Skocz do zawartości
Kacper Cybuch

Galaxy Tab S2 grzeje się nawet jak jest wyłączony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam nadzieję, że dobry wątek i S2 mieści się też w kategorii "S".

Dziwna rzecz zaczęła się dzisiaj dziać z moim tabletem - mam go jakiś tydzień - dzisiaj zaczął się podejrzanie grzać, nawet jak jest wyłączony... Ale gorzej, że robiłem dwie rzeczy naraz zanim to zauważyłem:

1. Poszła aktualizacja (z Saturna wzięty, czyli Samsungowa, żaden brand)

2. Bawiłem się kabelkiem OTG, który poza wybudzaniem tabletu nic więcej nie robił (na telefonie za to działa, pendrive i klawiaturę rozpoznaje).

Nie wiem co bardziej jest tutaj przyczyną - coś zwarło baterię w kabelku (dziwne, że telefonowi nie zaszkodziło...), czy może po nowej aktualizacji?

Ciepły obszar mogę opisać tak 

Jak weźmiesz poziomo tablet przed siebie, mając po lewej napis Samsung, a po prawej przycisk "home" - to grzeje się ta ćwiartka między gniazdem mSD, a "home".

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Edit: T810 - 32GB bez modemu LTE.

Edit 2:
    Po factory reset grzeje się dalej. Po podłączeniu do ładowania przez 3h przybyło 6% baterii...

Edytowane przez Kacper Cybuch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Wrzuć Odinem poprzednią wersję oprogramowania. W sumie jak się grzeje, to jakieś procesy są uruchomione w tle i powinieneś mieć bardzo duży spadek baterii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, jackpe napisał:

Wrzuć Odinem poprzednią wersję oprogramowania. W sumie jak się grzeje, to jakieś procesy są uruchomione w tle i powinieneś mieć bardzo duży spadek baterii. 

On się grzał nawet jak był wyłączony, robiłem factory reset z wipe, ale nie pomogło. CPU-Z fuel-gauge 125stC pokazywało momentami;)

Ładowanie też porażka - ~1% na godzinę. Na wyłączonym.

Kupiony tydzień temu, więc na gwarancję odniosłem póki co. Bedę pisał jak się coś ciekawego dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Mogłeś zastosować niezgodność z umową a nie gwarancję. Natomiast jak napisałeś aktualizowałeś system do nowszej wersji i to również mogło być przyczyną. Niestety tak się niekiedy może zdarzyć. Wymiana, czy też naprawa, na pewno rozwiąże ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 14.10.2016 o 12:17, jackpe napisał:

Mogłeś zastosować niezgodność z umową a nie gwarancję. Natomiast jak napisałeś aktualizowałeś system do nowszej wersji i to również mogło być przyczyną. Niestety tak się niekiedy może zdarzyć. Wymiana, czy też naprawa, na pewno rozwiąże ten problem.

Wrócił - w ramach gwarancji wymiana płyty głównej, baterii i zdaje się listwy z przyciskami. Chyba tylko ekran i obudowa stare zostały. Strach teraz sprawdzać czy OTG zacznie działać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi