Skocz do zawartości
Aleks2394

Jaka karte pamieci kupic ??

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    po chwili zastanowienia i dalszych poszukiwań w końcu kupiłem kartę Sandiska Class 6. Cenowo wyszła bardzo podobnie do Goodrama lub Sandiska (2), które miałem zamiar kupić stacjonarnie.

Gwarancja rozruchowa 30 dni... czyli niezbyt nowy sprzęt (?)

Edytowane przez maludroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    E57
    Witam, to w końcu jest ta klasa 6 Sandiska?

Karty microSDHC Sandiska Class 6 istnieją - byłem w środę w krakowskim Avansie i markecie Auchan i w obu znalazłem karty Sandisk "Micro SDHC 4GB Mobile Ultra High Performance" w szaro-czarnym pudełku z żółtym paskiem. Karta która znajdowała się w środku była Klasy 6 (na karcie znaczek C6).

Polecam również przeczytać tego posta na forum, w którym znajduje się test karty Sandisk 8GB Class6.

zastanawiam się czy nie kupić pierwszej lepszej klasy 4 ewentualnie 6 i nie molestować tego tematu dalej

też tak chciałem zrobić bo miałem już dość szukana. nastawiłem się na kupno Sandiska Class2 ale znalazłem w końcu tą kartę której szukałem (Class 6) w dobrej cenie więc nie zastanawiałem się długo nad zakupem. Pomijam już fakt, że ciężko znaleźć dokładnie tą wersję, to jak już się trafia to kosztuje ok. 120 zł - co jest imo nieopłacalne.

Jeżeli masz dość szukania i nie zależy Ci na tym, to kup zwykłego Sandiska Class 2 i miej tą sprawę za sobą. Zmieścisz się pewnie w kwocie 50 zł.

Gwarancja rozruchowa 30 dni... czyli niezbyt nowy sprzęt (?)

Nie wiem co o tym myśleć, jednak na tej samej aukcji z której znajduje się cytowany przez Ciebie fragment jest również napisane "Nowy. Oryginalnie zapakowany." Jak dla mnie to wystarczy, żeby karta była zapakowana w oryginalny blister i osiągała dobre prędkości. To tak jak z pendrive'em- co z tego, że gwarancja jest 10 lat jak prędkość jest tak mizerna, że zmienisz go po miesiącu używania.

Jeżeli będzie zainteresowanie tematem, mogę przetestować kartę po otrzymaniu i porównać jej wyniki z kartą microSDHC dodawaną fabrycznie do i5700.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taczi

Ja kupiłem kartę Sandisk 8GB class2 za 44PLN od allegrowicza o którym jest tu mowa. Zapakowana oryginalnie. Trochę się namęczyłem by ją wydostać z tej grubej tektury;) Ogólnie szybka wysyłka (na drugi dzień po wpłacie dostałem list). Nie widzę znaczącej różnicy przy używaniu w telefonie. Działa tak samo sprawnie i szybko, jak karta 1GB Samsunga, która była w zestawie z I5700. Tak więc po co przepłacać i szukać wyższych klas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem wczoraj w Proline Kingston SDHC 4GB class 4 za 35zł, wiec cena chyba dobra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Działa tak samo sprawnie i szybko, jak karta 1GB Samsunga, która była w zestawie z I5700. Tak więc po co przepłacać i szukać wyższych klas.

Bo ta która dostałeś z telefonem to też badziew. Przy class 4 nie mówiąc o class 6 zobaczysz ogromną różnice.

Sent from my Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taczi

Różnice w czym? przy kopiowaniu filmu na kartę czy ładowaniu się zdjęć? Wg moich doświadczeń z kartami pamięci, szybkość, a co za tym idzie "klasa" sprawdza się w aparatach cyfrowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    E57

dzisiaj dotarła do mnie nowa karta Sandiska

krótkie porównanie :

1. Sandisk microSDHC OEM (8 GB, dołączona fabrycznie do i5700)

oem.png

2. Sandisk Mobile Ultra microSDHC Class 6 (8 GB)

class6.png

Karta wygląda tak :

przod.png

tylh.png

karta.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DD7
    dzisiaj dotarła do mnie nowa karta Sandiska

krótkie porównanie :

1. Sandisk microSDHC OEM (8 GB, dołączona fabrycznie do i5700)

oem.png

2. Sandisk Mobile Ultra microSDHC Class 6 (8 GB)

class6.png

Karta wygląda tak :

przod.png

tylh.png

karta.png

Te karty, które my posiadamy to chyba nowsza generacja - dawniej opakowania tych kart miały inny wygląd i nie posiadały Class 6. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x