Skocz do zawartości
lukasz9090

Nieudane wgranie oprogramowania - czy serwis to uzna?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety przy próbie wgrania romu XEO przez ODIN-a wywaliło mi fail i telefon nie wstaje. Świetli komunikat o konieczności przywrócenia oprogramowania przez SmartSwitch. Przy próbie ponownej inicjalizacji telefonu SmartSwitch pobiera oryginalny rom TPL (t-mobile) po czym przy próbie instalacji też wyrzuca błąd. Jak myślicie czy serwis gwarancyjny uzna gwarancję i przywróci oprogramowanie? ROM XEO który próbowałem wgrać to oczywiście oficjalna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

@lukasz9090Czy tryb download mode sie wlancza ? Jaki rom wgrywales, 4 plikowy czy 1 plikowy ? 

dodana zawartość

Co do gwarancji może byc roznie, serwis moze sie doczepic, ja probowal bym sam wgrać 1plikowca bo z tymi jest najmniej problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazuyoshi Mogę wejść w download mode. Przy próbie wgrania romu 4 plikowego + PIT wywalało fail ale telefon wstawał a przy próbie wgrania 1 plikowca (bez PIT oczywiście) też jest fail ale telefon już nie wstaje, woła o przywrócenie awaryjne SmartSwitchem przez PC co też nie przynosi rezultatu (SmartSwitch pobiera normalnie oprogramowanie po czym błąd przy wgrywaniu) SmartSwitchem próbowałem dwa razy zarówno w trybie download mode jak i przy wyświetlaniu przez telefon komunikatu o awaryjnym przywróceniu przez PC i dwa razy to samo.

W download mode wyrzuca 

SW REV CHECK FAIL DEVICE 3, BINARY 2

Edytowane przez lukasz9090

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

@lukasz9090 może masz coś zaznaczone w Odinie co powoduje ten błąd ? Jesli telefon normalnie wchodzi w tryb download to musi załapać, a recovery działa ? Jesli tak to przed wgrywaniem systemu zrob format (wipe data/wipe cache) kiedyś również miałem taki problem z jakimś innym samsungiem i udało sie go uratować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W recovery menu nie mogę wejść. Po włączeniu telefonu wyświetla tylko żeby zrobić przywracanie awaryjne przez SmartSwitch na PC i mogę wejść w download mode. Zarówno ponowna inicjalizacja przez SmartSwitch na PC jak i próba wgrania romu ODIN-em kończy się tym samym failem SW REV CHECK FAIL DEVICE 3 BINARY 2 wyświetlanym przez telefon. W ODIN-ie wszystko zaznaczone jak w poradniku na forum zarówno dla romu jedno plikowego jak i dla czteroplikowca + PIT. Dodam, że w download mode od początku jest niebieski napis DOWNLOAD SECURE:YES. Może to jakaś blokada na bootloaderze. Na xda ludzie mieli takie same błędy i ktoś tam pisał, że trzeba zwipeować TWRP, z kolei jakiś gość tak zrobił to pozbył się numeru IMEI i telefon nie widział mu karty SIM i sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

@Lukasz9090 daj screena z tym błędem, jakie masz ustawienia w ODIN i jaką wersję. Ciężko nam z fusów wróżyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi