Skocz do zawartości
kefflar

Wydajność WiFi przy odtwarzaniu filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po 4 latach użytkowania M7 przesiadłem się nareszcie na 10'tkę. Od tygodnia zapoznaję się z telefonem, i jak do tej pory jestem zadowolony. Jedyne co mnie zmartwiło to wydajność WiFi. Otwierając po wifi te same filmy z NAS'a ładują się one zdecydowanie dłużej niż na M7. Różnica to nie 1-3 sekundy, tylko 10 sekund. Moim zdaniem to za dużo i zastanawiam się czy nie powinienem zmienić jakichś ustawień w telefonie. W M7 wszystko działało na defaultowych ustawieniach. Punk dostępowy mam ten sam, warunki w zasadzie się nie zmieniły. 

Jakieś pomysły?

Edytowane przez kefflar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kluczową kwestią jest przepustowość łącza bezprzewodowego w punkcie dostępu. ;) Pamiętaj że na prędkość przesyłu po WiFi jest zależna od wielu czynników, jak ilość aktualnie pracujących urządzeń, częstotliwość, występowanie agregacji łącza, standard 802.11, odległość od punktu, ściany, i wiele wiele innych. HTC 10 z racji tego że posiada Snapdragona 820, musi posiadać również WiFi w standardzie ac. Moim zdaniem winnego nie można szukać w telefonie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam odniesienie do M8. Jest duuuużo lepiej. W mojej sieci domowej HTC10 spisuje się rewelacyjnie. Uważam, że ma lepszą antenę Wi-Fi i zdecydowanie szybciej przeskakuje na inne routery (mam ich trzy). Zauważyłem też iż telefon preferuje pasmo 5Gh. Nic nie przycina przy strumieniowaniu obrazu na telewizor, czy to np. YouTuba z lokalnego dysku sieciowego. Sieć mam opartą na sprzęcie o przepustowości 1Gb, więc może dlatego wszystko działa zgodnie z założeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 minut temu, RafRaf9 napisał:

Zauważyłem też iż telefon preferuje pasmo 5Gh.

Pewnie dlatego że pasmo 5GHz mimo że ma zdecydowanie mniejszy zasięg, jest dużo szybsze. :DD

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi