Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

jaros25

Wifi Calling - czy działa na Note5

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

Lepiej ta sprawa rozwiązana jest w sieci Plus i Play, ale trzeba zainstalować odpowiednią aplikację lub posiadać soft sieciowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikuss

w sieci a2mobile niestety WifiCalling nie hula, na Note 4 fajnie działało, mam nadzieje ze dopracują ten temat szybko, bo przydatna usługa :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

A jak dziala to w plusie. Ja nic z opcja wifi calling nie posiadam....

Wytapnięte z mojego Samsunga Galaxy Note 5 (SM-N920C)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@mikuss

Żelazną zasadą każdego operatora, jest udostępnianie usługi Wi-Fi Calling w ramach brandowanych przez siebie softów. Także, jak sieć udostępni taką użyteczność, to chcąc z niej skorzystać będziesz musiał mieć rom operatora.

@upel

Note5, może obsługiwać tę usługę. W Plusie Wi-Fi Calling działa, jednak tak jak wyżej wspominałem, aby skorzystać z niej, należy mieć wgrany soft brandowany przez sieć. Aktywacja jest wówczas prosta, wysyła się SMS o treści START na numer 282.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikuss

tylko ze jeśli chodzi o a2mobile to nie miałem brandowanego softu pod operatora, miałem Note 4 zakupiony w Media Markt, wystarczyło pobrać ich apke i hulało, ale warunkiem podstawowym było mieć tel zgodny z lista na której były modele z którymi usługa działa, ponoć cały czas powiększają ta listę wiec jest nadzieja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

No ale to bez sensu zeby nie bylo aplikacji w sklepie. A note 5 romu dajmy na to plusa nie bedzie, bo w Polsce tam gdzie dziala plus ten telefon jest niedostepny,....

Wytapnięte z mojego Samsunga Galaxy Note 5 (SM-N920C)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@upel

Nie ma takich aplikacji w sklepie Play. A rom plusa możesz sobie sam wgrać i wówczas będziesz miał WiFi Calling.

dodana zawartość

@mikuss

Okazuje się, że a2mobile jest jedynym operatorem na naszym rynku, który istotnie umożliwia korzystanie z WiFi Calling na zasadzie zainstalowania operatorskiej aplikacji. Niestety inni operatorzy mocno się bronią przed takim rozwiązaniem. Warunkiem jest tylko korzystanie z karty SIM a2mobile oraz umieszczenie jej w urządzeniu z jedną kartą. Aplikacja nie działa na telefonach Dual. 

Note5 jest jak najbardziej przystosowany do WiFi Calling. Nie ma go na liście polskich operatorów, ponieważ w ogóle nie występuje na rynku polskim. Jednak jeśli zainstalujemy na nim soft, powiedzmy T-Mobile, to funkcjonalność związana z WiFi Calling, będzie dostępna. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikuss

@Artur35 po Twoim wpisie zrobiłem test i wyłączyłem w moim dualu drugi slot na którym mam numer PLAY i o dziwo aplikacja Wifi Calling działa! :)

działa na tel którego a2mobile nie wpisało na swoja listę kompatybilnych urządzeń z usługą, na ta chwile cieszy mnie to niezmiernie, potestuje jeszcze trochę i w razie czego dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@mikuss

Cieszę się. Twój operator nie uwzględnił Note5, na liście ponieważ ten model nie jest sprzedawany w Europie. Note5 był jednym z pierwszych urządzeń mobilnych na świecie, który technicznie był przygotowany do takiej usługi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Czy komuś z użytkowników działa WiFi Calling na Note5? U niektórych operatorów (Plus) są dostępne aplikacje zewnętrzne, które po zainstalowaniu uaktywniają VoWi-Fi, czy VoLTE. Czy ktoś tego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi