Skocz do zawartości
majki323

Fatalny serwis OnePlus i wsparcie producenta

Rekomendowane odpowiedzi

To prawdziwa cena jaką się płaci za chińczyki, szkoda tych nerwów, lepiej wydać te kilkaset zł więcej i mieć pewność. Firmę z oficjalnym oddziałem w Polsce można zawsze pozwać i wygrana w kieszeni. W sumie to producenci całego sprzętu chyba tylko polaków tak traktują po macoszemu, jakby to nam łaskę robili, że rzucają jakiś produkt na nasz rynek. Problemy są ze wszystkimi serwisami, nie ma serwisu, który miałby dobrą opinię... w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo producencie podpisują umowy z jakimiś serwisami które już są jakiś czas na rynku - w Polsce oczywiście.
    W innych krajach tworzą własne centra serwisowe i to ich personel serwisuje sprzęt a wtedy nie ma mowy o sytuacjach opisanych w wielu wątkach tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleksandra

Chciałabym podzielić się swoimi wrażeniami po naprawie (poza gwarancją) mojego OnePlus 3. 

Pewnego dnia (nieważne już w jakich okolicznościach) telefon upadł mi na betonową kostkę. Oczywiście był w etui, wykonanym z TPU i... upadł akurat w miejsce przycisku power. Ten oczywiście wcisnął się na stałe, metal dosyć miękki to i spore odkształcenie: 

Spoiler

op3.png

Telefon po takim upadku nie nadawał się do użytku. Przycisk zablokowany, brak możliwości wyciągnięcia go - telefon cały czas restartował się aż do rozładowania baterii. Zrobiłam ticket na stronie OnePlus, zabrali OP3 a za naprawę zażądali... 350 zł. To cena za "tylny zestaw", ponieważ przycisku samego nie wymienili, tylko całość. Narzekać teoretycznie bym nie mogła, ale... wszystkie przyciski mają dużo większy luz niż przed naprawą, a power to lata jakby miał kto wie ile miejsca. ;) Telefonu niestety następny raz nie wyślę, bo raz, nie uznają mi tego pewnie(wymyślam) a dwa, będzie zepsute co innego. To moje drugie kiepskie doświadczenie z serwisem Regenersis (CDTI Polska), więc bardzo żałuję, że nie miałam możliwości wysłać telefonu gdzie indziej. Na naprawę czekałam dwa tygodnie. 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Aleksandra

Carl Pei chwalil się, że podczas produkcji (a w zasadzie składania telefonu) dopasowują przyciski do panelów - tj. tak aby zniwelować luzy...zakładam, że juz w serwisie takich dopasowan nie robią wiec ladują pierwsze lepsze które wyciągną z pudełka :)

ale powiem Ci jedno...niezły pech, że akurat o power uderzył...serio.

ale i tak cenowo nie zjedli Cie na śniadanie :fuckthisshit:

Edytowane przez maxellxl
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KarmiPL

Nie chce tworzyc nowego tematu z powodu tak blachego pytania. Czy z takim statusem juz moge uznac, ze naprawia mi urzadzenie w ramach gwarancji czy jeszcze moga żądać pieniędzy?

Spoiler

77ec5adcfd2dc973976db1b07ce307d7.jpg

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Daniel.
    Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aresza20

[email protected] jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu bo nie warto. Mój problem polega na tym że kupiłem telefon na OLX. Pech chciał że się zepsuł więc jak mam go teraz wysłać na gwrancję? Dodam że numer zamówienia mam ale nie mam konta tamtego użytkownika. Pomoże ktoś?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@Severillo

Ogarnij o gwarancji tu : https://oneplus.net/pl/privacy-and-legal

Przygotuj SN (serial number), ON (order number) i IMEI do weryfikacji przez Support. Rachunek "a`la" faktura posiadasz ?

Podejmij kontakt tu : https://oneplus.net/pl/support

Czy da radę zrobić tickiet bez zakupów z konta (jak masz konto wogóle) tego nie wiem ? Najrozsądniej w tej sytuacji będzie proszenie o wsparcie

via OnePlus Chat.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@Severillo @Roy Wystarczy IMEI i order number, bo pytałem na supporcie. Nie trzeba mieć konta, z którego zamawiano tel.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@schreder Te dwie rzeczy są potrzebne do założenia ticketu. Potem pytają jeszcze o inne, trzeba udowodnić, że telefon był kupiony na oficjalnej stronie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi