Skocz do zawartości
Seiko

tutorial Upgrade/downgrade/refresh - Czyli instalacja oryginalnego oprogramowania za pomocą LG UP z KDZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskakuje miki taki komunikat po wgraniu Romu po za tym wszystko działa.

Screenshot_2018-10-27-16-05-35.png.4c3b762b6a29f7f67943ca4f3e948953.png

Screenshot_2018-10-27-16-05-14.png.25b4e4e72410938e00d1de9fbb0b35dc.png

Edytowane przez srbastek
    Dodanie brakujących zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie :) Czy jest w stanie mi ktoś pomóc - chciałbym wrócić do oryginalnego softu z Playa. Ściągnąłem już praktycznie każdą wersję i za każdym razem jak instaluje i włączam telefon otrzymuje informację o NT code. Dodatkowo instalują mi się aplikacje Orange (mimo ze soft podpisany jest jako Play...)

Nie potrafię sobie z tym poradzić... Problem pojawił się chyba po upgradzie do androida 8.0, ale typowo Open_EU. Miałem info o NT code, więc skasowałem folder cust.

Teraz odkąd to zrobiłem, jaki soft bym nie wrzucił mam info o NT oraz aplikacje Orange.

Co mogę zrobić? Próbowałem wrzucić 10h z Playa, ale żadnym sposobem nie idzie... Przy 11% wywala błąd.... Bardzo proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko
    19 godzin temu, Sysmayster napisał:

Witam serdecznie :) Czy jest w stanie mi ktoś pomóc - chciałbym wrócić do oryginalnego softu z Playa. Ściągnąłem już praktycznie każdą wersję i za każdym razem jak instaluje i włączam telefon otrzymuje informację o NT code. Dodatkowo instalują mi się aplikacje Orange (mimo ze soft podpisany jest jako Play...)

Nie potrafię sobie z tym poradzić... Problem pojawił się chyba po upgradzie do androida 8.0, ale typowo Open_EU. Miałem info o NT code, więc skasowałem folder cust.

Teraz odkąd to zrobiłem, jaki soft bym nie wrzucił mam info o NT oraz aplikacje Orange.

Co mogę zrobić? Próbowałem wrzucić 10h z Playa, ale żadnym sposobem nie idzie... Przy 11% wywala błąd.... Bardzo proszę o pomoc :(

Kartę SIM jakiego operatora masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta SIM normalnie z Playa. Najdziwniejsze jest to,  że jak wrzuce soft p4p, to po pierwszym uruchomieniu nie mam animacji Play. Dodatkowo dorzuca mi aplikacje Orange oraz Vodafone....

Zmieniałem juz soft ze 20 razy i nie mogę wrócić do 100% brand Play....

Przecież folder cust powinien być dograny przy każdej zmianie softa, a po zrobieniu roota na softcie Playa, w cust mam OPEN, Orange i Vodafone...

Brak już sił, jak to zmienić :( Byłby ktoś tak uprzejmy i wrzuciłby mi folder cust z Playem - zmieni to coś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś poprzez lg bridge? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, próbowałem zrobić recovery softu przez LG Bridge i dalej nic. Jeden jedyny soft jaki nie powoduje pojawienia się błędu NTcode to jakiś 20f ORG - ale jest to soft Orange na Francję jeśli dobrze pamiętam (brak błędu NTcode, ale również oryginalne animacje włączania i wyłączania). Po aktualizacji do Oreo przez LG Bridge, powraca błąd NTcode. 

Pojęcia nie mam, co się namieszało i co to spowodowało.... Ale nie jestem w stanie wrócić do oryginalnego, brandowanego softa....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko to wygląda. 

W moim przypadku to był 3 dni męczarni(15 h stresu przed pc) 

Raz do północy się męczyłem i dopiero kombinacja lg Up i opcja update (bez refresh) plik KDZ play z linków lg (wersja android 7.1. - najstarsza z dostępnych) 

Taki zabieg odratował mój telefon. 

Po tych akcjach szybko nie ściągnę nowego oprogramowania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Poszedłem Twoim tropem, ściągnąłem v20a 1117 z p4p - dalej to samo... Nie mam więcej pomysłów ? Chyba że z jakiejś innej strony sciągałeś soft? Ja brałem z tej strony lg-firmwares

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dla mnie zdaje się poszedł " H85010c_00_OPEN_EU_OP_0415.kdz"  link https://lg-firmwares.com/downloads-file/15175/H85020k_00_P4P_PL_OP_0501.kdz

Brałem z tej samej strony co wspomniałeś.

Próbuję sobie dokładnie cały proces przypomnieć jak zainstalowałem tego softa(cięzko to idzie)

Edytowane przez balwanekbuli
    Nie potrzebne pogrubienie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Cześć. Chcę zejść z oreo na nougata. Postępuję wg instrukcji, ale przy uruchamianiu lgup wyskakuje mi komunikat "lgup cant load the model [C...\lgup\model\com .pomóżcie :(

edit: Uruchomił się w v1.10 a nie v1.14. Natomiast po wyłączeniu i włączeniu lg up, wybranie refurbished, wskakuje na 4% i lgup przestaje działac :(

Edytowane przez Przemek Domzala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi