Skocz do zawartości
Aleks2394

Jaka karte pamieci kupic ??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Jestem posiadaczem telefonu i5700 i chciałem dokupić do niego jakąś kartę pamięci min 4GB, zastanawiam się jakiej class kupić ponieważ naczytałem się ze na class 6 można instalować aplikacje na kartę, czy to prawda?? :D

Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubik

Wyższa klasa to wyższe prędkości odczytu i zapisu na karcie. Pierwsze słyszę, zeby miało to jakiś wpływ na to czy na karcie można instalować aplikacje czy nie. To akurat kwestia modyfikacji ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam swoje 4 grosze... klasa nie ma zasadniczego wpływu na możliwość instalacji aplikacji - wymagany jest jedynie root aby instalować na karcie pamięci. Natomiast wyższa klasa usprawni możliwość uruchamiania tych programów i odczytu danych na niej zawartych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubik
    wymagany jest jedynie root aby instalować na karcie pamięci
    i funkcja Recovery - bez tego ani rusz. Dla przykładu w dostępnych obecnie ROMach z Androidem 2.1 jej brakuje i o instalacji aplikacji na karcie można zapomnieć póki nie pojawi się odpowiednio zmodyfikowany soft...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DD7

U siebie posiadam Sandisk 8GB Mobile Ultra II Class 6 i mogę co nieco powiedzieć. Karta ta ma zapis poprzez czytnik dołączony do zestawu 15MB/s, a już "konkurencyjna" karta Kingston 8GB Class 4 tylko ok. 8MB/s. Różnica prawie dwukrotna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam na wydanie około 100zl na kartę chciałbym aby była oryginalna i najlepiej 8GB class 6 co możecie polecić ??

Najlepiej Nowa i nie z allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raps

Bierz 8 gb micro sd firmy Kingston/Sandisk/Goodram. Mi kingston 8 gb wystarcza w zupelnosci, szybko zapisuje na niej pliki, nie poprzez adapter bo mi sie nie chce kazdorazowo wyjmowac z komorki tej karty, ale poprzez kabel usb. Poza tym 8 gb ma najlepszy stosunek ceny/jakosci-pojemnosci. 16 gb jeszcze sa za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez nie zamierzam wyjmować każdorazowo karty do czytnika :P Chciałbym aby ta karta wystarczyła mi na jakieś 2 lata :D

16GB faktycznie sa drogie kosz ok 150zl wzwyż a 8GB od 30zl wzwyż :D

Moglibyście podać jakiś link do tych kart w rozsądnej cenie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątek o karcie okej... ale nie ten dział ;)

Ja kupiłem 2 karty class 4 8gb na allegro jakiegoś podejrzanego pochodzenia, sprzedawał SS 1szt po 30zl :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x