Skocz do zawartości
max339

Fragmenty w Androidzie

Rekomendowane odpowiedzi

max339

Witam, pracuje nad aplikacja która ma za zadanie połączyć się z bazą danych a następnie wyświetlić sylabus(program nauczania przedmiotu) dla danego przedmiotu.

Zrobiłem już połączenie z bazą. Mam jednak problem jak wyświetlić ten sylabus.

Wiem że muszę użyć fragmentów aby wygenerować coś zbliżonego do widoku  mobilnego gdy przeglądamy dokument worda na smartfonie.  

Ale żeby to zrobić to muszę najpierw te dane pobrać i wyświetlić w czymś. I tu chciałbym prosić o pomoc. Czego mam użyć aby te dane po wyświetleniu wyglądały jak dokument worda? Przecież nie umieszcze tego w TextView.

W załączniku jest schemat sylabusu.

Sylabus-wzór.docx

Edytowane przez max339

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    utak3r

Chyba bym się skłaniał ku WebView, ale musiałbyś konwertować treść do HTMLa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid
    21 godzin temu, utak3r napisał:

Chyba bym się skłaniał ku WebView, ale musiałbyś konwertować treść do HTMLa.

Bzdura totalna. Po to jest natywna apka aby nie korzystać z webview.

@max339

Dnia 8.10.2016 o 17:56, max339 napisał:

Wiem że muszę użyć fragmentów aby wygenerować coś zbliżonego do widoku  mobilnego gdy przeglądamy dokument worda na smartfonie.  

Skąd taki wniosek? To w activity nie będzie się dało? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    max339

To jak mam to zrobić w activity bez fragmentów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asmok

Jeśli treść ma stałą strukturę, np, nagłówek, fotka, jednolita treść, jakaś lista, to po prostu zrób fragment który to odwzorowuje z kilkoma TextView, ImageView i co tam jeszcze będzie potrzebne. To "najsłuszniejsza" droga i dająca najwięcej możliwości.
    Jeśli treść może mieć różne formatowanie, którego nie da się z góry przewidzieć i musi przyjść jako jeden dokument, to masz do wyboru dwie opcje:
    - sformatowac do html i wyświetlić w WebView, a jeśli to tylko podstawowe formatowanie to nawet w TextView z pomocą klasy Html,
    - sformatować z użyciem Spannable i wyświetlić w TextView.
    No i trzecia opcja to własny/zewnętrzny komponent specjalnie do tego celu, ale w tym zastosowaniu to by była chyba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    utak3r
    Dnia 10/18/2016 o 21:00, Coderoid napisał:

Bzdura totalna. Po to jest natywna apka aby nie korzystać z webview.

Bzdura to jest pisanie, że użycie webview powoduje, iż apka nie jest "natywną". Skąd taki pomysł w ogóle?

Oczywiście, że lepiej jest napisać własny widok obsługujący RTF, ale jak widać, pytający nie ma w tym zakresie żadnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

17 minut temu, utak3r napisał:

Bzdura to jest pisanie, że użycie webview powoduje, iż apka nie jest "natywną". Skąd taki pomysł w ogóle?

Akurat mam taką sytuację że trzeba apkę przepisać z Xamarina na natywną bo Google powiedziało że nie będzie promować w sklepie apki "nienatywnej". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi