Skocz do zawartości
badgaldorka

Bluboo Maya - Bateria bardzo szybko się wyczerpuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem. Niedawno zakupiłam telefon marki Bluboo, model Maya. Byłam zafascynowana w miarę dobrą pojemnością baterii litowo-polimerowej, mianowicie wynosiła ona 3000mAh. Ku mojemu zdziwieniu, bateria bardzo szybko się wyczerpuje. Wcześniej miałam model Xperia E4, firmy Sony, i w porówniu z tym drugim, troszkę się zawiodłam. Xperia miała pojemność 2300mAh i była litowo-jonowa. Z tego co czytałam, te z zawartością polimeru cechują się lepszą wydajnością. Czym jest spowodowana taka sytuacja? 

Bardzo proszę o pomoc :)

[EDIT]:

Dodatkowo chciałam się dowiedzieć od czego zależy fakt, że owa bateria bardzo wolno się ładuje? Aby naładowała 30%, trzeba czekać ponad godzinę.

Edytowane przez badgaldorka
    Edycja tytułu na jaśniej opisujący problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

@badgaldorka

Hej :) 

Bardzo szybko się wyczerpuje, tzn.? 

Sprawdzałeś co tak zjada baterie? Jaki system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

To znaczy, że siedząc w szkole sporadycznie sięgam do telefonu - łącznie wychodzi może godzina na siedem siedzenia na lekcjach. Zaglądam na facebooka, korzystam z messengera, nie gram w gry, które mogłyby bardzo obciążać wydajność. Jest to naprawdę normalne użytkowanie. Z naładowanego na 100% telefonu, po powrocie do domu mam 30-40% - nie mam pojęcia kiedy to znika. Porównując do Xperii - gdy słuchałam na niej muzyki przez godzinę, korzystając np. ze Spotify, spadło mi 5-7%, tutaj jest to kwestia 20%. 

Żeby było zabawnie, ponoć najwięcej zżera mi sam ekran i tryb czuwania telefonu. W sumie wynosi to 64% zużycia. Messenger na poziomie 5%, Snapchat na poziomie 2%.
    System Android 6.0 przy 2GB pamięci RAM

Edytowane przez NatanW
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłącz automatyczną jasność ekranu i ustaw na stałe ; połowa będzie odpowiednim kompromisem między widocznością a zużycie energii. Mogłabyś wstawić screenshota z zakładki bateria ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Hardkorowy Marcin Nie ma u mnie automatycznej jasności ekranu, przynajmniej nie zauważyłam niczego takiego. Sama ją dostosowuję za pomocą specjalnego paska, załączę screenshota (przesuwny pasek ustawiony - jak pan polecił - na połowie, to pasek jasności). 

Spoiler

Screenshot_20161007-141407.pngScreenshot_20161007-141414.pngScreenshot_20161007-141418.pngScreenshot_20161007-141802.png

Edytowane przez Hardkorowy Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mogę od siebie powiedzieć że wskazania tego telefonu są poprawne w niczym nie odbiegające od normy , z tego wynika że ten model tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozładuj tel do perfidnego zera, aż się wyłączy a następnie ładuj go wyłączonego przez całą noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tadpa

Witam,posiadam także ten smartfon Bluboo Maya i mam problem taki że bateria bardzo szybko się wyładowywała,na drugi dzień po pracy dałem do ładowania a on jeszcze bardziej się rozładował.W tej chwili w różnych ładowarkach i na kabelku usb pod laptopem smartfon nie reaguje na ładowanie,nawet nie świeci się dioda.Tak jakby oprogramowanie siadło i amen.Piszę o oprogramowaniu bo podobny przypadek miałem z HTCkiem bateria przez noc się rozładowała i tak samo już tel.nie wstał-pojechał do serwisu gdzie wgrano mu nowe firmware.Widze ze jest troche różnego firmware do Blubo Maya tylko jak to ruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi