Skocz do zawartości
Fobos

Jaki stabilny i lekki rom tylko do google maps i yanosika polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Fobos

Witam! Jaki stabilny i lekki rom tylko do google maps i yanosika polecacie? Mam nie używany od dawna g2 i chciałbym go wrzucić na stałe do samochodu także innych zastosowań nie będzie. Obecnie chodzi na stocku 4.4.2 i nie zmieniałbym z tym że mam z nim problemy. Po pierwsze dotyk czasami jakby nie odpowiadał i tutaj pytanie czy to nie wina sprzętu. Druga sprawa która może być związana z pierwszą telefon czasami tak jakby sam chciał przerzucić stronę główna (coś jak przeciąganie palcem żeby zmienić pulpit) obraz zadrży i po chwili stabilizuje się z tym że to wygląda na wirtualnego przeciągania palcem a nie błąd samego wyświetlacza. I ostatni problem który mi dokucza to zwiechy google maps podczas nawigacji, np mapa przesuwa się do przodu i na ekranie cały czas widzę np zjazd z autostrady który jest za 10km i nawigacja rusza dopiero jak dojadę do tego punktu. Później przez chwilę działa normalnie i znowu zwis np na zakręcie w prawo który jest za 5km. GPS działa w tym czasie normalnie bo odległość od kolejnego manewru zmienia się prawidłowo tylko widok zamiast wyśrodkowywać na obecnym położeniu przesuwa się do kolejnego manewru.

Jakiś pomysły? Z góry dzięki za zainteresowanie!

Edytowane przez krzychy
    Usunięty błędny prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Skąd pomysł, że wymiana ROMu rozwiąże te problemy? To jest naprawianie zegarka młotkiem. Jeśli coś źle działa na stocku, to myślisz, że dobrze zadziała na jakiejś amatorszczyźnie (albo skleconej ze stocka, albo skompilowanej "na pałę" ze źródeł AOSP, bez dostępu do oryginalnych sterowników i dokumentacji)?

Zrób reset do ustawień fabrycznych, jak nie pomoże, to wgraj na próbę 4.2, albo 5, ale oczywiście stock. Jak dla mnie to wygląda na usterkę sprzętową i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Mnie na stocku 4.4.2 oba programy działały, aczkolwiek ich szybkość działania pozostawiała trochę do życzenia. Na CM13 szybkość działania się poprawiła, czułość dotyku się poprawiła(w rękawicach motocyklowych) ale występuje opisany przez Ciebie problem z GPSem. Zdarza się, aczkolwiek rzadko, zamrożenie pozycji na kilkaset metrów do nawet kilku kilometrów. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Ale ogólnie polecam CM13.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem romy oparte o CM13 są bardzo dopracowane i działają dużo lepiej niż stock. Stock wieje archaizmem, działa wolno, ma nieaktualne zabezpieczenia i mało opcji personalizacji. Mimo wszystko problem z GPS też mam. Próbowałem na każdym stocku i na romach AOSP i za każdym razem źle działał. Wada sprzętowa jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi