Skocz do zawartości
piotrek751

Jak zrobić downgrade z androida 6.0.1 do 5.1.1 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak zrobić downgrade w Samsungu Galaxy J5 (SM-J500FN) z androida 6.0.1 marshmallow do androida 5.1.1 lolipop  ?

Czy zrobienie downgrade nabije flagę Knox ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nawet jak nie nabijesz flagi to by może istnieje inny sposób aby producent stwierdził że instalowałeś inny soft niż przeznaczony na twój telefon i operatora. Samoistna zmiana systemu to utrata gwarancji jednak ja nie wiem czy to bezwzględna utrata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

A jak dokładnie mieliby sprawdzić? Licznika flashowań chyba już nie ma, a nawet jeśli to nie wydaje mi się, aby stock go nabijał. A Knox zostanie na pozycji "gwarancja".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A niby skąd ja mam to wiedzieć? Mogę się tylko domyślać, po wypowiedzi przedstawiciela producenta telefonu który informował że samodzielne instalowanie anuluje gwarancję, że takowe narzędzia mogą istnieć. A po drugie przykładowo play korzysta z roamingu i po wgraniu nieautoryzowanego, przez operatora systemu, mogą powstać problemy w rozliczeniach miedzy operatorami. To też powiedział przedstawiciel play-a. Do tego system nie przeznaczony np. dla play może generować nadmierne zużycie baterii podczas np. wyszukiwania najlepszego nadajnika. Oczywiście system jest niby ogólny wydany przez samsung dla telefonu ale operator musi go dodatkowo testować aby mieć pewność że nie poniesie strat i zdarza się że wnosi swoje poprawki.

Edytowane przez karolikowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, karolikowy napisał:

A po drugie przykładowo play korzysta z roamingu i po wgraniu nieautoryzowanego, przez operatora systemu, mogą powstać problemy w rozliczeniach miedzy operatorami

To ciekawe jak sobie radzą z telefonami niebrandowanymi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Jak to jak - brak brandu, czyli roaming u fszystkich za friko, bo przecież nie jest to telefon sieciowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam brandowany soft. Dzisiaj ruszył upgrade dla brandowych j500fn pewnie niedługo i dla pl udostępnią. A ty czemu chcesz wrócić do 5.1.5?

8 godzin temu, piotrek751 napisał:

Witam

Jak zrobić downgrade w Samsungu Galaxy J5 (SM-J500FN) z androida 6.0.1 marshmallow do androida 5.1.1 lolipop  ?

Czy zrobienie downgrade nabije flagę Knox ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon nie był kupowany u operatora. Chce wrócić ponieważ nie działają nie które aplikacje

dodana zawartość
    19 godzin temu, oskar1020 napisał:

Ściągamy Lizaka i przez Odina. Powinno nie nabijać flagę no chyba, że rom był modyfikowany. Tutaj link do ściągnięcia romu i instrukcja

Wgrałem ten rom z tego linku, w odinie wszystko przebiegło pomyślnie, jednak telefon podczas uruchamiania wyświetla logo samsunga i dalej nie startuje, czekam już 15 min i nic. Czyżby trzeba było wgrać rom czteroplikowca ?

dodana zawartość

Udało sie zrobiłem factory reset z fabrycznego recovery i telefon się uruchomił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wpadł w bootloopa. Zobacz jak z niego wyjść

Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi