Skocz do zawartości
Jog

rozwiązane Po powrocie z serwisu i wgraniu MM, notoryczne restarty, nie działające WiFi i innego tego typu sytuacje.

Rekomendowane odpowiedzi

xochkarol

@Jog Wychodzi na to, że jednak jest coś uszkodzone w środku. Na Twoim miejscu oddałbym do serwisu, opisał całą sprawę - powinni Ci wymienić płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jog
    Spoiler

U mnie dzieje się dokładnie to samo.

dodana zawartość

@Kelan99  Gwarancji nie mam a na serwis w chwili obecnej z kasą też cięzko. Rozmawiałem o problemie to powiedzieli że nie wymienią płyty jak już sprawdzą i może naprawią. Zastanawiam się czy jak rozbiorę i płytę główną podgrzeje z głową tak by luty się ogarneły.

dodana zawartość

Dodam jeszcze że przed chwilką uruchomiłem telefon wifi normalnie działało lecz po chwili zlagował się i zrestartował.

dodana zawartość

Naprawiłem! Włożyłem dwa kawałki papieru pod płytę główną bo coś nie stykało i śmiga wszystko.

dodana zawartość

Do zamknięcia.

Edytowane przez bartekc00
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Jog

Tematów nie zamykamy gdyż inna osoba może mieć podobny problem a ten temat może jej pomóc albo może napisać o nim w nim :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to przerabiałem z mim telefonem, mam 2 LG G3, z jednym walczę dziś się uceglił, ale drugi miał problem, kupiony z drugiej ręki taniej i z problemami. Lekko pęknięta szybka na dole. Po włączeniu działał dobrze, ale gdy Wifi włączone to reset i tak w kółko działał tylko kilka czy kilkanaście sekund.

Zacząłem zabawę

W końcu go rozebrałem i byłem zdziwiony jakiś głąb wyjął zieloną antenkę na dole, no cóż przełożyłem na wszelki wypadek płytę do działającego telefonu, gdzie była antenka i wszystko w porządku, więc płyta główna OK. Zamówiłem antenkę włożyłem tam gdzie ma być podkleiłem podwójnie klejącą taśmą. Włączam i reset ale po dłuższym czasie. To pomyślałem, jeśli płyta główna jest ok, to coś jest na linii łączenia płyty z antenką. Bez antenki ciągłe resety, więc płyta jakby nie do końca widziała antenkę.

Porównanie bebechów i przeczyszczenie styków

Porównałem dwie płyty główne i ta co się resetowała była jakby bardziej matowa, tam są takie miejsca styków, więc zarówno antenkę jak i te miedziane elementy lekko przetarłem drobnym papierem ściennym. Docisnąłem dobrze, włączam i WiFi jest zero resetów, sprawdziłem przeglądarkę i przez 10 minut nic, działa jak powinien.

Dokręciłem wszystkie śrubki, założyłem tył i mogłem cieszyć się telefonem. Sprawa zakończona, no nie do końca po kilkunastu sekundach reset.

O jasna ... znów rozebrałem przeczyściłem odgiąłem lekko takie miedziane dynksy na zielonej antence na dole, ale uwaga można wyłamać. Wstępnie złożyłem, włączam działa! No dobra znów poskręcałem, bateria i klapka, no i czekam na reset. Już kilka dni minęło i resetu brak. :-)

[Edycja]

Wniosek

Tu problemem jest ewidentnie styk płyty głównej, zielonej antenki i plastikowej dolnej osłony, w której też są styki do przeczyszczenia. Gdy coś nie łączy to po włączeniu WiFi będą resety. Zachodzę teraz w głowę w jaki sposób zachodził związek z antenką na dole, która jest od GSM/GPRS a resetami związanymi z WiFi!?

Edytowane przez cybertex
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jog

@cybertex problem powrocil ale normalnie odpala i chodzi kilka minut kilka sekund zalezy. Czy antenka to takie okragle srebrne /ciach/?

Edytowane przez Kelan99
    Słownictwo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Nie, antenka znajduje się na dole i jest takie malutkie zielone podłużne "coś" :-) przyklejone na samym dole, po zdjęciu plastiku dolnego zobaczysz.

Edytowane przez krzychy
    Nie cytujemy postu poprzedzającego w całości. Piszemy @Up lub korzystamy z opcji @Wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

@up

znowu ktoś sieje zamęt bo na dole nie ma anteny wifi!

Antena wifi i bt jest centralnie na górze telefonu a na dole jest od gsm, edge, hsdpa i cześci lte.

A to "coś" okrągłe to wibra.

Edytowane przez marcinb24
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za "zamęt" rzeczywiście, chodziło o antenę tę na dole zieloną i ona jest od GSM/GPRS/..., przeedytuję wcześniejszy opis:

Sugerowałem się tym, że bez niej resetowało mi się WiFi i kupując ją kupiłem jako "WiFi" z ogłoszenia bez dokładnego sprawdzenia.

W zakupionym telefonie jak pisałem nie było tej anteny, ktoś tam grzebał i miałem tylko problem z resetami przy włączeniu WiFi, sam muszę pomyśleć, dlaczego tak się działo, bo wygląda na to, że musiała mieć wpływ na WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jog Udało ci się naprawić? Borykam się z tym samym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jog

@majsternyuu 

Spoiler

mi pomógł ten sposób.

Edytowane przez krzychy
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi