Skocz do zawartości
kozyra1988

Czy warto zmienić s7 na a5 2016?

Rekomendowane odpowiedzi

sroczkin

@maxprzemo  Myślę ze kolega do którego adresujesz to wyszczególnienie i tak tego nie obejmie . Skoro porównuje same cyferki jakie podaje się na opisach w sklepach raczej takie szczegóły do niego nie trafia . 

Pytaniem tego wątku było : Czy warto zamienić S7 na A5(6) plus dopłata . Jeśli autor tego pytania tak zrobił to na pewno będzie zadowolony z tej zamiany bo skoro zadal takie pytanie znaczy ze nie wymaga az tak duzo od słuchawki . A dla mniej wymagających A5(6) to super telefon za w miarę rozsądne pieniądze .

@maxprzemo Poza tym szaczun ze podjąłeś sie takiego opisu różnic w podstawowych podzespołach tych dwóch telefonów mimo ze może to i tak do co niektórych nie trafić . :thumbup::cheers:

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maxprzemo, dzięki za wyszczególnienie architektur obu modeli, przyznam że moje zamierzenia miały na celu sprowokować do precyzyjnego opisu procesorów i RAM.
    Wiadomo że to zupełnie inne klasy produktów, p8 lite i s7, totalna różnica w cenie, i gdzieś musiał tkwić haczyk - i pomimo pozornie tych samych cyferek w cpu i ram, trzeba liczyć że s7 przewyższa w szybkości o przynajmniej 100% (a może jeszcze więcej?)

Powtarzam, to miała być tak mini prowokacja, ponieważ właśnie pojawiła się premiera p8 lite 2017, i przyznacie że postęp w stosunku do p8 lite jest dramatyczny!

A co z innymi elementami obu modeli, p8 lite 2017 i s7, jak wypada porównanie?
    Ponieważ baterie mają identyczne cyferki, p8 ma niezły ekran FHD, nieco większy, ale szczuplejszą obudowę i jest lżejszy.

Wiadomo że s7 lepszy, ale o ile, szybkość powiedzmy o 150%, a reszta?

Ponieważ cenę ma większą s7 o ponad 300%, a p8lite'17 i tak jest dobry, pytanie czy aż taka różnica w cenie jest (wciąż) uzasadniona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ive.heyah

24 minuty temu, ive.heyah napisał:

A co z innymi elementami obu modeli, p8 lite 2017 i s7, jak wypada porównanie?

nie ma czego porownywać, przepaść

p8 lite 17' to odgrzewany kotlet huaweia aby pozbyć się starych częsci z magazynów

po tym co wypisał  @maxprzemo jasno powinieneś zrozumieć że nie ma sensu porównywanie tych dwóch modeli, dziwi mnie że jeszcze nie postawiłeś dla niego piwa ! 

wyświetlacz huaweia to kupa w stosunku do s7, wykonanie jak wykonanie, jeden lubi brunetki drugi blondynki 

czego chcesz jeszcze dowiedzieć ? Pracy na baterii, wejdz do działu huawei i zobacz jakie czasy notują właściciele, jaki SOT, wejdz w dział s7 i sprawdz to samo. 

Zamiast jasno przyznać się do wpadki i amatorki w dziedzinie elektroniki, serwujesz nam tekst o prowokacji... proszę Cie trochę powagi... 

Edytowane przez dest
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    becking

Swoje 5 groszy też muszę dodać w tym temacie. Do niedawna zanim zostałem właścicielem S7, używałem flagowców Huawei i byłem zdania, po co przepłacać dwukrotnie skoro można mieć to samo taniej. Jednak po przesiadce na S7 powiem, że to nie to samo. Tą różnicę widać dopiero wtedy jak się obcowało z tanimi słuchawkami , a potem mamy możliwość użytkowania S7. Swojej żonie kupiłem A5 2016, piękny telefon, ale nigdy bym się nie zamienił , brakuje mu tego, czego inni zdążyli już wielokrotnie napisać.

Mam kolegę, który chwali sobie Lumie za 400 zł i już tak rok czasu chwali, że taki dobry i tani, ale wybaczcie jak patrzę na tył tego telefonu to już wolałbym mieć Nokię 3310, oczywiście nie obrażając właścicieli Lumii.

Do autora wątku. Chłopie po co żeś kupował S7, skoro chcesz zejść na niższy regał. Odpowiedź jest prosta: decydując się na zakup S7 kierujemy się jakimiś parametrami, to aparatem, to ekranem amoled, to procesorem i Ram-em lub czujnikami, rzeczami, które nas ciekawią i imponują. Dla Ciebie te cechy nie są istotne, z tąd też ta decyzja na zmianę na inny tańszy i właśnie dla takich jak ty są telefony z niższej półki. Pozdrawiam

• Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric
    8 godzin temu, ive.heyah napisał:

... "co lepsze: s7 czy a5'16+1k zł?"

Próbuję więc niniejszym mu poradzić że lepsze to drugie :)

Tylko dlatego, że akurat tego masz? To jest naprawdę baaardzo słaby argument. Również upraszam się powagi.

Mam A5, bo wiem, że nie użyję pełni możliwości S7. Nie wiem, czy choć połowę wykorzystam. Ale też nowe S7 (z drugiej ręki) schodzą już z ceną tak nisko, że kupię, bo to schodzący flagowiec, z tak fajnym aparatem i na takim poziomie, że zwyczajnie grzech nie wziąć. Nawet jeśli wciąz go na 100% nie wykorzystam. Bije A5 na głowę pod każdym względem, może oprócz baterii.

Edytowane przez Flyagaric
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    6 godzin temu, Flyagaric napisał:

Bije A5 na głowę pod każdym względem, może oprócz baterii.

to jaki sot uzyskuje a5 2016 ze bije s7 ? 

s7 bije i pod wzgledem baterii, nie zapominaj o bebechach itp

albo inaczej, wrzucamy na oba tel pracę do wykonania, taką którą a5 2016 bedzie wykonywać 4h, s7 wykona ją w 2h albo i szybciej, po czym będzie odpoczyać, ktory wytrzyma na baterii dłużej ? 

W normalnym uzywaniu czasy sa bardzo zbliżone, napewno nie jest tak ze a5 2016 zawsze lepiej trzyma. Naprawdę nie ma tutaj czego porownywać, sredniaka z flagowcem to mozna tylko cenowo - ale jednego specjaliste cenowego juz tutaj mamy. Prowokuje nas :facepalm2:

Edytowane przez dest
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

Na A5, siedząc na pogotowiu przez 4.5 godz. i grając i oglądając YT (jasność na Auto, WiFi on, lokacja off, data off) udało mi się go zdrenować tylko do połowy. Kumple z S7 nie potwierdzają takich osiągów.

On raczej prowokuje flejma, niż robi to w konstruktywnym celu.

Edytowane przez Flyagaric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Flyagaric kumple to nie wszystko ;) 

bez problemu uzyskiwałem wielokrotnie 4h softu od 100 do 50% baterii, inni zresztą też, były nawet wyniki 8-10h w dziale bateria, pewnie to juz sztuka dla sztuki, tak samo jak 8h na a5 2016... 

wszystko zalezy od optymalizacji, sposobu uzywania itp

nie ma co sie sprzeczać... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@dest wszystko co piszesz o bateriach w tych telefonach jest prawdą (ale tylko w ogólnym spojrzeniu), ale jeśli nie masz ich równocześnie lepiej się nie wypowiadaj. Wiem że w większości tematów zawsze się wypowiadasz, nawet tych które Ciebie nie dotyczą (nie jesteś posiadaczem A5)

Problem porównania tych dwóch "baterii" polega na tym że S7 jest znacznie szybszy i prądożerny. Owszem wszystko zrobi szybciej ale okupione to jest dużym spadkiem baterii. Tak jak napisałem w drugim poście jestem użytkownikiem obu i są skonfigurowane identycznie (jeśli to możliwe).

Najbardziej rzuca się w oczy że jak oba telefony nic nie robią to S7 znacznie szybciej traci energię niż A5. Nawet robiłem taki test że w S7 włączałem na stałe tryb oszczędzania a i tak bateria schodzi dużo szybciej.

19 godzin temu, ive.heyah napisał:

Jejku, ale powtarzam: samochód kupuje się na ponad dekadę, dwie, a telefon na rok, dwa.

Wydaje się że to Twoja następna prowokacja, Albo nie wiesz ile to jest dekada ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Wreszcie porównujecie te modele o które pytał wątkotwórca (a5 zamiast p8), a jak tutaj wypada porównanie architektur?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x