Skocz do zawartości
jaros25

Wifi Calling - czy działa na Note5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w Internecie pojawiła się informacja, iż Play uruchomił w Polsce WiFi Calling. Z informacji, jakie uzyskałem na zagranicznych forach Note 5 obsługuje tę funkcję, jednak nie odnalazłem w Menu opcji jakie występują w innych wersjach softu, przez co nie mogę dokonać aktywacji. Czy ktoś z Was już próbował uruchomić tę funkcję? Więcej info poniżej:

http://telefony.playmobile.pl/wificalling

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeronimo

Jak skorzystać?

Wysyłasz najpierw bezpłatnego sms pod numer 282 o tresci " START" .

Otrzymasz sms, ze przyjeli zgloszenie i czekasz na sms-a z potwierdzeniem aktywacji.

Na ta chwile nie ma wsparcia dla NOTE 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie napisane jest, że wystąpił nieoczekiwany błąd - taka jest treść SMSa zwrotnego od Play. Jaką masz wersję romu?

Edytowane przez jaros25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeronimo

Z tego co widze to narazie nie ma udostepnienia dla Note 5 i nie wiem czy wogole będzie( brak dystrybucji)

Na ta chwile tylko 9 telefonów ma taką mozliwosc:

S6, S6 Edge, S7, S7 Edge, Sony Xperia XZ, LG G4, LG X Screen, LG K10 LTE, LG K8 LTE.

W tej chwili tylko z tych modeli mozna wysylać sms-y.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy pojawi się wsparcie dla modelu, który przecież oficjalnie w Polsce się nie pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeronimo

W przypadku Note 5 może być to niemożliwe, ponieważ nie ma tego telefonu w polskiej dystrybucji, tym bardziej w Play, więc chyba nie masz co liczyc na ta usługę.

Ja mam s7 edge więc nie bedzie problemu.^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fenek

A ktoś coś wie jak zakończyły sie testy WifiCalling w sieci Plus. Bo wiem że się o tym mówiło parę miesięcy temu? Też można się było zapisać do testów itd. A teraz coś cicho o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Artur35

Note5 jest jednym z nielicznych smartfonów na rynku, który jest przystosowany do obsługi tej funkcji, ale  Play to nie wystarcza. Należy mieć soft z brandem tej sieci aby funkcja była aktywna. 

Inaczej sprawa  wygląda w T-Mobile. Nie będzie to zależało od brandy softu, tylko właśnie od tego, czy telefon ma możliwość implementacji tej funkcji; a zatem teoretycznie Note5 w T-Mobile będzie mógł obsługiwać WiFi Calling. Problem tylko w tym,  ze T-Mobile nie śpieszy się nigdy z wdrażaniem nowych rozwiązań do swojej sieci. Ma inne priorytety...

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Izako

N920T posiada taką funkcje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
imre

W T-Mobile VoLTE i VoWiFi jest od listopada zeszłego roku, niestety tylko w taryfach Jump, T1, T2 i T3.

Konsultant dzisiaj na pytanie o te usługi: "Co proszę?" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi