Skocz do zawartości
Aleks2394

Jaka karte pamieci kupic ??

Rekomendowane odpowiedzi

A tam. Nie poczujesz różnicy między zapisem 8, a 15 tak samo z odczytem. No ewentualnie przy zapisywaniu plików z komputera. Nie zbawi cię te 3-4min przy sporych plikach. Nawet mając apps2sd nie poczujesz żadnej różnicy. Gry nie wazą po kilkaset MB, by był potrzebny nie wiadomo jaki odczyt. No są co prawda już gry po 40mb (Raging thunder), ale to też jest tylko kilka sekund. Moim zdaniem nie ma się co zastanawiać, bierz najtańsza, no chyba że będą to parametry na poziomie 4/2 no to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gore
    A tam. Nie poczujesz różnicy między zapisem 8, a 15 tak samo z odczytem. No ewentualnie przy zapisywaniu plików z komputera. Nie zbawi cię te 3-4min przy sporych plikach. Nawet mając apps2sd nie poczujesz żadnej różnicy. Gry nie wazą po kilkaset MB, by był potrzebny nie wiadomo jaki odczyt. No są co prawda już gry po 40mb (Raging thunder), ale to też jest tylko kilka sekund. Moim zdaniem nie ma się co zastanawiać, bierz najtańsza, no chyba że będą to parametry na poziomie 4/2 no to trochę mało.

Sorki jeżeli się mylę - dzisiaj zaczołem przygodę z tym forum i Androidem, ale czytałem o nim dużo wcześniej - jeżeli faktycznie można ustawić partycje SWAP na karcie i to coś daje - to nie zgodzę się z tym żeby kupować jak najtańszą. Czym tańsza karta tym większe pradwodpobieństwo, że padniesz ofiarą podróbki. Podróbki może i wyglądają jak oryginały ale daleko im do transferów jakie mają ich orginały, a tymbardziej żywotności. Z doświadczenia wiem (PSP), że kupując podróbkę karty bardzo wiele osób się przejechało na tym i suma-sumarów kupiła droższą oryginalną bo im nawet dane znikały ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yameso

Kupiłem kartę 8gb za 53 zł na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item1003739257_kingston_8_gb_microsd_hc_adapter_mega_cena_krak.html

Odbiór osobisty. Karta śmiga, chociaż od razu przyznaje że swapa jeszcze nie robiłem. Jest na nią gwarancja producenta, towar odebrałem w sklepie. Jeśli coś będzie nie tak z nią - dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sorki jeżeli się mylę - dzisiaj zaczołem przygodę z tym forum i Androidem, ale czytałem o nim dużo wcześniej - jeżeli faktycznie można ustawić partycje SWAP na karcie i to coś daje - to nie zgodzę się z tym żeby kupować jak najtańszą. Czym tańsza karta tym większe pradwodpobieństwo, że padniesz ofiarą podróbki. Podróbki może i wyglądają jak oryginały ale daleko im do transferów jakie mają ich orginały, a tymbardziej żywotności. Z doświadczenia wiem (PSP), że kupując podróbkę karty bardzo wiele osób się przejechało na tym i suma-sumarów kupiła droższą oryginalną bo im nawet dane znikały ;)

Pozdrawiam

To znaczy trochę źle napisałem oczywiście wiadomo, że podróbki są jakie są. Raczej chodziło mi o markowe najtańsze, najlepiej coś od firmy goodram (pamięci chyba jakoś inaczej nazywają gooddrive czy coś w tym stylu). W końcu trzeba wspierać polskie firmy, a suma sumarów wcale nie są one takie słabe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bajpas

Witam! Również zastanawiam się którą kartę wybrać. Zastanawiam się na tymi 3, będę wdzięczny za pomoc w wyborze:

1.http://www.allegro.pl/item1011349342_karta_micro_sd_8gb_kingston_czytnik_karty.html

2.http://www.allegro.pl/item1016226232_najszybsza_karta_8_gb_class_6_od_samsunga.html

3.http://www.allegro.pl/item1025716998_kingston_microsd_hc_8gb_class4_adapter_okazja.html

Czy różnice w użytkowaniu (zapis, odczyt) są znaczące ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camis

Z czego co czytałem na forach o kartach sd to ludzie polecają raczej tak:

Sandisk>goodram>kingston

O kingstonie wiele dobrego nie mogę powiedzieć, kiedyś ok teraz nie za ok.

Lepiej łyknąć sandiska, firmę wiodąca w produkcji pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camis
    SanDisk Ultra Mobile II i będzie git ;)

Tak, szyba jest (miałem kiedyś ale zgubiłem>:() ale dość droga...

IMHO do i5700 nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma i nie było kart sandiska microsdhc ultra mobile ll. Są ultra mobile bez tej dwójki, klasy drugiej i czwartej(te czwarte kiedyś miały niby kategorię 6, ale potem obniżyło do 4)

Ultra kl to karty mini

Sent from my HTC Legend using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camis
    Nie ma i nie było kart sandiska microsdhc ultra mobile ll. Są ultra mobile bez tej dwójki

Możliwe, właśnie patrzyłem na allegro i nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x