Skocz do zawartości
tolak

sporadycznie niedziałająca wibracja

Rekomendowane odpowiedzi

tolak

Mam mały problem z wibracją. Problem wziął się znikąd, wczoraj dostałem wiadomość i wibracja wydała z siebie dziwny dźwięk, po czym zorientowałem się, że w ogóle nie działa. Zacząłem kombinować i sprawdzać w menu serwisowym ( *#*#3424#*#* ), co się okazało silniczek nie padł całkowicie. Wibra załapuje po np. potrząśnięciu telefonem, bądź w specyficznym ułożeniu telefonu (trzymając poziomo np). Zauważyłem też, że silniczek zacina się i przestaje działać przy słabej wibracji, pisząc na klawiaturze albo używając klawiszy nawigacyjnych... jeśli załapie w menu serwisowym gdzie jest silniejsza to nie przestaje wibrować aż sam wyłączę i działa aż do kolejnego zacięcia się.

Czy to oznaka padającego silniczka i poskutkuje tylko wymiana, czy może coś po prostu nie łączy, poluzowało się i można to na szybko naprawić? Miał ktoś podobny problem?

ps. też słychać przy silniejszym potrząsaniu jakby coś było poluzowane w środku, jednak nie wiem czy tak było wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@tolak telefon nie upadł? Czy silniczek padł, czy nie, aby to zdiagnozować to i tak należy telefon rozebrać. Inaczej nie dowiesz się co jest przyczyną. Niby można przywrócić ustawienia fabryczne, lecz wątpię aby pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

@skolsiwo Nie, nigdy mi nie upadł. Wczoraj zajrzałem do środka na włączonym telefonie i porobiłem testy. Wszystko jest okej do momentu aż ta ruchoma część, która się obraca zatrzyma się w specyficznej pozycji. Jednak nic jej nie blokuje, po prostu się zatrzymuje. Wystarczy poruszyć i zaczyna znów działać. Dlatego potrząśnięcie chwilowo naprawiało wibrę, a blokowała się najczęściej na lekkich wibracjach, bo wykonuje mały obrót i najczęściej trafia w te felerne ułożenie.... także tego, wibra raczej do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@tolak w takim wypadku do wymiany. Nic innego tutaj nie wymyślimy.

HTC One_M8 Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Wibra wymieniona, nowa działa sprawnie i jest zdecydowanie silniejsza. Dla osób wymieniających - pamiętajcie o przyklejeniu gąbeczki ze starej wibracji (chyba że kupiliście z gąbeczką), zapomniałem i po 3h silniczek wypadł z gniazda i tłukł się o obudowę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi