Skocz do zawartości
kozyra1988

Czy warto zmienić s7 na a5 2016?

Rekomendowane odpowiedzi

dest
    2 godziny temu, S5Fan napisał:

Wiem że w większości tematów zawsze się wypowiadasz, nawet tych które Ciebie nie dotyczą (nie jesteś posiadaczem A5)

Wypowiem sie w kazdym w ktorym czuje potrzebę, a5 2016 to nie jest tel którego nie miałem w rekach, tak sie sklada ze w firmie wiele osob posiada ten model i nie raz lądował w noich rekach z różnych powodów. Sot jaki tam widziałem nie byl ani razu niczym szczególnym wzgledem s7.

2 godziny temu, S5Fan napisał:

znacznie szybszy i prądożerny.

Poczytaj o technologii wykonania procesora, o tym na co ma to wpływ to wyciagniesz dokladnie odwrotne wnioski.

Mam w rodzienie osobe ktorej s7e na 5dni zjada 30% baterii albo i mniej bo juz dokladnie nie pamiętam, dzowni, odbiera, czyta smsy, nie robi niczego wiecej. Screeny odpowiednie wrzucałem w dziale s7e bateria. 

Moze przedstawisz swoje czasy pracy a5 ? 

Prawde mowiac nie ma sie co sprzeczac bo ja nie chce udowadniać ze s7 ma lepsza baterie, nie zgadzam sie jednak z tym ze a5 ma lepszą i tyle. Różnica zawsze jakaś bedzie, raz na korzyść raz na niekorzyść, nie da sie uzywac identyczne dwóch tel, chyba ze położyć w offline na stole na tydzien... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@dest tak już pisałem baterię A5 nie ma lepszej baterii bo ma praktycznie taką samą, a zużycie pradu w obu modelach jest inne przy takich samych czynnościach i tyle. (i technologia która przywołujesz tego nie zmieni)

Wiem że czujesz potrzebę wypowiedzi wszędzie, ale nie wypowiadaj się tak jak teraz znowu że u kogoś, że widziałeś, że czytałeś, że w firmie, że w rodzinie itp.

Najlepiej żebyś miał oba modele naraz i wiedział z pierwszej ręki o czym się wypowiadasz.

A co do mojego SOTu już go kilkukrotnie przedstawiałem - musisz więcej czytać forum a mniej pisać ;)

SOT jest tylko jednym z parametrów i nie mówi wszystkiego o tym ile telefon wytrzymuje ogólnie.

Poczytaj o technologii wykonania procesora, o tym na co ma to wpływ to wyciagniesz dokladnie odwrotne wnioski.

Tzn jakie wnioski wyciągne? Że S7 nie jest szybki i prądożerny ?

nie da sie uzywac identyczne dwóch tel, chyba ze położyć w offline na stole na tydzien... 

czyli się da czy się nie da ?

Ja m.in takie testy robiłem

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@S5Fan rozumiem ze przeprowadziłeś pomiary 2 tel leżących obok siebie, wykonujących dosłownie te sam czynności (podtrzymania systemu), bez jakichkolwiek wybudzeń dodatkowych (smsy,rozmowy,cos tam innego) identycznie skonfigurowane, ustawione, apki itp ?  przez xx czasu tak ?

To szkoda ze nie zebrałeś z tego eksperymentu jakis danych, np statystyk z gsama, wld, stat systemowych...  to wiele by wyjaśniło. 

Racji Tobie jendak nie przyznam, w sensie nie zgodzę się ze a5 jest mniej prądożerny bo być nie może. Procesor z racji wykonania(procesu technologicznego) pobiera więcej energi, nic tego nie zmieni. 

Będziemy sie róznic w tej kwestii i mysle ze czas ten temat zakończyć. Ty swoje, ja swoje, każdy inny też ma swoje zdanie i tyle. Pozdrawiam ! 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy
    Racji Tobie jendak nie przyznam, w sensie nie zgodzę się ze a5 jest mniej prądożerny bo być nie może. Procesor z racji wykonania(procesu technologicznego) pobiera więcej energi, nic tego nie zmieni. 

Ale s7 ma większą rozdzielczość.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@dest Tak przeprowadziłem takie dokładnie właśnie pomiary !!! Identyczne używanie (a właściwie jego brak), identyczne aplikacje (a właściwie ich brak) itp

To szkoda ze nie zebrałeś z tego eksperymentu jakis danych, np statystyk z gsama, wld, stat systemowych...  to wiele by wyjaśniło. 

Wybacz FBI i CIA do tego nie wzywałem

w sensie nie zgodzę się ze a5 jest mniej prądożerny bo być nie może. Procesor z racji wykonania(procesu technologicznego) pobiera więcej energi, nic tego nie zmieni.

a bierzesz pod uwagę że telefon to nie tylko procesor ? Pomogę Ci wybrnąć z tego... Mówisz cały czas o procesorze a my o całym telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    2 minuty temu, S5Fan napisał:

Wybacz FBI i CIA do tego nie wzywałem

wielka szkoda, wystarczyło tylko zebrać dane z tych zacnych eksperymentów

5 minut temu, ioy napisał:

Ale s7 ma większą rozdzielczość.

i 3 razy szybszy procesor  oraz gpu które mniej zmęczy się przy renderingu podstawowych funkcji

6 minut temu, S5Fan napisał:

Pomogę Ci wybrnąć z tego... Mówisz cały czas o procesorze a my o całym telefonie :)

w niczym nie musisz pomagać ;) więc co takiego jeszcze pracowało przy wyłączonym ekranie w trakcie tego niespotykanego eksperymentu który przeprowadziłes ? 

Tel był raczej w deep sleep tak ? I tutaj dochodzimy do sedna, miałbys dane z jednego i drugiego tel a nie puste słowa to byśmy dyskutowali. Ukazałoby sie na nich więcej "kwiatków" które obaliłby te zacne tezy. 

Dobra do niczego tak nie dojdziemy, chcesz coś udowodnij to wykonaj pomiary, chętnie przyznam Tobie rację, muszę mięc tylko za co.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Jednak, rozdzielczość ponoć programowo można zmniejszyć, tj. zmienić w konfiguracji żeby procesor graficzny "zlepiał" piksele, mam w opcjach trybu oszczędzania energii na a5 2016 wybór rozdzielczości. Pewnie w s7 jest podobna funkcja? A jeżeli tak wtedy ciekawe czy zużycie prądu zrówna się między oboma telefonami?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

W A5 masz taką funkcję?.  W S8 słyszałem że ma być. W S7 być może w nowym systemie ale w A5 nie widziałem czegoś takiego

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ioy mozna to bedzie zmienić w 7.0 w przypadku s7 

sztuczne zmniejszenie rozdzielczości daje bardzo znikome wyniki, dlatego ze natywna rozdzielczość ekranu jest stała, zmienia się jedynie wielkosc grafik które podlegają renderingu, gdyby wyłączyć pewną część pixeli to wtedy odciążylibyśmy cpu/gpu 

na note 7 było to 30min dłuższego czasu pracy urządzenia, SOT moze 5 mix większy

w becie 7 na s7 to samo, nie daje to wow jakiego byśmy się spodziewali 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

a "zebrałeś z tego eksperymentu jakis danych, np statystyk z gsama, wld, stat systemowych..." ? ;)

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x