Skocz do zawartości
patrikos23

tutorial Odblokowywanie bootloadera w telefonach Xiaomi

Rekomendowane odpowiedzi

conti

Wylogowałem się i zalogowałem poprzez ID, jak widać telefon jest zlokalizowany. Nawet pokusiłem  się i wyjąłem druga karte SIM aby została ta jedna na której jest zarejestrowany i nic :(

Nie odblokował sie 

Spoiler

Lokalizacja.PNG

Edytowane przez bergmen
    obrazki wstawiamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@conti A spróbuj usunąć konto xiaomi z telefonu i jeszcze raz utwórz i zaloguj się z takim id jak masz na koncie Mi Account w górnym prawym rogu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@conti

"zdjęcie blokady OEM" aktywowałeś?

spróbuj jeszcze debugowanie włączyć.

Daj screen z informacji o telefonie

zapomniałem o tym jeszcze: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=259525&page=5#pid4901122 mi to chyba pomogło.

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

@bergmen "...mi to chyba pomogło." Czyli nie jesteś pewien czy TunnelBear Tobie pomógł, ale polecasz innym ;) Dalej w postach tego wątku, też wiele osób się wypowiada, że nie pomogło :)

Nie ma w opcjach programistycznych "zdjęcia blokady OEM" jest natomiast "Stan odblokowania Mi" pewnie to samo co przytoczona przez Ciebie funkcjia, a różnica pewnie wynika z nowszego/innego ROM'u. W tej właśnie opcji "Stan oblokowania Mi" jest na dole link do unlock i  "Dodaj konto i urządzenie".

Proszę mnie jeszcze uświadomić jeszcze w jednej kwestii. W opcji "Stan odblokowania Mi" jest uwaga, że nie będzie można korzystać z funkcji "Znajdź urządzenie" po odblokowaniu telefonu. Czy jeśli dobrze zrozumiałem to stracę możliwość odszukania telefonu przez i.mi.com ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@conti nie jestem pewien czy tunnel bear pomógł. Ale na pewno nie zaszkodził. W każdym razie przy Redmi 3S miałem kilka podejść do odblokowania bootloadera i nie wiem co skutecznie wspomogło ten proces. Nie mam Twojego telefonu przed sobą podłączonego do mojego komputera więc trochę po omacku działamy...

Nie stracisz możliwości odszukania telefonu przez i.mi.com  jeśli zainstalujesz xiaomi.eu. CM i inne nieoficjalne stracisz.

Zrób jak mówi @bartos38 albo zaczekaj kilka dni. Albo nie jesteś zalogowany na to samo konto. Nie dałeś screena z informacji o telefonie... Coś mi podpowiada że nie masz ROMu developerskiego....

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti
    Spoiler

Screenshot_2016-11-06-22-53-06-949_com.android.settings.pngScreenshot_2016-11-07-17-03-39-117_com.android.settings.pngScreenshot_2016-11-07-17-08-58-073_com.xiaomi.account.png

@bergmen tak w krótkich żołnierskich słowach czym się różni eu od dev?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@conti w krótkich zolnierskich słowach: http://forum.android.com.pl/topic/300212-rodzaje-miui-i-ich-aktualizacje/

Edytowane przez patrikos23
    Dobra odpowiedź :)
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Może i dobra odpowiedź ale do drugiej części posta. ;) Natomiast @bergmen do pierwszej się nie odniosłeś. Prosiłeś o zrzuty ekranu więc wystawiłem je Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@conti tak przepraszam . Masz dobry ROM. Odczekaj kilka dni i spróbuj ponownie odblokować . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

@bergmen trudno co robić, przekonałeś mnie na eu więc poczekam trochę ;)  pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi