Skocz do zawartości
Rumpcio

Play na kartę LTE ograniczone do 7mbps?

Rekomendowane odpowiedzi

Rumpcio

Cześć,

wczoraj przeniesiono mój numer z Plusa do Play na karte. Posiadam Galaxy s7 i LTE w Plusie smigało często na poziomie kilkudziesięciu mbps. W przypadku Play mimo zasięgu LTE a nawet LTE+ (ultra) download speed to zawsze 7mbps. Identycznie jest na 3G (H+) - i o ile to jest dla mnie zrozumiałe, to niepokoi mnie to LTE. Bo zasięgu mam 4 kreski, czyli max. A prędkość to tylko 7mbps. Pakiet internetowy mam, 10GB w prezencie za rejestracje. Kupiłem w kiosku i zarejestrowałem też inną karte SIM od Play i jest to samo.
    Czy prędkość LTE jest serio ograniczona do 7mbps w tej sieci? Jaki więc sens korzystania z LTE, skoro taką prędkość mozna osiągnąć na 3G tracąc mniej baterii (bo i zasięg 3G lepszy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W niektórych taryfach jest ograniczenie. Przenieś się na Formuła play na kartę czy jakoś tak i tam nie ma ograniczenia. Może też to być obciążony nadajnik i takie prędkości często się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Play robi w ciula wszystkich mamiąc najlepszym zasięgiem i Lte ultra.

W lecie rejestrowałem 3 k.sim: play na kartę, play internet i orange free.

Orange od 15 do 60 mb/s. Na obu play nie więcej niż 15 mb/s.

Dla pewności robiłem testy również o 4-5 rano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saw Pa

Ciekawe czy inni z Play to potwierdzą. Bo właśnie z abonamentu przechodzę na kartę. Jak tak będzie to ide do innej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzidexx @Saw Pa 
    Na Formuła Play na Kartę nie ma ograniczenia prędkości LTE. Maksymalnie wyciągnąłem 170Mbps. Jednak obserwując internet Play i Orange to moim zdaniem Orange lepiej wypada. Na 800 w orange mam prędkości rzędu 40-60Mbps a na 800 playa 5-20Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jednak mam inne opinie odnośnie prędkości internetu w Play.

W zależności od telefonu, w różnych dzielnicach Warszawy wygląda to tak:

LTE-A (4G ULTRA) na Samsung Galaxy S7 (modem gsm kategorii 9): 60-160 Mbps pobierania / 10-25 Mbps wysyłania

LTE (podstawowe) na iPhone 5 (wersja na rynek amerykański): 40-60 Mbps pobierania / 10-20 Mbps wysyłania

Co ważne - w innych miastach (a jeżdżę sporo) wartości są podobne a nawet lepsze, np. w Toruniu.

Edytowane przez skolsiwo
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    morfis2

Mam dokładnie ten sam problem co autor. Jest blokada na właśnie 7 Mbps. Czekam na odpowiedź od nich, w punktach stacjonarnych nie mogli mi pomóc. Konsultant też mi coś resetował zdalnie, ale nic to nie dało.

EDIT: info zgłoszeniowe:
    "Informuję, żeniska prędkość transmisji danych jest spowodowana ograniczeniami Pana oferty. W Pana ofercie maksymalna prędkość pobieranych danych to 7,2 Mb/s . Zachęcam do zmiany oferty na Formuła Play na Kartę, która umożliwi Panu korzystanie z LTE bez ograniczeń prędkości."
    Czyli zakładają blokadę w niektórych taryfach. Szkoda że w dwóch punktach stacjonarnych tego nie wiedzieli i zarzekali się że Play nie zakłada żadnych blokad. Teraz osiągam nawet zawrotne 50 Mbps :)

Spoiler

Screenshot_2016-11-08-22-30-15.png

Edytowane przez morfis2
    Grafikę ZAWSZE wstawiamy w znacznik SPOILER.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przeniosłem nr z T-Mobile do Play formula unlimited i też nie jestem zadowolony z prędkości internetu. Mam telefon K3 note w jednym slocie karta z internetem Orange w drugim Play.
    Na Orange przed chwilą otrzymalem download 10-11 mbit upload 3.5 a w playu download 3.5 upl 1.2. Wg mnie tragedia. W LTE wcale nie jest lepiej. Pingi w Play powyzej 50ms.

Wysłane z mojego Lenovo K50a40 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi