Skocz do zawartości
EskiKreski

rozwiązany Migocząca część ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

adrjenq

@paweloo czy wyświetlacz został wymieniony wraz ze srebrną ramką?

Ps. To na pewno moj ostatni samsung
    Mam tylko obawy czy takie gnioty nie trafiaja teraz wlasnie do np One plusów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie wina Anroida 6,0,1 ja miałem to na Kitkacie 4.4.2 a później na Lizaku 5.0.Po wymianie wyświetlacza problem zniknął teraz jest 6.0.1 i wszystko działa w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faded

Witam, niestety ten problem dopadł i mnie (3-4 dni temu). Dopiero dzisiaj zacząłem szukać i od razu znalazłem grono użytkowników (was), którzy mają ten sam problem.
    U mnie problem wygląda tak, że na "minimalnej jasności automatycznej" miga mi 2/3 ekranu, natomiast gdy się przyjrzę to widać jak ekran podzielony jest na 4 części, najciemniejsza część na górze, najjaśniejsza na dole. Na połowie bądź maksymalnej jasności już tego mrugania nie widać. 
    Po podłączeniu telefonu pod ładowarkę ekran nie miga w ogóle lecz widać nadal jak ekran podzielony jest na 4 części (trzeba się bardziej przyjrzeć).

Gwarancja minęła mi niestety 20 października tego roku...

Co poradzicie? Co dokładnie wymieniliście w swoich telefonach?

Pozdrawiam

Edytowane przez faded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetlacz do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@faded

Powiem Ci, ze będzie tylko gorzej.

U mnie na najmniejszej jasności ekran cały migocze na zielono itd, że w ogóle nic nie widać. Telefon bardzo często nie chce się tak jakby odblokować, a raczej nic się nie wyświetla, ale np potrafię odebrać telefon na pamięć (przesuwając palcem w miejscu gdzie powinna być zielona słuchawka) i normalnie rozmawiać z czarnym ekranem.

Zauważyłem, że największe problemy z odblokowaniem mam rano, tak jakby wtedy gdy jest on długo nie używany (może dlatego, bo przez noc ostygnie?) nieraz próbuję go obudzić i odblokować przez jakieś 5-10min i dopiero wtedy mi się udaje...

W takim razie polecam Ci wymienić wyświetlacz..

Aktualnie kopiuję wszelkie dane, żeby ich nie utracić i na dniach oddaję go na gwarancję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adrjenq

Witam, moja s5 została skutecznie naprawiona. Wymieniony został moduł wyświetlacza, ponadto folie montażowe, płytka złącza USB. Mimo warranty void 0x1 naprawa wykonana na ogolnych zasadach gwarancji, co ucina moim zdaniem spekulacje na temat rzekomego nadużywania przez producenta rezultatu parametrów z bootloader w argumencie wobec odmowy naprawy, gdy wina ewidentnie wynika z wady samego produktu.

Mój G900F jest jedną z ostatnich rewizji (prod. 31.07.2015) i taki problem wystąpił, dlatego nie sądzę, żeby poprawili sam moduł po zakończeniu cyklu produkcji modelu. Jest to zatem przestroga dla poszukujących tego modelu na rynku wtórnym bez gwarancji

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adrjenq  co do ramki to nie została wymieniona .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie przy samej wymianie modułu aparatu wymienili ramkę, zaślepkę od USB i oczywiście aparat :D Ciekawe, co teraz wymienią, jak zgłoszę migoczący ekran i powtórne problemy z aparatem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dwóch lub trzech nieskutecznych naprawach gwarant ma obowiązek wymiany sprzętu na nowy wolny od wad.Przeczytaj prawa konsumenta i warunki gwarancyjne tam jest to opisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w krakowskim serwisie samsunga mówią że dopiero po czterech naprawach z wymianą części, jeśli np tylko zmiana softu to się podobno nie liczy...

osobiście byłem niedawno trzeci raz, też sobie nie mogli poradzić z jednym i tym samym problemem, za trzecim razem wymienili praktycznie cały telefon, została obudowa i imei stary. 

Podobnie jak kolega wyżej, mam telefon z końcówki produkcji , z lipca 2015  ( teraz pokazuje październik 2016 ).  Może te ostatnich serii były jakieś kulawe..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi