Skocz do zawartości
ch3mn3y

TWRP 3 dla partycji /recovery

Rekomendowane odpowiedzi

ch3mn3y

TWRP Recovery w wersji korzystającej z możliwości nowego bootloadera dla części z urządzeń Sony, który dodaje partycje /recovery do wykorzystania w wiadomym celu.

Recovery na partycji /recovery bądź /FOTAkernel przetrwa (prawie) wszystko (wgranie stocka lub wipe Fastbootem je usunie), tak więc bez obaw możemy zmieniać Romy, kernele, a TWRP bezpiecznie będzie siedzieć na swojej partycji, dzięki czemu zawsze będzie opcja przywrócenia działającego backupu (oczywiście jeśli takowy zrobimy) lub wgrania działającego systemu. Bez względu na błędy systemu.

Wymagania:

• Xperia Z1 Compact (D5503),
    • przynajmniej raz w historii urządzenia wgrany najnowszy stock 5.1.1 (14.6.A.1.216 lub .236) - dla partycji /recovery.
    • odblokowany bootloader,
    • Fastboot i sterowniki.

Instalacja:

1. Pobierz plik .img i skopiuj go do folderu z Fastbootem..
    2. Podłącz telefon w trybie Fastboot (Vol+).
    3. Uruchom Fastboot.
    4. Wgraj recovery na partycję /recovery komendą:
      fastboot flash recovery Z1C-twrp-3.0.2.img
      Możemy też wgrać na partycję /FOTAkernel:
      fastboot flash FOTAkernel Z1C-twrp-3.0.2.img
    5. Koniec

Uruchamianie:

Tu jest myk. Aby uruchomić urządzenie w trybie bootloadera (co uruchomi Recovery, o ile je wgramy) musimy:

1. Całkowicie je wyłączyć.
    2. Następnie uruchomić ponownie trzymając JEDNOCZEŚNIE przyciski Power i Vol-.
    3. W momencie wibracji puszczamy przycisk Power, wciąż trzymając Vol-.
    4. Ten możemy puścić, gdy pojawi się logo Sony.
    5. Chwilę później zacznie uruchamiać się TWRP.

Recovery na partycji /recovery nadpisuje każde inne, w tym sensie, że jeśli kernel ma swoje wbudowane, to go nie uruchomimy.
    Tak samo Recovery znajdujące się na partycji /FOTAkernel będzie niedostępne.
    Nadrzędność poszczególnych Recovery wygląda tak: /recovery > /FOTAkernel > wbudowane

3.0.2-0: http://goo.gl/qCiTOA

Źródło: http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/general/twrp-3-0-1-amami-t3350827

Edytowane przez ch3mn3y
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 18.10.2016 o 14:29, ch3mn3y napisał:

Wymagania:

• przynajmniej raz w historii urządzenia wgrany najnowszy stock 5.1.1 (14.6.A.1.216 lub .236) - dla partycji /recovery.

Jak to sprawdzić jeżeli pierwszym moim krokiem po kupieniu telefonu było odblokowanie bootloadera i zainstalowanie CM ? :P Nawet nie zwróciłem uwagi na to co on tam w sobie miał.

TWRP działać będzie z romami stockowymi czy customami (jak cm) ? i gdzie lepiej wgrywać? na recovery czy FOTA? Czy oprócz hierarchii nie to najmniejszego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie musisz stosować się do tego zawiłego poradnika. Na lp 5.1.1 jest o wiele prostszy sposób. 

1) wrzucenie roota np. przez aplikację kingroot

2) ściągnięcie recovery na swój model telefonu stąd

3) zainstalowanie go przez pc (debugowanie usb i instalacja nieznanych aplikacji muszą być włączone) - opcja nr 1 o potem postępujesz zgodnie z poleceniami na kompie i telefonie

4) po poprawnym wgraniu recovery telefon się zresetuje do domyślnego recovery philz (twrp jest pod klawiszem vol - przy uruchamianiu

5) wrzucasz plik updatesu przez recovery, po ponownym uruchomieniu możesz wywalić aplikacje od kingroota

6) jeśli nie masz zielonej apki od zarządzania uprawnieniami od su, zainstaluj ponownie paczkę updatesu lub zainstaluj z marketu aplikację

7) po ponownym restarcie masz pełnego roota i recovery

Każde recovery działa z każdym romem, bez różnicy. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym zauważyć ze aktualnie mam CM a ono ma "wbudowanego" roota i nawet nie wiem czy jest to SuperSU czy superuser (wiec nie wiedziałbym nawet którą opcje użyć). Tak naprawdę przez te moje obawy w innym wątku, kolega @ch3mn3y zamieścił ten poradnik . Drugą moją obawę stanowi używanie kingroota i wysyłanie IMEI do serwerów w majfrend-landzie - wiec roota tego typu wolałbym unikać ;)

Edytowane przez eerozeteen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Masa użytkowników z tego korzystała i nikt się nie skarżył. Choć wiesz, z takim podejściem, że ktoś będzie mieć Twój imei, to się do sieci w ogóle nie loguj, bo operator to widzi łącznie z nr seryjnym karty sim :)

Kingroot jest przez kilka minut, po tych operacjach go wywalasz i zapominasz, o tym, że go miałeś, ale jak kto woli. 

Jeśli masz już roota, to po prostu pomijasz ten pkt z jego instalacją i paczką update su:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

operator operatorem, ale majfrendy nie muszą mieć statystyk ;) A kto wie co jeszcze zostaje w systemie po odinstalowaniu :P  Zastanawiałem się czy ewentualnie robienie wszystkiego offline kingrootem (ewentualnie specjalne blokady na firewallu routera) uniemożliwiły by takie praktyki. (oczywiście jeżeli offline można to zrobić). Myślę ze nie jestem pierwszy z takim podejściem i gdzieś w necie ktoś już taki problem poruszał. I pewnie były by poradniki na to. Nie znam samego działania kingroota i nie wiem czy nawet było by to możliwe.

ps.

Schodzimy z tematu, nie o tym mial byc :)

Edytowane przez eerozeteen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

To tak na zakończenie dodam, że niestety offline nic się nie zdziała, bo program wymaga połączenia z netem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

@eerozeteen
    Prawdę mówiąc tego nie sprawdzisz w chwili obecnej.
    Jednak jeśli nie ma partycji /recovery, próba wgrania czegokolwiek na nią, spowoduje wywalenie błędu i nic się nie zmieni.

Dokładnie o coś takiego mi chodzi (to przykład wzięty z działu SP na XDA):

fastboot flash recovery twrp.img
    sending 'recovery' (10615 KB)...
    (bootloader) USB download speed was 13864kB/s
    OKAY [ 0.800s]
    writing 'recovery'...
    (bootloader) Flash of partition 'recovery' requested
    FAILED (remote: Partition not found)
    finished. total time: 0.814s

Sent using XT1562 - Resurrection Remix/Optimus Kernel

Edytowane przez ch3mn3y
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kintola

mam pytanie czy po pelnym zrootowaniu trzeba wejsc do kingroot i usunac zrobionego przez nia roota czy tylko zwyczajnie ja odinstalowac?stosowalem sie do postu 3 od ct65 wiec najpierw zrobilem kingrootem wiec dla tego napisalem

Edytowane przez kintola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

To Recovery nie wymaga KingRoota, ani w ogóle Roota, ale odblokowany bootloader. Później poprzez Recovery możesz wgrać paczkę zip z SuperSU i mieć spokój z Rootem.

Chyba, że Twoje pytanie było na inny temat. W takim wypadku po wgranie SuperSU spokojnie możesz KingRoota osunąć, bo tylko miejsce będzie zajmować. No i, jeśli tak jest, wypadało zgłosić moderacji, aby przenieśli Twój post w odpowiednie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi