Skocz do zawartości
slon11

Samoczynne włączanie się trybu samochodowego ?!

Rekomendowane odpowiedzi

slon11

Witam

Wiem że są tematy o samoczynnym włączaniu się trybu samochodowego ,ale do innych modeli ,dla Defy nie znalazłem .

Tryb włącza się w różnych sytuacjach samoczynnie automatycznie odblokowując telefon i łatwo coś uruchomić w kieszeni ,po za tym nigdzie na telefonie nie mogę znaleźć tego trybu ,jego ustawień lub wyłączenia ,ktoś z tym się spotkał ?

O właśnie przed chwilką wkładając do kabury znowu mi się włączył próbowałem zrobic tam jakies ustawienia ,ale nie ma żeby to wyłączyć ,mało tego za Chiny ludowe nie mogę tego powtórzyć aby kolejny raz się włączył :D

Dobra znalazłem to ustrojstwo w menu i w jego ustawieniach jest :

Wyświetlaj ostrzeżenia ?? Jakie ostrzeżenia - ktoś to testował ?

Tryb nocny - to jakby wiadomo

Jednostka prędkości - wiaodomo

Niestandardowy - tu można wybrać różne aplikacje ,też nie wiem za bardzo o co tu biega ,ustawie kalkulator i zobacze czy będzie mi się włączał kalkulator samoczynnie czy uchwyt samochodowy.

Edytowane przez slon11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w kaburze masz magnes ktory po przylozeniu w okolicach gniazda usb uruchamia tryb samochodowy lub domowy w zaleznosci od tego ktora strona zostanie przylozony magnes do tej czesci obudowy. czy to sie da wylaczyc - nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon11

PingwinGTS jesteś wielki ,faktycznie magnez aktywuje tą funkcje ale jaja :D ,ciekawe czemu ,pewnie w oryginalnym uchwycie do tel motoroli jest wbudowany magnes aktywujący aplikacje. nieźle. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon11

To teraz po czasie jeszcze jedna zagadka ,związana z trybem uchwytu na telefon, otóż :

Telefon w kaburze ,przychodzi połączenie ,wyciągając niestety zbliża się zbytnio do magnesu i włącza się uchwyt samochodowy, ok wyłączam go ale pokazuje mi się ekran główny i nie ma przycisku ktorym mógłbym odebrać połączenie które dobija się do mnie cały czas, pytanie zatem co zrobić ,co nacisnąć aby odebrać połączenie kiedy mam ekran główny wyświetlony ,a nie ma przycisków odbierz/odrzuć ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Sprawdz albo na panelu u gory albo HOME keyem przelacz sie (prztrzymaj dlugo)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon11

Mam ,przytrzymałem HOME key (dzięki Kozubi) i tam trzeba wybrać ekran główny i jak ekran główny się wyświetli to nacisnąć zieloną słuchawkę to pojawią się przyciski odbierz odrzuć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon11

Taka uwaga ,jak wgrałem GO Launcher EX przestał się włączać system samochodowy po zbliżeniu do magnesu :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pyrosh

Powrócę to tematu bo mam dalej taki problem...

U mnie Go launcher nie wpływa na to niestety.

Defkę noszę na ogół w kieszeni z BB, które ma kaburę z magnesem i cały czas uchwyt samochodowy mi się odpala - niesamowicie wkurzające.

Ktoś może wpadł na jakieś sensowne rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon11

jedynie rozwiązanie to root telefonu i odinstalowanie za pomoca np. titanium backup aplikacji z logiem kierownicy, jak już się zrootuje to mozna wgrac sobie np CM7,2 stable (swoją drogą kto jeszcze sie męczy na stockowym sofcie :D ) i po wgraniu CM odinstalować aplikacje zegar i dobrać sobie aplikację spełniającą funkcje budzika i problem zniknie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi