Skocz do zawartości
majki323

Fatalny serwis OnePlus i wsparcie producenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z firmą OnePlus.

Po pozytywnych odczuciach z OnePlus X którego kupiłem dla żony postanowiłem kupić OnePlus 3 dla siebie kilka dni po premierze.

Dystrybucja europejska, zamówienie z oficjalnej strony.

Telefon otrzymałem w lipcu, po ok. tygodniu wyłączył się i więcej się nie włączył. Ticket serwisowy na stronie OnePlus ( wszystko trzeba pisać po angielsku ), po kilku dniach kurier zabrał telefon do serwisu do Niemiec. Po 3 tygodniach telefon wrócił, wymieniona płyta główna, włączył się ale po próbie wejścia do aparatu aplikacja crashowała. Restarty, wipe`y itp pomogły na tyle, że aplikacja się włączała ale był czarny ekran. Żadne zewnętrzne aplikacje również nie widziały żadnej z kamer.

Kolejny ticket, przez tydzień wymiana maili, żeby restartować telefon bla bla bla. W końcu przysłali kuriera 2 września. Tel pojechał do serwisu tym razem do Czech. Przez 3 tygodnie zero odzewu, na maile odpowiedzi w stylu "under repairing, please wait a few days". Nagle otrzymuje maila, że ticket zamknięty telefon dostarczony do klienta. Jak to? Żadnego telefonu nie otrzymałem. Znowu kilka maili itp, w końcu się przyznali, że faktycznie telefonu nie odesłali bo się pomylili. Wczoraj otrzymuję OnePlusa. Kamery nadal nie działają, po ponad miesiącu w serwisie nie podjęli naprawy odesłali telefon w stanie jakim go odesłałem.

Gdyby to nie była chińska firma poszedł bym do sądu. Możecie sobie wyobrazić ile nerwów, czasu straciłem, oraz pieniędzy, ponieważ w sierpniu kupiłem drugi telefon zastępczy.

Moja opinia ? Nigdy więcej OnePlus. Wsparcie posprzedażowe nie istnieje, jakość serwisu również. Telefon pojedzie zapewne 3ci raz do serwisu i za ok. 2 miesiące go zobaczę. W jakim stanie? Nie wiem. Wyleczyłem się raz na zawsze z flagship killerów, stosunku ceny do parametrów itp.

Szkoda, bo wielu użytkowników na polskich i zagranicznych forach na prawdę chwali ten telefon. Bo gdyby działał faktycznie byłby świetny. Może mam po prostu pecha?

Edytowane przez majki323
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tauka

To poczytaj kolego jakie są przypadki z samsungiem... Kolega tez wysłał samsunga, który się nie działa i odeslali z notatką - brak części zamiennych.
    Tak naprawdę cyrki i różne dziwne przypadki zdarzają się każdej firmie. I to nie tylko jeżeli chodzi o telefony, ale i samochody i każdy inny przedmiot.
    Kilka osób już tutaj wysyłało 1+3 na gwarancję, i było ok.

Wysłane z 1+3

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

@tauka
    W seriwsach samsunga nie jest idealnie, ale zle tez nie. Kiedys byly prolemy z regenersis, ale teraz podobno jest juz dobrze.

Po tym "braku" części zamiennych twierdze, ze po prostu chciales ponizyc inna marke i przy tym wywyrzszyć ta, ktorej telefon wlasnie posiadasz ;) .

Co do "przygody" autora, to musialbyć swiadomy, ze kupujac taki telefon nie będzie mial serwisu w PL perfect, wiec czas na jego naprawe (z wysylka) moze trwac nawet miesiąc czy dwa, a przy jakiś problemach i tak malo zrobi, bo chyba z OnePlusem się kłócić nie bedzie (a mi to by sie nawet nie chcialo ), ze wzgledu na kraj w ktorym sa

TapTap z A5 2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tauka

@up.
    Jaki miałbym cel w oczernianiu innej marki, tym bardziej samsunga, z którego korzystam od 5 lat. Stwierdzam po prostu fakty. Ja nigdy nie miałem problemu nigdy z zadnym serwisem (tfu tfu oby dalej tak było). Nawet ostatnio w s4 css wymienił mi na gwarancji płytę i wyświetlacz przed koncem.
    Post kolega wrzucal na fejsie, więc nie mam możliwości udostepnienia tutaj to przekopiowuje.

b784bb75844a7824beb883d099fc7805.jpg
    witam,
    miesiąc temu kupiłem telefon Samsung Galaxy S7 edge, po 3 tygodniach użytkowania obraz zaczął mrugać i zgasł, więcej już nie zaświecił. Zwróciłem się do autoryzowanego serwisu CCS w Piasecznie aby w ramach gwarancji usunęli usterkę.
    Na stronie CCS śledziłem poczynania serwisantów, po kilku dniach rzekomo został wymieniony wyświetlacz, urządzenie przetestowane i odesłane do mnie. Dzisiaj otrzymałem urządzenie, które nie działa (objawy jak przed wysyłką - nie świeci wyświetlacz) a w środku raport z naprawy wraz z opisem.
    Cytuję "Naprawa niemożliwa ze względu na brak dostępności części u producenta. Prosimy o przysłanie urządzenia w przyszłości po wcześniejszym skontaktowaniu się z serwisem"
    Czy to jakiś ponury żart?

Telefony Samsung
    Misja - Budować lepsze jutro
    No to żeście zbudowali, serwis macie iście z przyszłości

Wysłane z 1+3

Edytowane przez Witoslavski
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tauka

Gwarancja europejska, to gwarancja europejska. Skoro nie działa w Polsce, to po co przyjmowali na serwis?
    Nikt tu nikogo nie oczernia, tylko pisze fakty.
    Ja podałem przykład kolegi że "swojego podwórka". Wystarczy poczytać i znajdziesz więcej przykładów traktowania ludzi z telefonami z naszego rynku przez serwisy.
    I to nie tylko chodzi o samsunga. Taki akurat podałem przykład. Bo ja osobiście nigdy najmniejszego problemu nie miałem.
    I tak jak pisałem, takie przypadki zdarzają się wszędzie, czy to telefony, czy laptopy ( sławny skąd innad servis Lenovo i jego traktowanie klientow, Nomen omen jestem bardzo z ich obsługi zadowolony) czy motoryzacja, a nawet lekarze. Więc nie można generalizowac, po jednym czy dwóch przypadkach.

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tauka

Jak na razie to na kilkanascie osób o których wiem, korzystajacych z serwisu 1+ to jest pierwsza tak bardzo nieładnie potraktowana, więc nie należy tego brać jako pewnik.

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać pech. Ja miałem przejścia z LG. I to takie grube, że 9 miesięcy walki. Doczekałem się wymiany na nowy model! (L9 na L9 II). Ale co mi było po tym jak po 3 miesiącach kupiłem inny telefon;p Natomiast wysyłałem 3x do CCS Shamesunga przez dwa lata i złego słowa powiedzieć nie mogę;)

Loteria.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi