nasz rynek. 

Reasumując, lepiej pchać się w starego flagowca czy kupić chińską śnieżynkę? 
    Jeśli są tu jacyś użytkownicy wymienionych telefonów, to proszę rozwińcie moją poniższą listę za i przeciw - dzięki! 

Samsung: ZA: usb typu C, s pen, podzielność ekranu, jakość ekran, wymienna bateria, głośnik" z boku", pełny polski system  //   PRZECIW: brak gorilla glass, nie jeetem pewien obsługi LTE, sypiąca się ramka,   
    xiaomi: ZA: dotykowe odblokowywanie telefonu, nowszy system, nowszy procesor, ponoć dobre temperatury, gorilla glass, pojemniejsza bateria //  PRZECIW: unibody (nie wiem jak w takiej sytuacji wygląda wymiana baterii),  

Edytowane przez NatanW
    Edycja tytułu/dodanie budżetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

Szczerze, nie mam pojęcia gdzie dać twój wątek. Pasuje tutaj, do porównań, do Samsunga/Xiaomi i do tematu o używanych telefonach :o 

Więc tak: W grę wchodzą tylko dwa telefony? Tylko Note 3/Xiaomi? Jeśli nie, to określ budżet i wymagania. 

Jeśli tak, to przeniesiemy do porównań ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Note ma GG, Nie posiada usb typu C, bebechy note są nadal na tobie, bateria też bardzo dobra, za note przemawia wsparcie magików z xda masa kerneli więc możesz zrobić uv i będą niższe temp

Edytowane przez Muszczu
    Po co odnośnik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kurtt

NatanW - głównie w grę wchodzą dwa wymienione telefony. Ale jestem otwarty na inny modele również, choć note jest liderem. Mój budżet to 500-700 pln - dodać to w temacie?

Afdif1 - co to znaczy, że ma GG? I faktycznie masz rację, to nie jest usb typu C.  Widziałem że Note 3 można ładować indukcyjnie, ktoś słyszał żeby wybuchały? 

I podpowiedzcie - sm-n9005 LTE i n9005 to to samo?, 

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi, uwagi, pomoc. 

//Dodałem - Natan

Edytowane przez NatanW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 minut temu, Kurtt napisał:

co to znaczy, że ma GG?

Gorilla Glass

9 minut temu, Kurtt napisał:

sm-n9005 LTE i n9005 to to samo?,

tak, ten sam model, a do ładowania indukcyjnego trzeba dokupić specjalną cewkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Note 3 i telefon daje radę w każdej kwestii :) osobiście polecam.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xiaomi wszedł z gwarancją, ale dotyczy ona tylko modeli z polskiej dystrybucji, czyli na tę chwilę wyłącznie z x-komu, a tam zapłacisz sporo więcej niż 700 zł. W przypadku zakupu z Chin podobno niektórzy sprzedawcy też oferują gwarancję w Polsce (ibuygo na 100%), ale to nie są autoryzowane serwisy (choć i tak lepsze to niż wysyłka do Chin).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gramacz

Gearbest oferuje darmowe odesłanie na gwarancję, a cenu niższe niż w IBG i X-kom. Za różnice z cenie można kupić rezerwowy tani telefon  i spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi