Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dejton

Witam,

Przymierzam się niedługo to zakupu telefonu i wpadły mi w oko dwa modele: Xiaomi Mi5 oraz Honor 8.

Obydwa telefony wydają się być fajne lecz boje się jak to jest z gwarancją i serwisem u Xiaomi.  Zależy mi głównie na wygodzie korzystania (długi czas pracy baterii,brak ścinek itp.)

Co sądzicie i co byście wybrali? Możecie też podrzucić jeszcze inne modele w podobnym przedziale cenowym co telefony wyżej.

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Dejton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi5 jest spoko ale jak Ci walnie to odsyłasz do chin na gwarancję niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Xiaomi jest dostepny w xkom z normalna gwarancja w Polsce moze i kosztuje u nas wiecej ale i tak za taka cene jest to swietny telefon wydaje mi sie lepszy od honora 8 ale go nie mialem. W xiaomi masz dobry aparat , dziala bez scinek , ladny jasny ekran

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi5 w xkom kosztuje 1800zł a za tą cenę mamy inne lepsze flagowce - G5, P9, Honor 8 czy OP3

Więc zakup nieopłacalny a tańszy zakup za ok. 1400zł nie ma gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tańszy zakup np. z ibuygou ma 2 lata gwarancji europejskiej, realizowanej w serwisie we Wrocławiu.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

zależy w jakiej cenie honor 8. bo jeśli w granicy 2tyś to lepiej brać samsunga s7 z olx. lg g5 jest tańszy. xiaomi mi 5 dostępny na oficjalnej stronie za 1700zł. 

nie dawno była zapowiedz mi 5s i 5s plus. jeśli znajdziesz na olx honora za 1500 to się opłaci. bardzo dobrze wypada w recenzjach, szczególnie aparat. minusem jest bardzo śliski tył. szkoda że jest na wyłączność sieci plus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chętnie podpiąłbym się do tematu. 

Do wyboru jest Mi5 lub H8, 

Jestem niestety uzależniony od strony x-kom, ponieważ po wykorzystaniu gwarancji od upadku dostałem bon na takową stronę i  powiedzmy że mam budżet do 2 tys. 

W H8 przerażają mnie informacje o rzekomym braku HD Voice, czyli defakto niskiej jakości rozmów, a w Mi5, o mega mało wytrzymałej obudowie ( czasem telefon mi spadnie itd).

Zależy mi też na dual sim, ale jeśli to taka strata jakości w stosunku np. do S6, to przeżyje bez.

A tak BTW do tematu, to X-kom został oficjalnym partnerem xiaomi więc gwarancję masz oficjalną,  Twoje obawy nie są słuszne, inna sprawa że za tą przyjemność dopłacasz  200 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@iveldion raczej więcej niż 200. W x-kom mi5 wersja 3/32 jest za 1800. 

Ten telefon można kupić poniżej 1200 zł z gwarancją braku opłaty VAT. 

I w cenie do 1200 zł telefon nie ma konkurencji. Ale za 1800 już można kupić lepsze słuchawki. Też od honor 8. Np. OnePlus 3

Jeśli zakupu trzeba dokonać w x-kom to xiaomi będzie miało dłuższe wsparcie. I wg mnie snapdragon 820 jest lepszy od kirina w użytkowych rzeczach. Ale te telefony są tak od siebie różne że należałoby zrobić rachunek sumienia co jest dla Ciebie najważniejsze i wybrać który z nich zakupić. 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcialbym przedewszystkim by telefon sie zniszczyl przy 1 zderzeniu z ziemia bo jednak zdarzaja mi sie wypadki a ten filmik na yt jest przerazajacy xd.. Praca z pdf dokumentami kilka skrzynek mailowych kilkadziesiat h rozmow miesiecznie surfowanie po necie kilkadziesiat h grania miesiecznie .  Mam 2 nr tel ale jak mus to moge zostac przy tel z 1 slotem

Tylko tyle.

ponoć h8 nie ma HD voice, tzn że jakoś rozmów będzie bardzo kiepska?

Edytowane przez iveldion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi