Skocz do zawartości
Aleks2394

Jaka karte pamieci kupic ??

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem na to coś takiego, że jest to karta bez opakowania fabrycznego co już nie jest dobrym znakiem jeżeli chcesz być pewny jakości i tego czy jest to rzeczywiście karta Sandiska. Polecam dopłacić do blistra firmowego, chociaż to też nie jest niestety gwarancja oryginalności. Natomiast co do Class 4 i Class 6 rzeczywiście jest to widoczna różnica, polecam karty Kingston, Sandisk i Silicon Power.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubik
    Raczej tak, tak niska cena jest dość zastanawiająca...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Class 2 - wolna. Prędkości w opisie wzięte z kosmosu, nawet biorąc pod uwagę że to megabity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wizu

Ok, w takim razie co?

http://www.allegro.pl/item985039977_najtaniej_karta_microsd_8gb_adaptor_sd_king.html

czy

http://www.allegro.pl/item967890942_kingston_microsd_hc_8gb_class4_adapter_okazja.html

http://www.allegro.pl/item976222110_kingston_microsd_8gb_nowa_blister_adapter.html

Edit:

właśnie się dowiedziałem, że paczuszka z i5700 już czeka na mnie w domu, więc będę chciał dokupić jakąś kartę ;)

Edytowane przez wizu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(O "SanDisku")

Wszystko się zgadza... Ale te prędkości to Mb/s, a nie MiB/s - różnica - podziel przez 8. A czy najszybsza... Jak podają prędkość "do", to i tak w ten zapis 8MB/s nie uwierze. 4GB SanDisk C2 osiąga ok 5-6MB/s. Poza tym po wykresie widać, że karta jest kiepskiej jakości i te 7 GB ?? (dlatego usunęli logo, a nie dlatego, że nokia, itp) . U mnie ten wykres (prędkość odczytu) to linia prosta z minimalnymi spadkami.

(O "King") - zapomnij - brak oznaczeń SDHC. Może w ogóle nie działać.

(O Kingston) - Jedna z lepszyj jakościowo, ale SanDisk szybszy.

Edytowane przez GonzoG1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wizu

Mógł by więc ktoś podrzucić link do jakiejś normalnej aukcji? (rozsądna cena)

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupilem micro SDHC Lexar 8Gb class 6 i jestem bardzo zadowolony, wszystko smiga szybciutko:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erny

nie zapominajmy o kartach firmy A-DATA, które to posiadają bardzo ważną funkcję dla osób, które dzielą kartę na partycje. funkcji, która wydłuża żywotność karty. polega ona na tym,że dane (mimo sztywnego podziału na partycje) są zapisywane w przypadkowych komórkach pamięci, a nie zawsze w tych samych co w przypadku posiadania np swapa jest bardzo potrzebne. zapobiega nadmiernemu zużyciu jednego obszaru karty pozostawiając inny nietkniety.

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x