Skocz do zawartości
kozyra1988

Czy warto zmienić s7 na a5 2016?

Rekomendowane odpowiedzi

ss89

@jarmk Tylko po co zwykłemu użytkownikowi S7?

- ładowanie indukcyjne? no jeszcze ok czasem może się przydać

- 32gb? po co?

- pamięć RAM 4gb? po co?

- w ogóle karta pamięci przy 16 gb dostępne w A5? po co?

- rozdzielczość większa? po co?

- wodoszczelność? no też jeszcze ok

- szybszy bluetooth? po co szybszy?

- lepszy aparat? no to zależy jeżeli ktoś chce mieć super zdjęcia ale ten w A5 też jest dobry

- te wszystkie czujniki? po co?

- dioda powiadomień? ok chociaż ja ją miałem i teraz nie mam i jest na plus bo nie żyję samym telefonem i co chwilę się na niego nie patrzę

I teraz przychodzi do mnie moja siostra i pyta się czy kupić S7 czy A5 2016 i że chce S7 bo jest lepszy a ja jej odpowiadam po co ci S7 do pisania sms, dzwonienia i trochę neta? Bo wiem jakie są jej wymagania

Powiedziałem jej teraz to wszystko co tutaj i rozwiałem jej wątpliwości

Telefon dobry a nieużywany w pełni nie daje takiej satysfakcji - kup benzynę 4.0 250 koni i jedź autostradą 120

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

:)

Skoro wszystko "po co ?", to po co kupować "aż" Galaxy A5....?.. do dzwonienia i wysyłania smsów można kupić pierwszy lepszy telefon w Biedronce... :)

Edytowane przez jarmk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

Dokładnie. Jak się nie ma pieniędzy na S7 to potem są takiego typu narzekania. Po co mi to wszystko skoro A5 mi starcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

@jarmk Delikatny powiew nowości i świeżości nie zaszkodzi, poza tym przy necie no jednak myślę że te 2 gb ram to trzeba mieć no i jakiś aparat więc w biedronce takiego nie kupisz :)

A5 to był strzał w dziesiątkę samsunga, osobiście trochę jestem też zawiedziony tym że nie ma u nas modelu A7 bo pewnie i na niego też bym się skusił :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S7 jest wodoszczelny i jest to raczej jedyna zaleta praktycznie nad a5'16, ale czy warta 1k zł więcej?

Xperia m4 bliska szybkością też jest wodoszczelna a nówka kosztuje cała sporo mniej niż 1k zł.

Jeszcze s7 ma teoretyczną zaletę taką, że ma rozdzielczość 4k EKRANU, co oczywiście,

primo, na wyświetlaczu 5.2" jedynie dostrzec przez mikroskop,

secundo, pożera więcej baterii (i to dużo więcej, zauważcie że tryb "power saving mode" w a5'16 ma m.in. takie działanie, że programowo ogranicza rozdzielczość obrazu z FHD na HDready, a nawet jeszcze niżej),

tertio, jest to jedynie zrobione dla gogli do wirtualnej rzeczywistości (czy ktoś używa?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    4 minuty temu, ive.heyah napisał:

Jeszcze s7 ma teoretyczną zaletę, rozdzielczość 4k EKRANU, co oczywiście,

pierwsze slysze ;) jakie 4k... posiada  1440 x 2560 pixels  a to do 4k jeszcze daleko

4k to bedzie w s8 najpewniej 

miedzy rozdzileczoscią z s7 a fhd jak najbardziej widać róznicę i to bez lupy, czy bawiles sie s7 dluzej niz w sklepie rtv ? 

Z tą baterią tez przesadzasz, s7 spokojnie wytrzyma tyle co a5 2016, nie wspominajac o s7e

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wg mnie zmiana flagowca na sredniak moze nie smakowac z powodu szybkosci proka i grafy, ale to juz sam zmieniajacy musi wiedziec, najlrpsze sa wlasne testy czego zawsze sie trzymam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, wybacz za nadużycie popełnione tu, chodziło o to, że większa rozdzielczość niż FHD czyli prawie UHD ;)

Ale jednak zauważ, większość zapytanych twierdzi że nie widzi różnicy między FHD a HDready, na 5" ekranie, a co dopiero między FHD a... hmm... prawie UHD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ive.heyah spokojnie, dla każdego zdarzają sie pomyłki ;) 

akurat róznicę miedzy 720p a fHD widać dobrze;) na 5 calach i więcej

zgodzę się ze można jej nie zauważyć między fhd a wyższymi rozdzielczościami

obok mnie leży s4 z fhd, j5 2016 z 720p i s7, ja między każdym widzę różnicę ale nie o to w tym wszystkim chodzi... dajmy spokój :P 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

akurat ekran w a5 2016 jest wg mnie wystarczajaco dobry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.