Skocz do zawartości
kozyra1988

Czy warto zmienić s7 na a5 2016?

Rekomendowane odpowiedzi

sroczkin
    16 godzin temu, ive.heyah napisał:

porównanie parametrów Huawei p8 lite 2017 vs Galaxy s7,

toż to te same liczby,

procesor: 2100 vs 2300 MHz,

bateria 3000mAh vs 3000mAh

jedynie RAM: 3GB vs 4GB,

i wyświetlacz: 1080x1920 (5,20") vs 1440x2560 (5,10"),

Ale ty tak na powaznie dales to porownanie czy tylko tak dla beki ? 

Mam nadziehe ze dla beki bo jesli powaznie to widac nic sie nie znasz na podzespolach montowanych w urzadzeniach tylko umiesz czytac puste cyferki . 

Edytowane przez bartekc00
    Wyciachany link z cytatu
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ive.heyah brak argumentów był do przewidzenia, przykro ze dyskusja schodzi na poziom kasy a nie porównań które nam zaserwowales... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ jakie tam argumenty, jak na tym poziomie wymiany informacji wkraczamy już jedynie w strefę subiektywnych gustów, a wiadomo, o gustach się nie dyskutuje :)

Pytający twórca tego wątku musi już teraz sam zdecydować, poznał już argumenty i za i przeciw, reszta to sprawa osobista :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy
    rok temu 2gb

2 lata temu 1.5/1

3lata 1gb 

Polemizować można, pamiętam jeszcze przed Bożym Narodzeniem rok temu w hipermarketach lub np. EuroAGD królowały tablety z 0.5GB.

Wiem wiem, powiecie: tandeta dla biedoty, ale faktem jest że pamiętam to dobrze jak koleżanka kupiła właśnie wtedy jakiś Kiano z 1GB ram jako prezent na komunię dla kuzynki i była bardzo zadowolona bo sprzedawca zapewniał że to dobry produkt bo ma 1GB a nie pół jak pozostałe na ekspozycji.

A teraz w tym samym sklepie widzę że jednak 1GB już należy do rzadkości.

(A i jeszcze powiem że jak dla mnie to Panowie strasznie się tu napinacie, radzę wrzucić na luz.)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    Godzinę temu, ive.heyah napisał:

Parametry mają prawie RÓWNOWAŻNE

Brednie nie mogą być argumentem :facepalm3:

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę to mi przypomina forum motoryzacyjne, gdzie Janusze wszystkim dookoła chcą wmówić że nie ma sensu kupować audi, bo przecież skoda 1.6 z LPG też wszędzie się dojedzie i też ma klime itd ;)

A kolega @ive.heyah fajnie by było jakby kiedyś pouzywal jakiegoś flagowca a dopiero potem mówił czy nie ma żadnej różnicy :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ioy jak ktoś mowi telefon to mam na mysli telefon, jak ktoś mowi tablet mam na mysli tablet, co mam na mysli ? 

np tel sony, samsunga, lenovo, htc, huawei, lg i pare innych, to samo w temacie tabletów

nie uważasz chyba ze tablet za 100zl czy ile tam moze on kosztował, gdzie byle jaka karta pamieci ktorą wkładam(y) do tel kosztuje więcej jest wyznacznikiem czekolokwiek a napewno juz wyznacznikiem standardu ilosci pamieci ram w danym roku....

takim wyznacznikiem są flagowe modele które były powszechnie dostępne dla każdego zjadacza chleba i skoro juz temat został poruszony to 

w 2016r - standard to 4gb

2015 - 3gb

2014 - 2gb

2013 - 2gb

2012 - 1/1.5gb 

to są prawidłowe odpowiedzi, nie 1gb w 2015r co nam zaserwowałeś... 

36 minut temu, ioy napisał:

(A i jeszcze powiem że jak dla mnie to Panowie strasznie się tu napinacie, radzę wrzucić na luz.)

ja tu napinania nie widze a dyskusję na argumenty, których np dla kolegi @ive.heyah zabrakło... 

dla mnie też trudno byłoby znaleźć choć jedną zaletę forda z 2016r względem 3 letniego mercedesa s klasy.... więc nie dziwię się :P  

jeszcze raz napiszę nie mierz innych swoją miarą....

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jejku, ale powtarzam: samochód kupuje się na ponad dekadę, dwie, a telefon na rok, dwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ive.heyah ja kupuje na 2/3 lata, nie mierz innych swoją miarą... 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@ive.heyah

Ale nie wmówisz mi że HiSilicon Kirin 655 (Huawei P8 Lite 2017) mozna w jakikolwiek sposób porównywać do Exynos 8 Octa 8890 (Samsung Galaxy S7). 

Kirin 655 ma 8 rdzeni w architekturze Cortex-A53 pierwsze 4 o taktowaniu 2.1 GHz a pozostałe 4 o taktowaniu 1.7 GHz (źródło wiki)

Exynos 8890 ma 8 rdzeni z czego pierwsze 4 to autorska architektura  samsunga M1 "Mongoose" która jest wydajniejsza o około 45% od architektury Cortex-A57 (przy takim samym taktowaniu rdzeni) a Cortex-A57 jest wydajniejszy od Cortex-A53 (źródło wiki) [porównanie cortex-A53 vs CortexA57 ] a pozostałe cztery to Cortex-A53 o taktowaniu 1.6 GHz. 

Więc na samej wydajności CPU niszczy samsung huawei.

Teraz GPU (karta graficzna)  HiSilicon Kirin 655 ma kartę graficzną Mali-T830 MP2 o taktowaniu 900 MHz a samsung Exynos 8890 Mali-T880 MP12 o taktowaniu 650 MHz.

Czyli Huawei wygrywa?

NIE!

Bo MP2 w nazwie (Mali-T830 MP2) i MP12 w nazwie ( Mali-T880 MP12) to ilość rdzeni. Czyli Samsung ma 12 rdzeni taktowanych 650 MHz a Huawei ma 2 rdzenie taktowane 900MHz i znowu Samsung miażdży wydajnością Huawei odpowiednio możliwościami wykonania 265.2 GFLOPS do 40.8GFLOPS na sekundę. (definicja FLOPS wiki)

Pamięć RAM. Samsung ma pamięć LPDDR4 1794 MHz a Huawei LPDDR3 933MHz. Nie dosyć że Huawei ma wolniejszą pamięć RAM to jeszcze w starszej bardziej prądożernej architekturze LPDDR3. Huawei będzie zawsze działać z tą pamięcią wolniej bo to jest połowa szybkości pamięci RAM Samsunga i nawet jak by Huawei miał tej pamięci RAM 6GB to i tak będzie działał dużo wolniej.

• Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x