Skocz do zawartości
Ania0207

Jak Wam trzyma bateria po przejściu na Android 6.0.1?

Rekomendowane odpowiedzi

xperiagosc

No 4 plikowca mam na dysku, ale nie wgrywałem jeszcze.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    unkas

Witam.

Odświeżę temat , mam ten sam problem , bateria siadła mi  z 78% do zera w ciągu nocy , czuwanie sieci mam na 28 % i myślę że może to być problemem , wipa nie robiłem po aktualizacji  , pytanie czy jest możliwośc bezinwazyjnego powrotu do poprzedniej wersji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

To chyba rekord spadku baterii. Mi na androidzie 6.0.1 wydłużył się czas na włączonych ekranie, natomiast z drugiej strony telefon teraz pobiera więcej energii w stanie czuwania, więc w ogólnym rozrachunku wychodzi na to samo, jak było na 5.1.1, a czasem nawet jest gorzej.

Całkiem możliwe, że po prostu w telefonie coś się "zawiesiło", może jakiś proces i stąd tak drastyczny spadek baterii. Mi kiedyś przez parę godzin, jedna z zainstalowanych aplikacji "zabrała" bez powodu 34 % naładowania baterii. Nie wiem z jakiego korzystasz operatora, ale jeśli jest to Play, zalecam wtedy ustawienie na "sztywno" jakiejś innej sieci np. T-mobile.

Po każdej tak dużej aktualizacji systemu, zalecane jest zrobienie ustawień fabrycznych.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ponoć Odinem się da. Kilku użytkowników robiło downgrade, i pisali, że wsio przebiegło bez problemu. Ale w takim wypadku 4 plikowca trza wgrać, no i dane przed tym pokopiować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    unkas

electro69  jestem w T-mobile :-)  ale co jeszcze zauważyłem że drastycznie spadła moc sygnału sieci .

Nic najpierw spróbuję zrobić wipa jak nie pomoże to powrót do piątki , jeszcze pytanie czy lepiej zrobić z poziomu telefonu czy przez recowery  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

To w sumie bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@unkas

To ciekawe co piszesz, ponieważ Ja korzystam z Play, natomiast ze względu na słaby zasięg tej sieci, zawsze ustawiam ręcznie na "sztywno" właśnie T-mobile. Jakoś po przejściu na 6.0.1, nie zauważyłem patrząc na siłę sygnału sieci, żeby się jakoś pogorszyła, no ale może te kreski, są tylko orientacyjne, a tak naprawdę rzeczywiście siła  zasięgu się pogorszyła i stąd ten szybszy spadek procentów baterii w stanie czuwania.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ja miałem latem problemy z zasięgiem, ale zaczęło się to na parę dni przed aktualizacją jeszcze do ostatniego softa lp, i trwało w sumie ze 3 miechy. W międzyczasie była jeszcze aktualizacja do 6.0, ale dopiero gdzieś po tej dużej awarii w Plusie, co to wszędzie o niej głośno było, wróciło do normy. Ale nie zauważyłem, by było gorzej niż na lp. Ja bym powiedział nawet, że jest ciut lepiej, ale to raczej wynik naprawy sieci po tej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem kilka razy akcję, że wieczorem było 30-40%, a rano rozładowany

tak wygląda screen po podładowaniu rano telefonu

Spoiler

Screenshot_20161126-142104.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Nie, no tsk żeby mi tyle zleciało, to nie miałem. Raz mu coś odwaliło tylko, i 14% se w nocy łyknął. A tak, to od 1 do 3, 4 max/noc schodzi. A raz nawet nic nie zeszło.

Tapatalk + LG L7 II (P710)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi