Skocz do zawartości
kapitan omnadren

Jak uniknąć oszustwa przy zakupie S6 Edge? O co zapytać, na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam okazję kupić SGS 6 Edge Green emerald i spotkałem się  z informacją, że w Polsce są one bardzo trudno dostępne, więc zapaliła mi się LAMPKA, że może z tym telefonem jest coś nie tak (cena jest okazyjna), chociaż niby jest dowód zakupu ze sklepu Neonet. Na co zwrócić uwagę, o co zapytać aby zminimalizować ryzyko zakupu jakiejś wersji azjatyckiej czy jakiejś podróby?

Przy okazji zapytam jeszcze o jedną rzecz. Jakie są na forum wymagania aby trafić do działu Giełda? Wydawało mi się, że 3 miesiące i 30 postów, a ja tego działu znaleźć nie mogę - nie mogę też wysłać PW do żadnego moderatora/admina (wyskakują błędy jakieś). Wiecie może o co chodzi?

Edytowane przez Muszczu
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc,

po wejściu w link ujrzałem coś takiego:

Spoiler

8da148919a.png

Edytowane przez Muszczu
    Zdjęcia oraz filmy zamieszamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@kapitan omnadren

Kolego na przyszłość to dziękujemy za pomocą przycisku "Postaw piwo" który jest dostępny w każdym poście.

Dodatkowo jeśli chodzi o jakąś tam pewność to zainstaluj apkę Phone Info i tam w menu znajdziesz opcję sprawdzenia oryginalności.

Edytowane przez Muszczu
    Obrazek wyświetla się po dłuższej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fenek

Tak się składa, że za pomoc podziękowałem stawiając piwo, chyba to nie wyklucza słownego wyrażenia swojej wdzięczności, prawda?

Jeśli się mylę to mnie popraw.

//Muszczu - jeśli chodzi o tą kwestię - na forum to właśnie wyklucza słowną kwestię wyrażenia swojej wdzięczności, a jeśli chodzi o obrazek to faktycznie - wyświetla się on po dłuższej chwili.

Chodziło mi raczej na co zwrócić uwagę, o jakie informacje poprosić sprzedawcę, aby rozwiązać problem na odległość.

Jak już telefon mam w ręce to wiem jak to sprawdzić, ale jest już powiedzmy po zawodach.

Edytowane przez Muszczu
    Cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A teraz sprawie ze nie bedziesz mogl zasnac. 

Zastanow sie przed zakupem na co trafisz jezeli chodzi o matryce aparatu. Czy samsungowa ISOcell czy ta  od sony !!!!

Hehehe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nindustrialny A jaka różnica głównie występuje pomiędzy tymi dwoma matrycami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, właśnie zamówiłem Samsuna S6 Edge. Chciałbym się przy odbiorze upewnić czy telefon jest oryginalny (jest to paczka pobraniowa, więc mam prawo sprawdzenia paczki przed zapłatą) Jak mogę to najszybciej zrobić ?
    I takie jedno ale: na naklejce od kartoniku gdzie jest również IMEI jest napisane SM-G928F, a telefon to Edge bez plus, a z tego co widzę to 928F to Edge Plus. Czy jest to błąd czy tak powinno być ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@elbatonee

Napewno tak nie powinno byc.

Jesli chodzi o s6 edge to powinno byc SM-G925F.

Napewno musiałbys sprawdzić nr imei z naklejki na tyle telefonu z nr na pudełku i nr w telefonie, ale musiałbys go najpierw uruchomic.

Dla mnie to dziwna pomyłka, przewaznie robiona tak pomyłeczka jest przez Chinczyków jak telefon nie jest oryginalny. Bo oni przy pakowaniu mylą czasami pudełka.

Reasumujac to mozesz miec pudełko od s6 edge plus, a telefon s6 edge lub jakikas podróbka.^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... może plusik na pudełku był niewidoczny i jest to Edge Plus, pudełko nie jest na pewno inne. Z tego co wiem telefon ma pochodzić z Polskiej dystrybucji Play i ma być oryginalny. Naklejki na tyle nie ma bo jest to telefon używany, chyba że ma być niżej z tyłu napisany IMEI oraz inne numery pod szybką. Co robić dalej jak IMEI z telefonu będzie się zgadzać z tym na naklejce na pudełku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi