Skocz do zawartości
Canaris

Official CyanogenMod 15.1 (Android 7.1 Nougat) - Samsung Galaxy S5 SM-G900F (klte)

Rekomendowane odpowiedzi

Canaris

Jest to oficjalne wydanie CyanogenMod w wersji 14.1 bazującej na (tak długo oczekiwanym) Androidzie 7.1 Nougat.

ROM został wydany 09.11.2016 i jest obecnie w fazie nightly (codzienne wydania). Zachęcam do testowania. Aktualny Changelog: CM15.1 Nightlies Changelog

Opis instalacji:

1. Pobieramy najnowszą wersję Custom Recovery TWRP for klte i wgrywamy za pomocą Odina wedle opisu: https://forum.android.com.pl/topic/282007-r%C3%B3%C5%BCne-recoverytwrp-dla-samsung-galaxy-s5/ UWAGA:  JEDNOZNACZNIE WIĄŻE SIĘ TO Z NABICIEM FLAGI [KNOX 0x1]
  2. Pobieramy ROM i wrzucamy na kartę pamięci.
  3. Uruchamiamy telefon w trybie recovery (VOL up + Zasilanie + Home)
  4. Przechodzimy na zakładkę Wipe i wykonujemy Full Wipe.
  5. Przechodzimy teraz do zakładki Install i wskazujemy plik ROM, który umieściliśmy na karcie pamięci.
  6. Na koniec wykonujemy jeszcze Wipe Dalvik Cache
  7. Restartujemy telefon (pierwsze uruchomienie może trochę potrwać)
  8. Wedle uznania możemy jeszcze zainstalować GApps (usługi oraz aplikacje Google). W tym celu pobieramy a następnie kopiujemy paczkę zip na kartę pamięci i instalujemy ją w znanym już nam recovery w menu Install.

Potrzebne pliki:

Powodzenia :)

Edytowane przez GeoHot
poprawiam linki
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
0kti

Jakie bugi?

Tapatalk Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lepiej poczekać na oficjalną wersje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bugi są takie że dyskwalifikują system z codziennego użytku, mianowicie kiedy ktoś do nas dzwoni to po odebraniu apka się zawiesza i dopiero po jakichś 20s można rozmawiać, podobnie z dzwonieniem. Nie działa aparat, inne aplikacje też nie mają na to wpływu.

Jest też ZenUI v1, które usuwa błąd z aparatem, (nie działa nagrywanie 4k, fhd nagrywa ale poniżej 30fps, przednia kamerka też ma problemy) ale nie poprawia niestety błędu z dzwonieniem. Ogólnie system bardzo fajny, działa szybciej niż cm13. 

Czysty cm14 ma bardzo kiepskie zarządzanie baterią, na ZenUI jest to już trochę poprawione i czas pracy na baterii jest zadowalający. 

Ogólnie jeśli komuś nie przeszkadzają w/w błędy to zapraszam do testowania :D

Edytowane przez mereman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem po co korzystać z niedopracowanego systemu.Też czekam na CM14,ale wrzucę gdy będzie w 100% sprawny.

Edytowane przez glock_oo
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eles86

@up

muszę Cię zasmucić - ten system nigdu nie bedzie sprawny w 100% :P znajac historie 13 hehe

Edytowane przez NatanW
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

Jeżeli komuś zależy na sofcie bez żadnych błędów - to pozostaje tylko oficjalne oprogramowanie samsunga. W grę wchodzą również wszelkie custom romy oparte na stock romie.

Edytowane przez bladeno1
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Canaris

I dlatego siedzę na stocku :) Owszem lubię testować inne romy w wolnej chwili ale zawsze wracam do niezawodnego rozwiązania od Samsunga bo na co dzień potrzebuję działającego telefonu, który mnie nie zawiedzie.

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musze się nie zgodzić. Miałem już na swoim S5 chyba wszystkie znaczące systemy i to przeważnie minimum 1 miesiąc. Aktualnie cm13 ma bezawaryjność na poziomie stocka, bateria trzyma w moim przypadku nawet lepiej, a za to mam nieporównywalnie wiele więcej możliwości konfiguracji z poziomu samego systemu, kosztem jedynie słabszego aparatu, co mogę przezyc. Nie jest też efektem placebo, że jest szybszy od stocka. No i czysty styl Material jest nie do przecenienia, gdzie GUI Samsunga jest dla mnie nie do przełknięcia. Co do błędów na custom domach opartych na stoku, to wystarczy poczytać na forum poświęconym np Aleksandr, aby zobaczyć że błędy jednak są.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja aktualnie jestem na Exodus Android, i muszę stwierdzić, że szybszego romu S5 chyba jeszcze nie dostała. Co do stocka... może i w pełni funkcjonalny, może ładniejszy, ale jak telefon ma tak długo "myśleć" nad prostymi czynnościami, to wolę sobie odpuścić. Jestem jednak przyzwyczajony do płynności działania, nie do mulenia.
Co do "słabszego aparatu" o tyle o ile w cm14 jestem w stanie się zgodzić, to w cm13 już nie. Jest parę modów na cyana, które poprawiają jakość zdjęć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi