Skocz do zawartości
pawelcioh

Automatyczny balans bieli - różowy zafarb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przymierzam się do zakupu Samsunga A5 2016. Ostatnia rzeczą, która mnie nie pokoi, jest automatyczny balans bieli w aparacie.

Tu jest fotka wykonana samsungiem:

samsung_galaxy_a5_camera_test_indoors.jp

a tu z prawidłowym moim zdaniem balansem bieli, wykonane innym telefonem:

moto_g4_plus_camera_test_indoors.jpg?ito

Na zdjęciu wykonanym samsungiem A5 2016 wyraźny jest różowawy odcień,widoczny najlepiej na białej tablicy (przy napisie ORGANES DES LENS).

Dotyczy to właściwie wszystkich fotek A5 2016, które widziałem (sample na stronach www) i nie wynika bynajmniej z "chłodniejszej tonacji barw której odbiór jest indywidualną sprawą kazdego", ale imho z fatalnego balansu bieli, co widać ewidentnie np.: na białej tablicy, która jest zauwazalnie różowa. Stąd też błękitne niebo wpadające w granat na wielu fotkach z a5 2016:

Samsung-Galaxy-A5-2016-Sample-16_front-c

Bawiłem się tym telefonem w markecie, zrobiłem fotkę czerwonej tablicy - wyszła oczywiście lekko różowa. Zmieniłem w trybie "pro" ,balans bieli na światło jarzeniowe" .....i oto zdjęcie oddało wiernie kolory.

Wynika z tego, że skopany jest więc tylko automatyczny balans bieli - AWB.

I teraz pytanie, czy AWB to kwestia samsungowej aplikacji "Aparat", czy sterowników....czy inna aplikacja do robienia zdjęć , np open camera itp. pokaże AWB inaczej??

Prośba o przetestowanie alternatywnej aplikacji w trybie automatycznym i porównanie z fotkami z oryginalnej aplikacji Aparat:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzasek

Przetestowałem a samsungowej aplikacji i FV-5 i nie widzę różnicy . Balans bieli jest raczej ten sam. A co do różawego odcienia to pewnie bardziej wynika z tego że użyty w a5 wyświetlacz to superamoled po prostu ten typ tak ma. Najlepiej porównaj obie fotografie na komputerze.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi