Skocz do zawartości
trasek

android 6.01 - najprostrza metoda na root

Rekomendowane odpowiedzi

trasek

witam!

od paru miesiecy posiadam note 4 910c z androidem 6.01. Ostatnio bateria zaczęła mi kiepskawo trzymać i to najlepsze wytłumaczenie dla mnie aby zrobić sobie ROOTa :) Czy możecie napisać mi która metoda z forum(albo poza forum) jest obecnie najłatwiejsza i najbardziej bezpieczna? Czy zaraz po zrotowaniu mogę pobawić sie w wgrywanie romu czy do tego trzeba jeszcze wykonać dodatkowe czynności? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

Najprostsza metoda to wgranie pliku CF-Auto-Root. Tutaj musisz znaleść odpowiedni plik dla Twojego modelu telefonu (i dla odpowiedniej wersji androida) :
    https://autoroot.chainfire.eu/
    Plik po ściągnięciu rozpakowywujesz i wrzucasz w okienko AP w Odinie. Plik z rootem Flashujesz na tej samej zasadzie co soft.
    Tutaj masz tutorial:

Ważne!!! Pamiętaj że Root = nabicie flagi Knox na 0x1. Nabita flaga Knox = utrata gwarancji na telefon ( w większości przypadków).

Wysłane z 7 galaktyki w wersji Edge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

czyli rozumiem, że mogę korzystać również z poradnika z forum (temat z działu romy) [CF-Auto-Root] [Lollipop 5.1.1] [N910C] [N910F] szybka i prosta instalacja -  m i nie przejmować sie, że w temacie jest mowa o 5.1.1 -znaleźć z linku który mi podałeś swój model i postępować zgodnie z instrukcją ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

Musisz znaleść plik CF-Auto-Root pod swój model telefonu oraz pod odpowiednią wersję androida (którą posiadasz na telefonie). Instrukcja wgrywania dla androida 5.1.1 oraz 6.0.1 jest taka sama. Po prostu wrzucasz odpowiedni plik w pole AP w Odinie i flashujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

ok to tylko w ramach upewnienie sie na 100% -jeżeli posiadam note 4 z androidem 6.01 i wersja telefonu C to rozumiem, że ten plik do pobrania bedzie dobrym wyborem:

Spoiler

Bez tytułu.png

Edytowane przez Fenek
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

Zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@trasek 

Kolego to że bateria źle trzyma to nie zawsze jest wina brak roota. A raczej nigdy.

Spróbuj najpierw wgrać 4ro plikowy rom robiąc full wipe przed wgraniem i po wgraniu.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi